Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az lenne hogy én nemzeti...

Kiss Tibor22 kérdése:

Az lenne hogy én nemzeti öntudatunak tartom magam elviekben de sajnos a tapasztalatom az hogy a gyakorlatban liberális dolgokat cselekszek. Ti hogy vagytok evvel?

Figyelt kérdés
2012. máj. 13. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ne tartsd magad semminek, hanem cselekedj, ahogy jól esik, ilyen egyszerű. Mellesleg a nemzeti öntudat nem zárja ki, hogy liberális dolgokat cselekedj. Nemcsak a szélsőjobbos radikálisok kiváltsága a hazaszeretet, bármennyire is próbálják kisajátítani maguknak.
2012. máj. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
És miért akkora baj, ha liberális dolgokat cselekszel? Persze attól függ, mi az a liberális dolog. Lehet, hogy félreértesz valamit, és a liberalizmust netán a drogozással, a homoszexualitással vagy ilyesmikkel azonosítod. Bár ma a liberálisok gyakran kiállnak ezek mellett, a liberalizmus nem ezekkel azonos, hanem egyszerűen a szabadság szeretetét és előtérbe helyezését jelenti, ami szerintem nem bűn még egy "nemzeti öntudatú" embernél sem. És még abba bele se mennék, hogy mitől nemzeti öntudatú valaki...
2012. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagy egyedül ezzel. Én is így működöm.
2012. máj. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pl maximálisan a magyar cégeket segíteném és azt szeretném ha minél többen lennénk de nem gondolom hogy ezért az összes kölföldi cégek ki kéne rugni vagy hogy minden nyugati országgal rosszban kéne lenni. Sőt, én az EU-n belül tudom csak elképzelni az életet!

valamint számomra pont az a liberális értékrend a mérvadó amiben a törvény előtt mindenki egyenlő és a kis ember nyerhet egy nagy cég ellen mert nem a drága ügyvéd számít!

Valaminta cégek is egyenlő esélyekkel versenyeznek és nem az nyer akinek jobb politikai netán hatósági,rendőrségi kapcsolatai vannak hogy kicsinálja a konkurensét! Valamint a túl erős cégeket leszabályozzák hogy ne nyomhassa el a kisebbet!


és valóban, a liberalizmus nem azt jelenti hogy nem tiltakozhatsz az ellen ha pl egy homoszexuális tangában lejti az utcán! Azt pl én is utálom és nem engedném! Én spec lehet hogy bevinném 24 órára és adnék egy pénzbüntetést a közerkölcs megsértéséért! De ez nem jelenti azt hogy magukat a homokosokat elítélem! Szerintem maguk között úgy élik az életüket ahogy akarják! Az utcán viszont a köz erkölcsi értékrendje érvényesüljön...

Azt már nem is említem hogy komolyan támogatnám a magyar cégek növekedését és exportképessé válását...

És persze hosszú a sor...

2012. máj. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy a mindennapi cselekedetek a politika függvényei lennének, a pártoknak nem feladata és manapság nem is szokása ilyesmi. Minden párt erkölcsösnek, becsületesnek, újabban hazaszeretőnek is hirdeti magát. Szóval ha lopsz, vagy nem drukkolsz a magyar csapatnak, akkor ugyebár egyiknek se felelsz meg.
2012. máj. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mit nevezel "nemzeti öntudatúnak", és mit "liberális dolgoknak"?

Azt gondolod, hogy egy meleg ember nem szeretheti a hazáját?! Ez csak Jobbik duma!

Mint ahogy az is csak a Fidesz-KDNP-Jobbik kántálás, hogy ők a "nemzeti öntudatúak, a baloldaliak, liberálisok, és az LMP-sek deviánsok, hazaárulók, legalábbis hülye, megtévesztett haszontalanok, akik nem képesek gondolkodni, nincs élettapasztalatuk, vagy már begyöpösödött vének.

Szóval először tisztázni kellene a fogalmak jelentését!

2012. jún. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!