Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi kell ahoz, hogy megszüntess...

Mi kell ahoz, hogy megszüntesség mellettünk a kocsmát? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagy bajban vagyunk mivel 2 éve folyamatosan megfélemlítve élünk, közös fal-a van a kocsmának és nekünk is! Több mint 200-szór kikellett hívnunk a rendőrséget mivel állandóak a randalirózásunk az ablakunk előtt, engem is már többszőr megtámadtak a kocsmából kijöbő részeg emberek, Tegnap pl: az édesapámra támadt egy részeg ember aki a kocsmából jött ki, az édesapám az autóhoz ment hogy elmennyen itthonról-erre neki támadtak.

De ez szinte semmi, 1 éfen át olyan hangos volt a zene hogy a falon kereszütl teljes erejéből áthalatszott és híba hívtuk a rendőrséget nem csináltak semmit.

Aki ki adta az engedélyt azt mondta, hogy ő nem zárhatja be a kocsmát, mert ő ezt nem teheti meg. A képvieslő úr sem záratathatja be ezt mondták, sőt még a polgármester sem zárhatja be a kocsmát,..

Állandóan terelték a szót, és huzták az időt mi pedig ilyen körülmények között kell élnünk, aki bérli a kocsmát az alpolgármester rokona! Azt gondoljuk, hogy korrupciós ügy áll a háttérben! A jegyzőaszonyt az elmúlt két év során egyszer sem értük el, tegnap felhívtuk őket és azt mondták hogy a hétfői napon reggel 8-órára legyünk ott a jegyzőaszony fogad minket(ezt az a nő mondta aki ki adta az engedélyt a kocsmára) :::::: A mai napon vissza hívott minket, hogy a hétfői nap mégsem jó mivel a jegyőaszony kivette a szabadságát, és az a hőgy azt mondta, hogy ő pedig elmegy orvoshoz mert mütik....


Tehát ebben az ügyben kérnék segítséget, folyamatosan jelentjük az itt lévő eseményeket az önkormányzatnak, a guminkat több mint 6-szór kiszúrták az elmúlt 3 hónapban, folyamatosak a verekedések és ezt kell elviselnünk.

Nincs pénzünk ügyvédre, A képviselő úr 3 szór írt kérvényt a jegyzőnek hogy szüntesse meg a kocsmát, de a jegyzőnő vissza utasította mind a három kérvényt!....

Ott tartunk, hogy a közös falat kiütjük, A legkisebb testvérem 9 éves, 4 testvérem van és mindannyian iskolába járunk, én nem sokára érettségizek és még tanulni sem tudok mivel aggódok, hogy hogyan tudnánk lezárni ezt az egész ügyet.


Folyamatosan mondhatnám , 5 oldal sem lenne elég ami itt folyt és itt randaliroztak az emberek.


2012. jún. 8. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ezt kell elolvasnom. Szörnyű lehet, hogy semmit nem tesznek a nyugalom érdekében. A szomszédokkal nem tudtok összefogni és tenni valamit, hogy végre rend, béke és nyugalom legyen? Próbáljatok meg minél több panaszt összegyűjteni. Szerintem, az is jó lenne, ha titokban gyűjtenél mindenféle bizonyítékokat.
2012. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyedül nem tehettek semmit, különösen ha neki ilyen önkormányzati hátszele van.

Jelentsétek fel az ÁNTSZ-nél, az Apeh-nál, a fogyasztóvédelemnél...

Amikor megnyitották a kocsmát a környező lakóknak alá kellett írni, hogy hozzá járulnak.Ti akkor aláírtátok?

Most is próbáljatok meg a többi szomszédtól, közelben lakótól aláírást gyűjteni, és azt benyújtani az önkormányzathoz, és a megye székhely szerinti önkormányzathoz is. Ha mást ne zavar akkor sajnos csak miattatok nem fognak lépni semmit.

2012. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy igaza van az előző válaszadónak. Ha ennyire megkeserítette a kocsmai élet a tiéteket, akkor jobb, ha bírósághoz fordultok és követeljetek kártérítést, amiért tönkretették az autótok kerekeit, megtámadtak benneteket, stb.
2012. jún. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat.

Nem írtunk alá semmit, az önkormányzatban bent azt mondta a nő, hogy nem kell a szomszédok aláírása egy kocsma megnyitásához. (sajnos nem tudunk ezzel csinálni semmit, már nagyonsokszór próbáltuk)


Mindent megpróbálunk, hogy megszünjön -csak nagyon nehéz mivel akármit próbálunk elérni nincs eredménye.


Igen, mi is gondolutnk arra hogy kártérítést követlejünk a szörnyű dolgok végett amiket átkelett élnünk.


-Sajnálom, hogy ilyen megtörténhet az országunkban.(elnézést a helyesírási hibákért, de nem olvastam vissza.)


Nem is tudom mit mondjak még. Tegnap este írtam levelet a polgármesternek, várom hogy vissza írjon. Ha esetleg van még válaszotok szivesen elolvasom.

2012. jún. 8. 14:38
 5/8 anonim ***** válasza:
összeszedni pár (sok) havert és bemenni a kocsmába "beszélgetni"
2012. jún. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet utolsó, csak az a baj, hogy ha mi mennénk oda szétverni a kocsmát-az egyből önbíráskodás lenne amivégett legyuknának minket.
2012. jún. 8. 16:27
 7/8 Sz1u ***** válasza:

Kedves Kérdező! Béreld ki Te azt a kocsmát! Hidd el, az összes problémád megoldódna! Nem fog zavarni a zaj, a randalírozás. Sőt! Pont annak örülnél, ha jól tele volna a kocsmád!


Mielőtt nekem esnél, közlöm, hogy nincs kocsmám, de borzasztóan zavar ez a rendszerváltás utáni fene nagy (zaj)érzékenység. Én pl. a 60-as, 70-es, ill. a 80-as években voltam gyerek, ill. fiatal. Egy kocsma mellett nőttem fel én is, majd egy költözés után egy étterem/kocsmával szemben laktunk. Annak idején ezerszer több vendég volt (minden nap, nem csak a hétvégeken), mint manapság. Mégsem csinált ebből anno senki sem problémát.


Nem hiszem el, hogy:


- 2 év alatt kihívtátok a rendőröket

- állandóak a randalírozások az ablakotok előtt

- gyakoriak volnának a támadások (ráadásul ok nélkül)

- egész éjszaka hangosan üvöltene a zene és az utcában csak Titeket zavar, mást nem

- a rendőrség kijön és semmit sem tesz

- hogy korrupciós ügy van a háttérben

- hogy a gumitokat 6x kiszúrták 3 hónap alatt (ha tényleg ilyen veszélyes ez a hely, akkor miért nem álltok be az udvarotokra a kocsival?)


Tudom, borzasztó nehéz kompromisszumot kötni egy alapvetően szemben álló érdekkülönbségek esetén. A kocsmárosnak érdeke, hogy minél többen legyenek, minél többet igyanak, minél jobban érezzék magukat az ott szórakozó emberek. Te pedig nyugalomban szeretnél élni.

Ha a kocsmanyitásnál a szomszédok közül csak EGY, azaz egy(!) ember nem írta volna alá a beleegyezését, akkor nem tudott volna megnyitni. Tehát valószínű, hogy Ti is beleegyeztetek, vagy ha később költöztetek oda, akkor pedig tudtátok, hogy kocsma üzemel ott.


S végül mégegyszer mondom:


Béreld ki Te azt a kocsmát és meg fog szűnni az összes problémád!

2012. jún. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sz1u ***** válasza:

jav:


"2 év alatt kihívtátok a rendőröket" ==> 2 év alatt 200x(!) kihívtátok a rendőröket

2012. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!