Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Budapest-adó! Lehet ezt a...

Budapest-adó! Lehet ezt a mohóságot még bármivel is überelni?

Figyelt kérdés

2012. jún. 17. 21:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Akinek a nevében magánhangzó van, az adót köteles fizetni, méghozzá magánhangzó adót, ami 4000 ft/hó. Itt is lehet trükközni, ha a neved csupa mássalhangzókból rakod össze.


Tisztelettel:

Dzsptk Gbd

2012. jún. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez annyit tudnék hozzátenni, hogy megbukott és lelepleződött az Orbán-kormány. Kiderült, hogy egy bohóc vízióból nem lehet megélni (Matolcsy), úgy hogy most már előtérbe került a gazdaságpolitika másik eleme, azaz az adók növelése és új adók bevezetése. Ez lett az adócsökkentés kormányából. Megpróbálnak mostantól minden lehetséges tevékenységet megadóztatni egyre abszurdabb alapokon.
2012. jún. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
2012. jún. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

Lehet és fogják is


El sem tudjátok képzelni mennyit röhögnek Orbánék a háttérben azon ahogyan szívatják ezt a népet.Lesznek még itt olyanok mint például levegő adó,járda adó,büfögés adó stb amíg ki nem űzzük innen ezeket a férgeket de ez sosem fog megtörténni

2012. jún. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát. Jókat viccelődünk a témán – magam is -, nyilván részben kínunkban, közben mindnyájan érezzük a feszültséget is, hogy ez és a hasonlók csak etüdők egy dr. Göbbels-i totalitárius agyrémhez.

A leginkább felháborító benne, hogy visszamenőleges hatályú lesz a rendelet, és/így mindenkire érvényes. Én sem ma hallottam először, csak az RTL Klub Híradójából tudtam meg, hogy már szerdán szavaz erről a Fővárosi Közgyűlés.


Jókat derültem az első, a 21:55-ös kedves hozzászóláson. Konkrét példa alapján visszakérdezek: Egy iskolatársnőm családneve Krksek volt – cseh eredetű név, és ugyanilyen nevű üzleti partnerem is volt -, és a család Krokosek-nek ejtette a saját nevét, mert a magyar nyel kikövetelte a még két magánhangzót. Kérdésem: A Krkosek család az okmányai – a leírt változat - vagy a kiejtés után fog adót fizetni?


Lehet, hogy Gyurcsány egy idegbeteg (volt már Medgyessy megbuktatása idején is), de ilyen deviáns szellemi teljesítményre még Ő sem (lett volna) képes!


Ha már tréfával és a nevekkel történő tréfával űzzük el a felháborodásunkat, akkor kiegészítésként megkérdezem, hogy ez a rendelet majd a Buda, Budai és Pesti családnevekre is vonatkozik majd. Teljes díjat vagy csak fele összeget fognak fizetni? És ebbe az adózó kategóriába fog-e tartozni az, aki Buday vagy Pesty? Hát aki Pesthy?

Ha Pávának és Kósának is eszébe jut ilyesmi, a Péchy és a Debreczeni is fizetni fog vagy csak a Pécsi és a Debreceni?

2012. jún. 17. 23:34
 6/27 nem dávid ***** válasza:
100%
ezt nem mohóságnak hanem pofátlanságnak hívnám. de kezd betelni a népnek pohár...
2012. jún. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
51%

#6


Gondolod?


Szerintem az a pohár még a feléig sincsen töltve

2012. jún. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 titak ***** válasza:
100%
Igen, Buda és a Pest csak 50%, és mindenkinek akinek a nevében ott van a B és P betű 25%.
2012. jún. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

2012-06-17 23:58-nak: Természetesen én is pofátlanságnak hívom, csak az álszenteskedő modik miatt voltam kénytelen a gondolatomat ilyen finom formában kiírni, mert félő volt, hogy egyébként nem engedik.


2012-06-18 00:01-nek: Szerintem nem úgy van! Az a pohár már régen megtelt, és folyamatosan csorog ki, de hát ilyen a parlamenti mandátumelosztás!


2012-06-18 6:43-nak:

Még szerencse, hogy a családnevünk Füredi, se „B”, se „P”! Kérdés persze az, hogy ha ezt a nevet is kipécézik, hányszor, hova és mennyit fizetünk?  (Tiszafüred, Balatonfüred)

2012. jún. 18. 08:59
 10/27 Sz1u ***** válasza:
100%

Hogyne lehetne überelni a Budapest adót!


Lásd pl. dugódíj, ill. a legeslegújabb a hídpénz:


[link]

2012. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!