Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kik irányítják az országot,...

Kik irányítják az országot, ki számít "királynak"?

Figyelt kérdés

Szeretnék pár kérdést feltenni , noha még elég fiatal vagyok és a politikában nem nagyon vagyok jártas, de érdekelne pár dolog, amiket ha nem haragszotok meg pontokba szedtem akinek van ideje/tudása az megválaszolhatná nagyon megköszöném :)

1.: Kit lehetne nevezni egy ország fejének "királyának" ki bír a legnagyobb hatalommal ki-kinek a feletesse? a Miniszterelnök vagy a köztársasági elnök ? (tudom hogy demokráció van és köztársaság vagyunk de mindig van egy fő ember mint pl.: amerikában Obama)

2.: A fő ember akiről beszélünk mégis milyen hatalommal bír ? mit tehet meg és mit nem ? mozgosithatja a hadsereget ? eltusolhat lejárt parkolojegyeket ? egészen kicsitől a nagyobb dolgokig mégis milyen hatalma van ?

3. (és egyben utolsó kérdés): Kinek áll az hatalmában ,hogy: (vagy ki(k) irányítják azt az adatbázist amiben szerepelnek az emberek személyes adataik, és ki(k) állithatnak ki személyi igazolványt ?

Az útolsó kérdésemhez még annyit ,hogy lehet látni filmekben olyat hogy valaki új személyazonoságot kap ,ezt hogy tudják megcsinálni ?

Köszönöm elöre is a válaszokat.


2011. szept. 16. 17:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Demokráciában elvileg nincsen király teljhatalommal. Kivéve persze ha egy párt kétharmadot kap.
2011. szept. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
28%
majd ha elmész főállásba dolgozni, mind a 3 kérdésedre hirtelen gyorsan válaszokat kapsz, a saját bőrödön fogod megérezni a kegyetlen igazságot.
2011. szept. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
első ha egy párt kétharmadot kap attól még nem lesz despotikus hatalma
2011. szept. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

"A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:54"


Valóban nem lesz attól, hogy 2/3-ada van. Attól lesz despotikus hatalma, hogy ezt a 2/3-ot elkezdi rosszul használni...

2011. szept. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
25%

"Kivéve persze ha egy párt kétharmadot kap."


Egy király önhatalmúlag kivégez(tet)hetett embereket. Ezt melyik 2/3-os párt teheti meg? (Akkor meg ne irkálj hülyeséget)


"majd ha elmész főállásba dolgozni, mind a 3 kérdésedre hirtelen gyorsan válaszokat kapsz, a saját bőrödön fogod megérezni a kegyetlen igazságot."

Vagy épp az ellenkezőjét. Nem minden munkahely annyira szar. Nekem eddig kettő volt, teljesen más körülményekkel, egyiken sem éreztem, hogy a főnököm kiskirályt játszik. Persze ha valaki "genetikusan alattvaló"....

2011. szept. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Orbán a király, szakadna meg! Mindenki úgy ugrál, ahogy ő fütyül, ha nem, akkor kirúgják-ellehetetlenítik.
2011. szept. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

"Egy király önhatalmúlag kivégez(tet)hetett embereket. Ezt melyik 2/3-os párt teheti meg? (Akkor meg ne irkálj hülyeséget)"


- Megtehetné. Ha új alkotmányt csinálhat, akkor még milyen hatalom áll velük szemben? Nem azt mondom ,hogy meg akarnák tenni, mert valószínűleg nem tehetik. De igenis megtehetnék, és ez nem hülyeség.

2011. szept. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

"mert valószínűleg nem tehetik"


- "mert valószínűleg nem tennék meg" akart volna lenni.

2011. szept. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%

"Mindenki úgy ugrál, ahogy ő fütyül, ha nem, akkor kirúgják-ellehetetlenítik."


Igen, ez minden főnök ismérve. És ez így is van jól. Senki sem szereti az olyan beosztottakat, akik mást tesznek, mint amit a főnök mond. Akkor hol a probléma?

2011. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%

"Megtehetné."

Meg. De megteszi? Nem. Szándékozik a jövőben megtenni? Nem. A királyok megtették? Meg. Nem csak megtehették volna, számtalanszor meg is tették.

2011. szept. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!