Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Végül melyik közterület lett...

Végül melyik közterület lett az Elvis Presley tér?

Figyelt kérdés

Az Üllői út - Ferenc körút kereszteződésénél nem láttam ilyen feliratú táblákat, és gyalogosként fürkészve, a Margit-híd budai hídfője közvetlen közelében sem.

A Szabadság téren is csak Szabadság tér feliratú táblákat láttam. Az - ezek szerint - hivatalosan is Szabadság tér maradt?


Tiszteltem a néhai katolikus egyházfőt, de a Köztársaság is szívügyem. Nem lehetett volna mégis más közterületet elnevezni Róla? (Vagy éppen az volt a lényeg, hogy a sok évtizedes elnevezést megváltoztassák? Minden áron?) Szerintem ideális lehetett volna a Pasaréti tér - Pasaréti út úgyis van már -, ahol sokan megfordulnak, ráadásul ott egy római katolikus templom is található.


Van olyan lakóház, amelyikre Pongrátz Gergely tér táblát helyeztek el vagy csak egy lakóház nélküli park kapta a nevét?


Ki volt Szőcs Áron? Én tudom, de kíváncsi vagyok, hogy Internetes segítség nélkül vagy fejből más is tudja-e? (Az a paradoxon, hogy az út elején a Szőcs Áron utca támogatásból történt felújításával büszkélkedő tábla díszeleg!) 22 évig jó volt, most hirtelen nem kívánatos személye lett a magyar történelemnek? (Tudom, nem friss elnevezés, de ritkán járok azon a környéken.)



2012. máj. 12. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Nyújork főtere. Magyar ember egy magyar teret sosem nevezne el egy olyan külhoniról akinek semmi köze nincs is ide.
2012. máj. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Most miért kelletett lepontozni, mert megadtam egy cikk elérhetõségét, ami a kérdèsre való válasz szerepelt. Amúgy az Üllõi út - Ferenc krt keresztezôdése Corvin negyed lett. A Margit híd, Budai hídfõjénél csak 2 táblát tettek ki, mert számítanak arra, hogy ellopják.
2012. máj. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha már az átnevezéseknél tartunk, itt van egy szép kis lista róla: [link]
2012. máj. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kérem tisztelettel, nem másfél éves hivatkozásokra vagyok kíváncsi, hanem személyes tapasztalatokra!


A Google útvonaltervezője ugyan nem Szentírás, de az Elvis Presley teret/parkot nem ismeri fel, a Pongrátz Gergely teret viszont – ami már egy második hullámban, csak 2011. novemberében kapta a korábban névtelen park nevét – igen.


2012-05-12 13:51: A beillesztett link életveszélyesen félrevezető! A táblázat erősen hiányos, a cikk maga pedig igen csak dilettáns módon lett összecsapva. Több mint egy éves, nem tartalmazza – bár azok már akkor ismeretek voltak - az V. kerületi átnevezéseket (Roosevelt tér – Széchenyi tér, a kérdéses Szabadság tér), a VIII. kerületben pedig nem csak a Köztársaság tér, hanem további fél tucat utca kapott új nevet.

A szövegben éppen az, a - Nagy Lajos Király útja – Fogarasi út közötti területre vonatkozó - rész megtévesztő, amelyikre a kérdésem kiíráskor is kíváncsi voltam. A szerző akkor, annak a Wass Albert nevet előlegezte meg, holott Ő a XVII. Kerületben kapott zsebkendőnyi teret. A szóban forgó, ugyancsak jelentéktelen, ráadásul eldugott, és csak gyalogosan sétálva észrevehető parkocska Pongrátz Gergely nevét viseli.


2012-05-12 13:16: (Bár szerintem ugyanaz a kedves válaszoló adta.)

Ezek szerint a Margit-híd budai hídfőjénél 2 db táblával jelölték, hogy az az Elvis Presley Park/tér? Személyesen is látta vagy csak mesélték? És a Margit híd budai hídfőjénél található terek/parkok/ közül melyik az? Az Árpád híd vagy pedig a Széchenyi híd felé eső terület?


A Corvin negyed nem közterületi (utca, út, tér, fasor, sor, köz, lejtő, lépcső, körtér, sétány, dűlő, stb.), hanem városrész-, pontosabban kerületrész elnevezés, mint például a Kerepesi Dűlő a felületesen csak Józsefvárosként emlegetett VIII. kerületben (Vagy például Petőfi kert Mátyásföldön belül, amelyik a budapesti XVI. kerület része, amely kerületrész 1950-ig önálló község volt.), s magába foglalja a Fiumei utat is. Innen a patinás elnevezés is: Kerepesi Temető! A szóban forgó „negyed” egyik része eddig Ferencvároshoz – ugyanis az Üllői út a két kerület határa -, a másik része a Józsefvároshoz tartozott. Ezt a környéket osztották fel mesterségesen, olyan hagyományokat követve, mint pl. a Viziváros, amelyik az I. és a II. kerület egy-egy szeletét is magába foglalja.


Megjegyzem még, hogy amikor a Presely-ért saját bevallása szerint egyébként nem rajongó Tarlós bedobta a Presley nevet, mint közterületi elnevezést a köztudatba, annak a Margit híd budai hídfőjénél található névtelen területet szánták, majd pár nap múlva az Iparművészeti Múzeum előtti részben – az már a IX. kerület – gondolkodtak.


Más: Emlékszem a kérdésemre írt első válaszára is. Valamikor 1 óra körül néztem meg először, hogy érkezett-e a kérdésemre válasz. Akkor már 0 %-on állt. Megnyugtatom, hogy nem én pontoztam le (Nem is értem, mi az értelme ennek a pontversenynek!), mert nem pontozni, hanem egy engem érdeklő kérdésre szeretnék hiteles választ kapni.

Amikor most, 17 óra után ismét bekapcsoltam a gépemet, a kérdés, amelynek lepontozását reklamálta, már el is tűnt. Nyilván azok a kedves olvasók, akik lepontozták, úgy értékelték, hogy a választ sürgősen törölni kell, mert az abban található link –A legnagyobb tiszteletadás mellet, de ki kell, hogy jelentsem -, még nagyobb blődség volt, mint az, amelyik nekem nem nyerte el a tetszésemet.


2012-05-12 13:10-nek

Nem értek ugyan a második mondattal, de érzelmileg megértem, mert magam sem szeret/t/em Elvis Presley-t. Vannak viszont úgynevezett testvérvárosi kapcsolatok, amikor úgy neveznek el egymás országában közterületeket – Sőt, egész városrészt (Szombathely, Joskar Ola) -, hogy ahhoz az ott élőknek valóban semmi közük.

Elvis-t az egyénisége, a zenéje miatt nem szeret/t/em, nem azért, mert nem szívlelem az USA-t, mint államalakulatot. Viszont az Egyesült Nemzetek Szervezetének otthont adó városuk nevét mindig úgy írom le, ahogyan Ők is. Ők sem írják másképpen a mi fővárosunk nevét, legfeljebb sz-nek ejtik az s-t.

2012. máj. 12. 18:08
 5/5 anonim ***** válasza:

A probléma hogy hazai tekintetben nem mérvadó a google maps,mivel az jóval később teszi bele a frissitéseibe a magyarországi változásokat.

Sokkal inkább a Topmap az ami mérvadó.

amit az igo használ vagy pl az utvonalterv.hu

és ez alapján a második kerületben a lukács fürdő és az árpád fejedelem útja között van az Elvis Presley park.

2012. máj. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!