A Felvidék és Erdély után Magyarországon is megbukhat a FIDESZ?
Szlovákiában másodszorra se jutott be a parlamentbe a FIDESZ által egyedüliként elismert Magyar Koalíció Pártja. Az ottani magyarok a Híd-Mostot választották. Most a romániai helyhatósági választáson a FIDESZ által elutasított RMDSZ-re szavazott a legtöbb magyar, a Kövér és a FIDESZ által támogatott ottani klónok viszont szemmel alig látható "eredményt" értek el.
A Magyarországon kívüli magyarok ezzel világossá tették, hogy nem kérnek a FIDESZ-ből. Itthon is elképzelhető valami hasonló? És ezek után vajon kire fog szavazni a magyarországi választásokon az 500 ezer "külhoni" magyar állampolgár? Itthon azért hálásak lesznek a FIDESZ-nek a kettős állampolgárságért?
Orbán és a Fidesz amihez hozzányúl az szinte biztos hogy csőddel végződik, Ezek kezében még az arany is sz@rá válik. És még két év hátravan mennyi marhaságot fognak ezek még elkövetni ahelyett hogy okosan és eredményesen kormányoznák az országot. Itt a legújabb buktájuk.
V4: elvetették Orbán ötletét
2012. 6. 11. 16:51|Utolsó módosítás: 2012. 6. 11. 17:15|Gazdaság » Gazdaságpolitika
Visszautasították Orbán Viktor kezdeményezését a többi visegrádi állam vezetői, így szinte biztos, hogy nem készül közös közép-európai javaslatcsomag a gazdasági növekedés EU-szintű ösztönzéséről.
Pedig a miniszterelnök néhány hete Brüsszelben már be is jelentette, hogy közös program készül, sőt, úgy tervezte, hogy a hónap végi uniós miniszterelnöki találkozón nem csupán Magyarország, hanem a visegrádi négyek nevében mutatja be a válságkezelési tervét.
A Reuters szerint a környező országok reakciói messze nem olyanok, mint amilyet a magyar kormányfő várt. A szlovák pénzügyminisztérium állítólag nem is hallott a tervekről, Varsóból az a reakció érkezett, hogy Lengyelország már elkészítette saját forgatókönyvét, Petr Necas cseh miniszterelnök pedig annyit mondott, hogy a saját bankszektoruk számára fölösleges a magyar ötlet.
Botrányt botrányra halmoz a Fideszkormány a vasútvonalak bezárása körül kialakult botrány után máris itt a legújabb!
Pofátlan végkielégítések: feloldhatják a korlátozást
Forrás: MTI | 2012. június 11. hétfő 20:12
Hatályon kívül helyezhetik a közcégeknél a BKV-botrány után előírt szigorítások egy részét.
Nem kapott többséget a parlamentben az az LMP-s módosító javaslat, amely hatályban hagyta volna a köztulajdonban álló - állami és önkormányzati - gazdasági társaságoknál 2009 óta alkalmazott szigorú végkielégítési és prémiumfizetési szabályokat.
Az ellenzéki párt név szerinti szavazást kért azoknak a BKV-s végkielégítési botrányok után meghozott korlátozó rendelkezéseknek a fenntartásáról, amelyeket a kormány az új munka törvénykönyvéhez kapcsolódó átmeneti szabályok között eltörölne. Szél Bernadett és Schiffer András indítványát azonban nem támogatta a kormányoldal.
A köztulajdonban álló gazdasági társaságok takarékosabb működéséről szóló törvény a többi között azt mondja ki, hogy e cégeknél a munkaszerződések a végkielégítésekkel összefüggésben nem térhetnek el a kollektív szerződésben, illetve a munka törvénykönyvében lefektetett általános szabályoktól. Előírja, hogy a munkavállaló nem kaphat végkielégítést, ha a rendes felmondás indoka képességeivel vagy a munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával függ össze, valamint azt is, hogy a felmondási idő - a kollektív szerződés eltérő rendelkezése hiányában - nem lehet hosszabb három hónapnál. Rendelkezik arról is, hogy a versenytárs nélkül működő közcégeknél nem köthetnek versenytilalmi - azaz a konkurenciánál elhelyezkedést tiltó - megállapodást a dolgozókkal, valamint hogy prémiumfizetés csak objektíven meghatározható feltételek teljesülése esetén lehetséges. Az említett rendelkezéseket az MSZP javaslatára foglalták törvénybe 2009 végén.
Az LMP most arra hivatkozva kért név szerinti szavazást a módosító javaslatáról - mint Schiffer András sajtótájékoztatóján elmondta -, hogy a kormánypárti képviselőknek színt kelljen vallaniuk, lehetővé teszik-e, hogy a Bajnai-kormány idején hozott szabályok eltörlésével ezután "fideszes kliensek talicskázzanak ki pofátlan végkielégítéseket".
A Nemzetgazdasági Minisztérium korábban azt közölte: a törvényjavaslat nem lazít az állami és önkormányzati vállalatok vezetőinek juttatásain, a munka törvénykönyve ugyanis továbbra is rögzíti a felmondási idő és a végkielégítés mértékét. A módosítás ugyanakkor - jelezték - a jövőben nagyobb lehetőséget biztosít az állami cégek tulajdonosainak, hogy ők maguk állapítsák meg vezetőik javadalmazását. A munka törvénykönyvéhez kapcsolódó átmeneti szabályokat a jövő héten fogadhatja el a parlament.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!