Mi az unortodoxia, mi az unortodox gazdaság politika. mi az ortodox gazdaság politika?
ortodox
az ortodoxia híve, követője; igazhitű;
a rituális szabályokhoz mereven ragaszkodó;
görögkeleti vallású;
a régihez csökönyösen ragaszkodó, maradi
Ebből a nem vallási értelmezés az utolsó. Vagyis az "unortodox gazdaságpolitika" az, amely nem ragaszkodik a régi (már ól ismert, és működő) szabályokhoz, hanem egy "új utas" megoldás, kísérletező, a hagyományokkal szakító gazdaságpolitika.
Ennek csak egy baja van: az, hogy a gazdaság a régi jól bevált szabályok szerint működik... Ugyanis NEM a gazdaságot vették rá, hogy valamilyen kitalált szabályok szerint működjön, hanem a gazdaság működését írták le, foglalték szabályokba.
A "nem ortodox gazdaságpolitika" ezekkel a már régen leírt, sokszor beigazolódott szabályokkal megy szembe. Hát igen, mi mindig f@sza gyerekek voltunk... És mindig meg is szívtuk.
Pedro
"Pedrótól azért megkaptuk a Szabad Nép-félórát :)))"
Szerinted van abban, amit írtam, olyan ami nem igaz?
Pedro
18:37
Agitprop szövegek nem igazak vagy hamisak. Performatív beszédaktusok. Vagy hatásosak, vagy nem. A tiéd hat a balosokra, másokra kevésbé.
Ja értem... Szóval ne írjuk le a valóságot, mert az propaganda...
Azt hiszem, te fordítva ülsz a lovon. :-D
Pedro
Csak úgy adalékként, ez nem csak az én véleményem.
Az "unortodox gazdaságpolitikáról", annak hatásairól több helyen is lehet tájékozódni:
http://www.youtube.com/watch?v=_1WCJltYkok
De itt van Széles Gábor véleménye is (rá igazán nem mondhatod, hogy baloldali lenne):
"Széles Gábor: át kell írni a nem ortodox gazdaságpolitikát
2011. november 21. - 12:43
Helyesen tette a kormány, hogy az IMF-hez fordult, ezzel új korszakához érkezett a magyar gazdaságpolitika - írja Széles Gábor a Magyar Hírlapban. Ha létrejön az új megállapodás a valutaalappal, akkor véget érhet a hazánkkal kapcsolatos piaci bizalmi válság - véli a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének volt és tiszteletbeli elnöke, aki négy pontban összegezte a tennivalókat...."
Pedro
Itt az EU-ban az a megszokott, "bevált" gazdaságpolitika, hogy az embereket adóztatják meg, a bankokat meg feltőkésítik.
Az unortodox gazdaságpolitika ezzel szembe megy. A bankokat és a multikat adóztatják meg a nép helyett. Ez nagyon nem tetszik az EU-nak és a külföldieknek, mert ők továbbra is ki akarják szivattyúzni az ország pénzét, ezért vissza akarják juttatni a Bajnai féle bankárpártot.
Előttem szóló rátapintott a lényegre az elszegényítés kapcsán.
Unortodox gazdasági szemlélet gyakorlatilag olyan, mint annak idején Galilei kitalált egy "unortodoxnak" nevezhető "eszmét", ezért ő volt a csúnya unortodox mai szóval élve, majd idővel bebizonyosodott, hogy előre úgy lehet csakis haladni, ha néha biza "unortodox" lépéseket tesz az ember, mert az eddigiből csak eddigi lesz.
Kedves Pedró,
a gazdaság kvázi leírása, vagy megtervezésére is érvényes amit írtam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!