Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit szóltok az új szlovák, ,...

Mit szóltok az új szlovák, , törvényhez"?

Figyelt kérdés
Látom volt már ehhez hasonló kérdés,de nem nagyon tértek ki az emberek a véleményezésre ,csak a definiálásra. én azt nem hiszem el, h ez nem függ össze a magyarok utálatával, és szeretném tudni kinek mi a véleménye,és mi a háttere!?
2009. júl. 21. 19:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Nos én ugyanazokat a törvényeket vezetném be a Mo.-on élő Szlovákoknak.

1 nap múlva a Szlovákok már biztos döngetnék az EU kapuit, hogy micsoda bánásmód ez!

Azt adnám nekik amit ők adnak nekünk, és kész, nincs vita mindenki tudja hogy mihez tartsa magát.

2009. júl. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
98%
Tökéletesen egyetértek az előzővel. Amúgy meg jó nagy kib@szás. Már bocsánat..
2009. júl. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Haláltrájuk
2009. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a zsidótörvények jutottak erről eszembe először. Teljesen megalázó és felháborító, hogy a 21. századi Európában ilyen lehetséges. Az EU-nak sem szabadna ilyet megengedni, mert ez anti-demokratikus. Azt mondták, hogy ahol 20%-nál kevesebb a magyar, ott nem lehet magyarul beszélni. És honnan kellene tudni, hogy hol él 20%-nál kevesebb illetve mi van ha egy magyarországi magyar megy át kirándulni, aki nem tud szlovákul és magyarul szólal meg?
2009. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Be kellene vezetni, hogy 20 ezer euróra büntethető, aki itt szlovákul megszólal. Ez átváltható lenne 1 eurós napi tétellel elzárásra :)
2009. júl. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
52%

Az itt élő szlovákokkal én nem bánnék hasonlóan.

A szlovák kormány visszalépett az időben, elég sokat de a célja kissé más mint másolt elődeinek.

Az utazások gyakorisága, a turizmus és az Eu törekvései is bontják a határokat. Az elszakitott területeken élő magyar rokonainkkal könnyebb a kapcsolatot tartani és ezek a kapcsolatok egyre erősebbek és szerteágazóbbak. Ha béke, nyugalom van és jobbak az életfeltételek Szlovákiában akkor félő, hogy a magyarországi magyarok elkezdenek áttelepülni. Vigyázat elmagyarosodik szlovákia, röpke húsz év alatt! Hát ezt meg kell akadályozni!

Ha jól emlékszem, volt néhány éve olyan terv is, hogy a szlovák felsőoktatásban az angol lesz a hivatalos nyelv.

2009. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvalóan az asszimilációs törekvés áll a hátterében. Ha nem törtlik egy nagyon gyorsan, olyan hatásai is lesznek, amit nem is gondolnátok. Kisebbségi helyzetben az anyanyelv megmaradásának az egyik alapvető feltétele a nyelvhasználók pozitiv attitűdje (tehét, hogy szeressék az anyanyelvüket). Ha ez nincs meg, mert megbélyegzik, jelen esetben meg is büntetik őket, szégyellni fogják a nyelvüket, nem használják, hanem áttérnek a többségi nyelv használatára. Amikor pedig gyerekei lesznek, nem tanítják meg nekik a kisebbségi nyelvet, ami az ő anyanyelvük volt. Így szépen nyelvet cserélnek és beolvadnak.


Van egy rendelkezés a kisebbségi nyelvekről: Regionális vagy kisebbségi nyelvek európai Chartája, amit Szlovákia is ratifikált, azzal meg aztán teljes mértékben ellenkezik, meg egyáltalán mindennel. Csodálkozom, hogy az EU nem lépett még fel. Az iráni jogsértések miatt hőbörögnek, először erre kéne körülnézni.

Magyar (ill. szlovákiai magyar) nyelvészek nyilatkozatait hiányolom. :(

2009. júl. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A véleményem az, hogy írjátok alá ezt, hátha ezzel tudunk segíteni nekik, én már megtettem :)

[link]

2009. júl. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 dellfil ***** válasza:
100%
Mi van, a siketnémákkal? Jó, úgy tudom a jelnyev nemzetközi bizonyos tekintetben, tehát pl. egy dán siketnéma "érti" egy magyar siketnéma jelelését. Vagy van külön szlovák siketnéma jelbeszéd? És ha nem azon "szólalok meg", büntetés?
2009. júl. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2009. júl. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!