Milyen ideológiában hisznek a neonácik? Ez egy (tényleg) provokatív, és emiatt letiltott kérdés átírt verziója. Ha ez is provokatív, akkor bocsi, moderátorok a visszaesésért.
Miután a kérdésemet a neonácik gondolatairól, mondván, hogy provokatív, így átírom, hogy ne legyen az. Tehát: akik úgy gondolják, hogy a zsidóság kiírtása megoldás lenne bizonyos problémákra, de nem neonácik, miért gondolják így? Nem tudtok erről meggyőzni, de érdekel a másik oldal.
És fordítva: azok a neonácik, akik nem gondolják így, tulajdonképpen milyen ideológiában hisznek? Árják, szolganépek, stb?
Azt hiszem most kicsit kockáztatom a felhasználómat, de komolyan érdekelnek a válaszok.
17:24
"Amit nácizmus néven tanulunk, az annyira logikátlan"
Hol tanulsz nácizmust? Egyébként a nácizmus nem volt "logikus". Eleve nem volt "nácizmus" mint -izmus, csak náci mozgalom és náci diktatúra. Volt egy Hitler nevű csóka, neki volt egy pártja, amit náci pártnak becéztek, és amikor ezek voltak uralmon, azt hívták náci uralomnak. Nácizmus mint eszme nincs és nem is volt.
"Mondjuk a "jövőnk" szócskára ha rákeresel..."
Akkor találok egy olyan lapocskát, aminek a színvonala még a 30-as évek nyilas sajtójáét is alulmúlja. Ami nagy teljesítmény, mert a nyilasok régen is arról voltak híresek, hogy nem sok művelt ember volt köztük. A "villamoskalauzok, pedikűrösök és házmesterek" mozgalmában :))))
Talán mielőtt vakon elítélitek a nemzeti szocializmust, gondolkodjatok el azon, a véleményetek mennyiben alapszik az önálló, személyes tapasztalaton, és mennyiben pl történelemkönyveken, amit emberek írtak, az uralkodó ideológia - a liberalizmus eszmeisége alapján. Az is köztudott, hogy a győztesek kissé ÁTírják a történelmet.
A szabályozatlan neoliberális kapitalizmus, na az aktuálisan rengeteg emberi szenvedést okoz, és mégis érdekes módon a fő "nácizmussal" riogatók valahogy ezeket elfelejtik emlegetni.
14:10
"Talán mielőtt vakon elítélitek a nemzeti szocializmust"
Nemzeti szocializmus = Ceauşescu Romániája vagy Észak-Korea. Hitler mozgalmát nemzetiszocializmusnak hívták, egybeírva. A különbség az, hogy az utóbbinak semmi köze nincs a szocializmushoz, az előbbinek meg van egy kevés. Egyébként ezt egyszer már leírtam.
"gondolkodjatok el azon, a véleményetek mennyiben alapszik az önálló, személyes tapasztalaton"
Úgy érted, hogy hányan éltünk felnőttként 1933 és 1945 között Németországban?
"Az is köztudott, hogy a győztesek kissé ÁTírják a történelmet."
Ez nem "köztudott", hanem ez csak egy közmondás. Olyan, mint az, hogy akikoránkelaranyatlel.
Agyőztesekírjákatörténelmet, természetesen.
Na de akkor mesélj, honnan ismered olyan jól a "nemzetiszocializmust". Könyvekből nyilván nem, mert azt a győztesek hamisítják. Németországban élték '33-'45-ben? Akkor meg esetleg elfogult vagy.
"A szabályozatlan neoliberális kapitalizmus..."
Ennek semmi köze a témánkhoz.
ma 19:32
A jelek szerint viszont nem tudnak megfelelni a kor kihívásainak, mert csak pár száz ember kíváncsi rájuk az egész országból.
Ami nem csoda. Hősük, Szálasi a magyar történelem egyik legsötétebb figurája volt, egy elmebeteg bűnöző, akit hazaárulásáért felakasztottak. Elég nehéz lehet újra vonzóvá tenni egy mozgalmat, aminek ő a klasszikusa.
"Nácizmus mint eszme nincs és nem is volt."
Nemzetiszocializmus viszont volt, többféle is.
"a véleményetek mennyiben alapszik az önálló, személyes tapasztalaton"
Ha ez ennyire szempont, hogy személyesen meg kell tapasztalni, akkor bizony nem sok ember mondhatja magáról, hogy objektíven tud ítélni, mivel már nem sokan élnek azok közül, akik átélték.
Azóta pedig teljesen más lett a világ.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!