Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az uniót hogy a fenébe nem...

Az uniót hogy a fenébe nem zavarta, amikor Gyurcsányék megemelték a monetáris tanács tagjainak és az alelnököknek a számát?

Figyelt kérdés
Amikor Litvániába 30%-al mérsékelték a jegybankelnök fizetését, amikor Németországban is a kancellár javaslata alapján nevezik ki az elnököt, amikor Csehországban is összevont a PSZÁF és az MNB?

2012. jan. 6. 10:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Zavarta! Attól, hogy nem fogalmazták meg dörgedelmesen (arrafelé más stílus a módi), még volt fejcsóválás, amit azért Gyurcsány ennek ellenére észrevett. Sietett is magyarázni (nem magyarázkodni és nem nyalni, arrafelé attól valahogy nem nő az ázsió).

Az Unióban szokás véleményt mondani a többiek ténykedéséről. Normális körülmények között ez a természetes, én sem bánom, ha a barátom elmondja, mit gondol rólam. Persze az elegáns fogalmazásnak jobban örülök, amit kell, abból is ki tudom érteni. Ha van hozzá fülem és akaratom.

Ott sem mindenki zseni és tisztességes szándékkal beszél. Ez ki szokott később derülni, a közelmúltban is volt rá példa. Éppen a mostani magyar kormány ténykedéséről fogalmazott egy tisztviselő élesebben. Le is szögezték, hogy bár ők nem úgy tennének, mint mi, de a vélemény nem a hivatalos álláspont. Ez fontos.

Ami az Uniót zavarja, az az a tudat, hogy egy csoport csak akkor eredményes és hatékony, ha tagjai szorosan együttműködnek. Nem nyalnak, hanem egyeztetnek. És tudják, a külön út nemcsak az elkülönülő tagnak rossz, hanem a csoportnak is. Ezért kell Görögországot is a többihez hasonló viselkedésre késztetni. Nem kényszeríteni, mert kényszermunkával nem lehet eredményt felmutatni.

2012. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

64% os névnélküli:

te beszélsz itt primitívségről aki képtelen 2 sornál nagyobb hozzászólást (hülyeséget) leírni a témáról?


vedd már észre magad!

2012. jan. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

kamugyerek, te idegbeteg vagy? :D

veled felesleges vitatkozni, mert össze-vissza hablatyolsz kecskeszarról, iphone-ról és zsidókról. Tanulj némi gazdaságpolitikát, aztán próbáld meg értelmezni az eseményeket. Ajánlanám a BME Gazdaságpolitika c. tantárgyát, csakhogy oda kell egy kis ész is, hogy felvegyenek, ezért az neked sajnos nem fog menni.

2012. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
trollkodásból jeles vagy. magadat járatod le, nem engem. befejeztem veled.
2012. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 bumbi02 ***** válasza:
93%
Attól mert tanultál egy félévig gazdaságpolitikát attól még nem leszel hozzáértő 64%os, legalábbis a kommentedből ítélve. Kamu jól írta, az árakat mindig is a kereslet határozta meg - kivéve monopol helyzetekben - ,(nem pedig az hogy valaki azt mondja: Te, hnap legyen a forint példáááull 317..) ha nem érted Kamu példáját akkor szerintem ne vágj fel a BME-vel meg a gazdaságpolitika tantárggyal...
2012. jan. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"az árakat mindig is a kereslet határozta meg - kivéve monopol helyzetekben"


Ugyan nem tartozik az eredeti kérdéshez, de ez is egy marhaság, az árképzésnek van jónéhány fajtája. Inkább nézz utána, mielőtt ostobaságokat írogatsz. :)

2012. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 bumbi02 ***** válasza:
100%
Rendben utána nézek (bár én egyelőre logikusnak tartom hogy mivel a cégek profitorientáltak, abban érdekeltek hogy legyen kereslet a termékükre, tehát a kereslet meghatározza az árat, nem fognak 10000 forintért adni nyomtatópapírt, mert az emberek nem vennék meg, hanem azt az árat keresi a piac ahol nincs túlkínálat és túlkereslet sem, tehát szerintem az a kijelentésem hogy az árat a kereslet határozza meg helytálló). De akkor te is nézz utána annak hogy miként is alakul egy forintárfolyam. Hogy úgy müködik-e hogy egy számitógép mögött ülnek gonosz kis manók, és naponta eldöntik melyik valuta mennyit fog érni aznap.
2012. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
52%
hagyd bumbi, fölös vitatkozni, nézd meg, hogy semmit nem mondott, csak 1-2 mondatokat tud leírni annak is a nagy része minden magyarázattól mentes. Kár a szót pazarolni rá, falnak beszélsz.
2012. jan. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 bumbi02 ***** válasza:
52%

Tudom. sajnos ilyen ez a témakör - politika - kb mint a vallás. Beszélhet az ember, másikat úgyse fogja meggyőzni. Pedig most már érdekelne - hátha hiányos a tudásom - milyen árképzések vannak amelyikeket nem befolyásol a kereslet (mert én négyféle árképzést ismerek, és egyik se tud a kereslettől függetlenedni..)


Igazad van amúgy Kamu, de próbálok naiv lenni hogy hátha átjut valami az értetlenség védőpajzsán..

2012. jan. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem is az a gond, hogy nem lehet meggyőzni, hanem az ,h nulla érveket láthatunk az ilyenektől. Meg van győződve, h igaza van, de nem ír semmit, csak a szokásos "nézz utána" szövegek. Ezek trollok, a net egyik őslakosa.
2012. jan. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!