Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kik irányítják az országot,...

Kik irányítják az országot, ki számít "királynak"?

Figyelt kérdés

Szeretnék pár kérdést feltenni , noha még elég fiatal vagyok és a politikában nem nagyon vagyok jártas, de érdekelne pár dolog, amiket ha nem haragszotok meg pontokba szedtem akinek van ideje/tudása az megválaszolhatná nagyon megköszöném :)

1.: Kit lehetne nevezni egy ország fejének "királyának" ki bír a legnagyobb hatalommal ki-kinek a feletesse? a Miniszterelnök vagy a köztársasági elnök ? (tudom hogy demokráció van és köztársaság vagyunk de mindig van egy fő ember mint pl.: amerikában Obama)

2.: A fő ember akiről beszélünk mégis milyen hatalommal bír ? mit tehet meg és mit nem ? mozgosithatja a hadsereget ? eltusolhat lejárt parkolojegyeket ? egészen kicsitől a nagyobb dolgokig mégis milyen hatalma van ?

3. (és egyben utolsó kérdés): Kinek áll az hatalmában ,hogy: (vagy ki(k) irányítják azt az adatbázist amiben szerepelnek az emberek személyes adataik, és ki(k) állithatnak ki személyi igazolványt ?

Az útolsó kérdésemhez még annyit ,hogy lehet látni filmekben olyat hogy valaki új személyazonoságot kap ,ezt hogy tudják megcsinálni ?

Köszönöm elöre is a válaszokat.


2011. szept. 16. 17:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%

"Meg. De megteszi? Nem. Szándékozik a jövőben megtenni? Nem. A királyok megtették? Meg. Nem csak megtehették volna, számtalanszor meg is tették."


- Nem értem a reakciódat. Senki sem bántotta a Fidesz-kormány. A (telj)hatalom kérdéséről beszéltünk, olvasd vissza a kérdést.

2011. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
39%
18:01 így legyen ötösöm a lottón, hogy tudtam hogy vki ezt ki fogja írni. mi köze van ennek a kérdéshez?
2011. szept. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"A királyok megtették? Meg. Nem csak megtehették volna, számtalanszor meg is tették."


Na most elképzelem, ahogy egy király személyesen kimondja a halálos ítéletet valaki fölött birodalma egy eldugott falujában...

2011. szept. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Magyarországon jelenleg egy hitelezői-spekuláns kör uralkodik, mióta az MSZP-SZDSZ eladósította az országot.


Orbán legfeljebb a helytartójuk, de nem király...

2011. szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
az elit, bankárok, spekulánsok stb akik szarnak a népre
2011. szept. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Igen, ez minden főnök ismérve. És ez így is van jól. Senki sem szereti az olyan beosztottakat, akik mást tesznek, mint amit a főnök mond. Akkor hol a probléma?"


Csak nem kolopele-től tanultál?


Ne keverjünk össze egy MUNKAHELYet, egy elvileg DEMOKRATIKUS ORSZÁGgal!

2011. szept. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem tanultam kolopelétől, csak vannak dolgok, amikben hasonlóan gondolkodunk.


"Ne keverjünk össze egy MUNKAHELYet, egy elvileg DEMOKRATIKUS ORSZÁGgal!"

Egy demokratikus országban a miniszterelnöki pozicíó egy munkahely.

2011. szept. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A Fidesz részben egy báb. Orbán, valamint a nagytőkés haverjai uralkodnak, akik pénzelik a pártot, és befolyásolják az Ország politikai elitjét (illetve részben ez az elit alkotja a nagytőkéseket).
2011. szept. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szerintem az OTP igazgatója, Csányi Sándor bír a legnagyobb hatalommal.
2011. okt. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!