Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ki az, aki emlékszik még az...

Ki az, aki emlékszik még az Orbán - kormány gazdaságpolitikájára? És ha van olyan személy, akkor írja le, h mi az, amire emlékszik.

Figyelt kérdés
Annak a tükrében tettem fel a kérdést, h a mai fiatalok sokat foglalkoznak az mszp "elk..rt" politikájával, de sztem igazán nincsenek tisztában azzal, h a fidesz mennyire k..rta el az országot annak idején.
2009. júl. 12. 22:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%

Én konkrétan arra emlékszem, hogy Medgyessy Péter MSZP-s miniszterelnök 2002-ben pozitívan nyilatkozott a gazdaság állapotáról. Meg is találtam a neten:


"2002 szeptemberében a frissen kormányra került Medgyessy Péter arról értekezett, hogy a gazdaság jó állapotban van, így tartható az euró 2007-es bevezetése. "


Forrás: [link]


Na, ehhez képest most hol vagyunk az eurótól...?

2009. júl. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
És szted a Medgyessy mennyire volt szavahihető?:)
2009. júl. 12. 22:57
 3/23 anonim ***** válasza:
13%
Én akkor voltam általános- illetve középiskolás (pont mindkettő beleesett), és arra emlékszem, hogy a Fidesz találta ki azt a marhaságot, hogy egy héttel előbbre hozták a tanévet (szóval kezdtünk augusztusban), és nagyon utáltuk érte. A gazdaságpolitika abban az életkorban annyira nem foglalkoztatott, nem voltam igazán érintett a dologban, és így tájékozott se, a tanulás kötötte le minden időmet. Erre a tanévcsúsztatásra viszont élesen emlékszem.
2009. júl. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%
Én arra emlékszem, hogy a Fidesz gazdaságpolitikájateljesen más, mint az mszp-é. Alapvetően 2 féle elv van. Ad1, a gazdaság fejelsztése, és ez majd maga után vonja az infrastruktúra fejlődését. Ezt csinálta a fidesz, ezért nem építettek csak 1-2 km autópályát. Ad2, az infrastruktúra fejelsztése, ami maga után vonja a gazdaság fejlődését. Ezt csinálta az mszp, és ezért lett nagyonsok új autópálya. Bármelyik a kettő közül megállná a helyét, viszont akkor csak egyikre kellene építeni. Az mszp hibázott azzal hogy átváltott erre a verzióra, most viszont a fidesz fog hibázni azzal hogy visszavált az elsőre. Ezért nem fejlődik látszólag az ország (és valójában sem), mert mindezek beéréséhez idő kellene.
2009. júl. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó években elkezdtek szépen eladni mindent és költekeztek fölösleges dolgokra mint az állat. Aztán kormányváltás után sírtak, hogy az mszp emeli a dolgok árait, holott csak azt a pénzt nyerték vissza, amit a fidesz elcseszett. Itt ez megy már évek óta: amit az egyik kormány elköltött azt a következőnek kell visszatermelni ami miatt népszerűtlen lesz, így ismét nyerhet a költekezős rész. Ezt a jobbik kormányalakításával lehetne megszakítani.
2009. júl. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
16%

"Utolsó években elkezdtek szépen eladni mindent"


Az ÁPV Rt. szerint a privatizációs bevételek a GDP arányában a következő módon alakultak:


1997: 4,1%

1998: 1,1%

1999: 1,2%

2000: 0,4%

2001: 0,3%

2002: 0,1%

2003: 0,9%

2004: 1,9%


Látható, hogy mind a Horn-, mind a Gyurcsány-kormány serényebben privatizált.


Legközelebb úgy hazudozz, hogy ne bukj le rögtön, te szerencsétlen buta szoci.

2009. júl. 13. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
21%

"Annak a tükrében tettem fel a kérdést, h a mai fiatalok sokat foglalkoznak az mszp "elk..rt" politikájával, de sztem igazán nincsenek tisztában azzal, h a fidesz mennyire k..rta el az országot annak idején."


A kérdést nem "annak tükrében", hanem "azért" tetted fel, és nem "hogy", hanem "mert". Tanulj meg magyarul is.


Aztán pedig magyarázd már el, hogy a GDP 55%-ára csökkenő eladósodottság és 4,5%-os évi átlagos gazdasági növekedés, ahogy azt 1998-2002-ben láttuk, mitől elkúrás.


Mind a Horn-kormány 1996-tól kezdve, mind pedig az Orbán-kormány sikeres gazdaságpolitikát folytatott. Medgyessy idején 2002-ben az állam kiköltekezett, de ezt 2004 első felére már nagymértékben korrigálta. Ha marad Medgyessy, akkor kb. 2009-re bevezethető lett volna az euró is.


Persze vannak egyes fanatikus Gyurcsány-hívők, akik sohasem fogják elhinni, hogy Gyurcsány kúrta el. Ez azért különösen érdekes, mert Gyurcsány ezt e l i s m e r t e.

2009. júl. 13. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%

Hogy mennyire szavahihető Medgyessy? Konkrétan ez a nyilatkozata, amit belinkeltem, szerintem hihető, mivel az országnak 2002 őszén volt annyi pénze, hogy a szocik felemeljék a közalkalmazottak bérét 50%-kal.

(az első válaszoló)

2009. júl. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
25%
Medgyessy betartotta a választási ígéretei nagy részét. Szavahihető volt. Az ígéretek teljesítése miatt elszállt a költségvetési hiány, de ezt elkezdte korrigálni. 2004-re sikerült is volna visszatérni a 3-4% körüli hiányzhoz, ha nem jön a Gyurcsány nevű elmebeteg.
2009. júl. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%

Látom, erőteljes a gyurcsány fan club lepontozó tevékenysége :))))


"Harc a számok és a tények ellen" lehetne a gyurcsányisták mottója :))))

2009. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!