Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hol veszett el a demokrácia?

Hol veszett el a demokrácia?

Figyelt kérdés
2009. máj. 16. 06:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
54%

Megmondom én neked:

Ott hogy ebben az országban sajnos elmaradt a rendszerváltás, és csak valami látszólagos váltás-szerű történt, de nézd meg, ugyanazok a KISZ-titkárok, páértkönyvesek ülnek minden fontos pozícióban.

Amíg nem lesz itt egy nagytakarítás, addig hiába várunk bármit is. Na demokráciát főleg nem.

2009. máj. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
18%
bitóra velük.
2009. máj. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 dellfil ***** válasza:
62%
Itt a Földön. Hogy mikor, az a lényegesebb kérdés. Nos kb. három milliárd évvel ezelőtt.
2009. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%

A demokrácia nem veszett el, csak még nem alakult ki. Bennünk van a lehetőség. Az északi és nyugati protestáns országok ma a demokrácia védőbástyái, keményen dolgoznak, és kicsit flegmák a normától eltérő viselkedésre, de nagyon-nagyon komolyan veszik a szabályos sorban állás és az adózás szentségét.

Ha demokráciát akarunk, nekünk is ezt kell utánoznunk, ilyen egyszerű. Vagy ilyen bonyolult...

2009. máj. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

Ami most van, az demokrácia. A demokrácia egy olyan rendszer, amiben az állampolgárok nagy tömege szavazhat, és legálisan leválthatják a kormányt (az ún. "választás"-on).


A demokrácia _ennyi_. Nem veszett el, hanem sohasem volt több. Először is azt kellene megfogalmaznod, hogy konkrétan mivel nem vagy elégedett a fennálló rendszerrel kapcsolatban. Biztosan nem az a bajod, hogy nincs demokrácia, mert a demokrácia tényleg nem nagy szám, csak az, ami most van.

2009. máj. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó válaszoló: Majd a kérdező biztos megmondja, hogy ő mire kíváncsi, de én az olyanokat nem értem, hogy elvileg a demokráciában megválasztott képviselők dolga, hogy képviseljenek egy települést. Na most hogy van az, h mikor valami mit tudom én már mit akart megszavazni talán az MSZP, akkor a település majdnem összes embere kérte a képviselőt, hogy ne szavazza meg, ők nem akarják, az meg mondta, h de, de megfogja. Ha az emberek szavazták meg arra, hogy őket képviselje, akkor miért a pártját képviseli, miért nem az embereket?
2009. máj. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%
Balatonőszödön és előtte amikor Gyurcsány és az MSZP elk*rták az egészet
2009. máj. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
60%
89-ben mert előtte az volt,csak a munka kerülő szélhámosok állítanak mást.
2009. jún. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó:

Demokrácia? 89 előtt? Te ismered ennek a szónak a jelentését? Nem állítom, hogy én penge vagyok töriből, de ez még számomra is durván hangzik, már meg nem haragudj.

Milyen demokráciai elemekkel találkoztál 89 előtt?

2009. jún. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%
Ismerem-e a történelmet?Több mint 55 éve a gyakorlatból a többit papírról.Azóta demokrácia szó jelentése az aktuális politikai helyzet szerint néhányszor ruhát cserélt.
2009. jún. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!