Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Azokról miért nem esik szó,...

Azokról miért nem esik szó, akiknek nemhogy 22.800 Ft-ot (bérpótló juttatás) de egy fillért sem ad az állam?

Figyelt kérdés
Most,hogy kitört ez a 47 ezres balhé,jobban kezdtem odafigyelni,tájékozódni.Nagyon sokan vannak akik semmire sem jogosultak.Vagy ezért,vagy azért,vagy amazért.Valami indok, ok van,ha nincs találnak.Ezekkel az emberekkel vajon mi lesz,ha ez a munkanélküliség továbbra is így fog tombolni?Erre az állam nem gondol? Így 70-80%-uk az utcára fog kerülni,mert semmit,de szó szerint semmit sem tudnak kifizetni.Legyen az akár egy szobabérlet is,nem hogy saját lakás,vagy albérlet.Ha ez a helyzet nem fog változni,százezrek lesznek konkrétan hajléktalanok.
2012. febr. 16. 00:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Egyre szomorúbb az élet, én már a híradót sem nézem :(
2012. febr. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Ki a fene szavazta meg a Fideszt?
2012. febr. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

"Ezekkel az emberekkel vajon mi lesz,ha ez a munkanélküliség továbbra is így fog tombolni?"


22 éve LÉNYEGESEN sosem volt alacsonyabb a munkanélküliség, mint most, sőt volt sokkal magasabb is. A foglalkoztatás ugyanígy nem volt lényegesen magsabb, sőt volt sokkal alacsonyabb is. Tény, hogy a helyzet nem jó, de én eléggé felfújt dolognak érzem ezt a problémát.


"Ki a fene szavazta meg a Fideszt?"


A Fidesz előtt nem volt mukanélküliség?

2012. febr. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%

ma 07:30

Ott az igazság. Ha most bármelyik más párt kormányozna akkor azt szidnátok, szóval tökmindegy ki kormányoz. Mindenki azt hiszi hogy a kormánypárt egy mozdulattal képes gazdasági folyamatokon változtatni, kifizeti helyettünk a CHF hiteleket, minden 8 általánost végzett 200 ezret fog keresni, és úgy általában aranyat kezd hugyozni a kutyánk is.

2012. febr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%

A kérdés az, hogy miért nincs semmilyen jövedelme. Mert ha nem idős vagy rokkant, akkor munkaképes. Értem én, hogy megfelelő szakmai tudás hiányában nagyon nehezen talál munkát az ember, de mégis mi lenne a megoldás??

Arra egyszerűen nincs már pénze az országnak, hogy a nyugdíjasok mellett még a tartósan munka nélkül maradtakat is támogassa.

2012. febr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

""22 éve LÉNYEGESEN sosem volt alacsonyabb a munkanélküliség, mint most, sőt volt sokkal magasabb is. A foglalkoztatás ugyanígy nem volt lényegesen magsabb, sőt volt sokkal alacsonyabb is. Tény, hogy a helyzet nem jó, de én eléggé felfújt dolognak érzem ezt a problémát.



Itt a statisztika:


[link]


Volt a mainak a fele is!



Mitől felfújt az hogy a reálbérek az elmúlt 3 évben 14% ot csökkentek átlagban, ami a baj hogy míg a tehetőseknek semmit addig az alacsony jövedelmüeknek sokat, ami mégsúlyosabbá teszi a helyzetet. Ami meg még aggasztóbb, hogy a megoldástól csak távolodunk.

2012. febr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%

"ma 07:30

Ott az igazság. Ha most bármelyik más párt kormányozna akkor azt szidnátok, szóval tökmindegy ki kormányoz. Mindenki azt hiszi hogy a kormánypárt egy mozdulattal képes gazdasági folyamatokon változtatni, kifizeti helyettünk a CHF hiteleket, minden 8 általánost végzett 200 ezret fog keresni, és úgy általában aranyat kezd hugyozni a kutyánk is.



Azért a Fidesz sok sok baromságot csinál, ami eldúrvította a helyzetet, semmivel nem jobb mint az Mszp.


De miért is ne kereshetne egy sm 200e ret?

Kb annyi bruttónak kellene lenni ma a minimálbérnek egyrészt hogy meglehessen emberhezméltóan élni, másrészt hogy működjön a gazdaság.


"Persze amíg ennyi kermulti fan van, és tétlenúl nézzük hogy kivigyék azt a pénzt az országból aminek újra kellene tőkésedni, addig nem is kell várni az elmozdulást!"

2012. febr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

""A kérdés az, hogy miért nincs semmilyen jövedelme. Mert ha nem idős vagy rokkant, akkor munkaképes. Értem én, hogy megfelelő szakmai tudás hiányában nagyon nehezen talál munkát az ember, de mégis mi lenne a megoldás??

Arra egyszerűen nincs már pénze az országnak, hogy a nyugdíjasok mellett még a tartósan munka nélkül maradtakat is támogassa.



ha ezt a logikát követjük, és nem teszünk semmit a pénzelszívás ellen, akkor előbb utóbb nem lesz a nyugdíjakra sem, az oktatásra sem, az eü re sem, és semmire sem.


Ember, elszívják a tőkésíthető jövedelmeinket, az az nincs tőkejövedelmünk, akkor mitől változna itt bármi is?

2012. febr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

"Kb annyi bruttónak kellene lenni ma a minimálbérnek egyrészt hogy meglehessen emberhezméltóan élni, másrészt hogy működjön a gazdaság."


Bocs, de amíg a gazdaság nem tudja kitermelni ezt a bért, addig nem tudunk ennyit kifizetni. Oktatás kell ide, ipar, beruházások.

2012. febr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"A kérdés,hogy miért nincs semmilyen jövedelme"

-mert munkanélküli,tehát fizetése sincs.

-mert a munkaügyi központ tíz emberből ötnek azt állapítja meg,hogy nem jogosult pénzbeli ellátásra.

-mert az önkormányzat ugyanezt mondja.

Na,ezért nincs semmilyen jövedelme,kedves kommentelő.

2012. febr. 16. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!