Mi a véleményetek a Fidesz 1995-ös pálfordulatáról?
Pálfordulás? Az úgy volt, hogy volt Magyarországon több liberális párt. A legnagyobb az SZDSZ volt, a második legnagyobb a Fidesz. 1990-1994-ben ugyanis még 3 oldal volt a magyar politikában: baloldal, jobboldal és liberálisok.
1992-ben az SZDSZ feladta korábbi harcos antikommunista álláspontját (figyelem: pálfordulás!), és elkezdett smúzolni az MSZP-vel a Demokratikus Chartában. Közben a Fidesz elkezdett 1993-tól jobbratolódni. 1994-ben még együtt indultak sok helyen (Liberális Blokk néven), de a választás után, előzetes ígérete ellenére az SZDSZ (igen, ez bizony pálfordulás) az MSZP-vel lépett koalícióra. El is vesztette rögtön a támogatói több mint felét általános megrökönyödés közepette. Hova menjenek a liberális szavazók (kb. 10%-nyi szavazó), akik ekkor otthagyták az SZDSZ-t? Őket vette át a Fidesz, mely az MSZP-vel szemben határozta meg magát (akárcsak 1989-ben! figyelem: ez nem pálfordulás, kedves eszdéeszesek).
Lehet ezen siránkozni, de engem az SZDSZ összeborulása Horn Gyuláékkal jobban irritált. És a szavazók is inkább azt értékelték árulásnak, nem a Fidesz jobbratolódását.
Mondhatni, a liberális tábor kettészakadt: az SZDSZ ment balra, a Fidesz pedig a jobboldalhoz közeledett, és 1995-ben már szövetségre is lépett jobboldali pártokkal.
Na most hogy reagáltak a szavazók? Az SZDSZ 18%-ot kapott 1994-ben, a Fidesz 5%-ot. 1998-ban az SZDSZ 8%-ot, a Fidesz 28%-ot. Vagyis az a szörnyű pálfordulás, amin máig nem bírják túltenni magukat a debil eszdéeszesek, a szavazóknak tetszett. És demokráciában az a lényeg, hogy mi kell a szavazóknak, nem az, hogy néhány szadeszes főmufti mit kiált ki egyedül üdvözítőnek.
A Fidesz szörnyűséges pálfordulásáról még annyit, hogy az akkor 30 éves átlagéletkorú párt kinőtte a liberalizmust. Elég furcsa az az ember, aki élete végéig ragaszkodik a huszonéves kori elképzeléseihez - főleg, ha az a liberalizmus.
17:04
"Nem tudom miért ítéli ezért el őket olyan sok ember"
Pár tízezer besérült ex-SZDSZ-es nem képes leszállni erről a témáról, akik még mindig nem dolgozták fel a kártékony kis pártocskájuk eltűnését.
Emlékeztetnék, hogy a Fideszt 1993-ban sok kritika érte liberális oldalról, amiért elkezdett közeledni az Antall-kormány felé. Nem lehet azzal vádolni őket, hogy a lehetőséget keresték, hiszen az MDF ekkor már rajta volt azon a lejtőn, amelynek vége az 1994-es megsemmisítő vereség lett.
A második választásokat követően a Fidesz nem állt össze a gazdasági, kulturális és médiapozíciók fölött szinte korlátlanul rendelkező MSZP-vel és SZDSZ-szel, ez szintén elmondható a védelmükben. Többen már egy évvel a választások előtt kiléptek a pártból, mert nem tartották elég liberálisnak.
"Emlékeztetnék, hogy a Fideszt 1993-ban sok kritika érte liberális oldalról, amiért elkezdett közeledni az Antall-kormány felé. Nem lehet azzal vádolni őket, hogy a lehetőséget keresték"
Már csak azért sem, mert 1992-ben konkrétan a Fidesz vezetett a népszerűségi listákon. 1994-re 5%-ra leharcolták magukat, vagyis egyáltalán nem nyertek semmit a jobbratolódásukon.
07:29
"igensokszor szembefordultak ők önmagukkal."
Igen sokszor? :)
"A megalakulásuk utáni évekből pár szlogen:Csuhások térdre mondták a parlamentben-mára már az egyház és a KDNP a szövetségesük."
Ez volt az 1993 és 1995 közötti váltás konzervatív párttá. Ez 1 változás volt. Kinőtték a jópofizó, "lázadó" liberalizmust.
"Vagy amikor a Trianoni megemlékezésnél kivonúltak a parlamentből ellenezve a megemlékezést! mára már nagy hívei a Trianoni megemlékezéseknek."
Ugyanarról beszélsz. 1 változásnál tartunk.
"Aztán nem etetjük fel a fiatalok jövőjét a nyugdíjasakkal,- Mára a magán nyugdíj pénztárak pénzét a fiatalok pénzét elvették és ebből fizettek nyugdíjat."
Ez csak manyupdemagógia, érdektelen.
"Akinek nem tetszik amit csinálunk azok akasszák fel magukat."
Ne hazudj, sose mondtak ilyet.
"De sorolhatnám Orbán kijelentéseit is aki a választások idején olyan dolgokat ígért amik finoman fogalmazva is nyilvánvalóan betarthatatlanok voltak."
Konkrétan?
"Vagy mikor Kínából hazaérkezve kijelentette hogy a Fidesz testvéri barátságot köt a Kínai kommunista párttal."
Mikor mondta ezt? Forrás?
"Én már ezeket nem pálfordulásnak mondanám"
1 db változást sikerült felsorolnod. Azt, amiről eddig is szó volt. Hol van az az "igen sok"?
"sokkal inkább jellembeli torzulásnak."
Gyűlölöd a Fideszt, ezért minden rosszat belelátsz.
Azonban Kádárt senki sem fogja már feltámasztani. Az idő nem nektek dolgozik, öreg komcsi.
ma 08:48
Pfű, de meggyőző szöveg ez egy öreg kommunistától.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!