Az előző kérdésen felbuzdulva: LMP-MSZP kormány 2014?
Az MSZP és az LMP ideológiáját vizsgáljuk meg. Az MSZP jelenleg a baloldali politikai család teljes ideológiai palettáját lefedi. Biztosítva ezzel a politikai törésvonalak mentén a rendszer vesztesei, a városi, ill. a szekularizált( illetve egyházellenes) képviseletét a jogalkotásban. Ez ideális lenne tehát a jobboldal, s a baloldal közel egyenlő képviselete esetén, mert az a jogalkotásban az egyes egymással szemben álló érdek, s értékcsoportok( rendszer vesztesei és nyertesei, városi, vidéki kultúra, egyházpártiak, egyházellenesek) egyenlő súlyú, s markáns képviseletét biztosítaná. Tehát az MSZP olyan baloldali-liberális gyűjtőpárt, mely a szociálliberálstól a marxista szocialistáig lefedi a teljes baloldalt. Baloldali szárnya a jóléti szociális állam modelljében, a szabadság pozitív felfogásában hisz, vagyis a kisemberpártiságot, a leszakadókkal a közösség szolidaritását húzza alá. Liberális szárnya a demokratikus elkötelezettségre, a modernizációra helyezi a hangsúlyt, az egyéni felelősségvállalást állítja középpontba. Az LMP ideológiája a zöld baloldaliságtól a klasszikus liberalizmusig terjed. Vagyis a jelenlegi MSZP és az LMP közös értékei: demokratikus elkötelezettség: olyan politikai kultúrába vetett hit, mely a másik, szintén demokrata, de másképp gondolkodó értékrendjének létjogosultságát elfogadja, s valamennyi ideológia képviselője hisz a politika demokratikus keretek között tartásában, a demokratikus hagyományok veszélye esetén az együttműködésben. Elutasítja mindkettő az ultrakonzervativizmust, vagyis az egyéni cselekvés korlátainak racionalitását valló, az egyént csak valamely közösség részeként értelmező, egyházpárti, túlzottan nemzeti, társadalmi kérdésekben konzervatív, tradicionalista világképet. Melyet egyrészt az antropológiai pesszimizmus jellemez, mely által nem hisz az egyén szabadságában, nem kíván mindent az egyénre bízni, mintegy vallja, hogy az államnak gyámkodnia kell az állampolgár fölött. Tehát az ultrakonzervatív, keresztény-konzervatív világképet mindkét párt elutasítja. Mindkét párt elkötelezett maximálisan a progresszió, a politikai értelemben vett Nyugat, a Szabadság világa, az európaiság iránt. Mindkét párt aláhúzza, hogy a történelem bebizonyítja: a politikai értelemben vett Nyugat az önkényuralom lehetőségét szűkítette, azt fokozatosan háttérbe szorította, az önmegvalósítást, a társadalmi integrációt, az esélyek egyenlőségét, az egyén szabadságát igyekezett mindinkább lehetővé tenni. Ezzel szemben a politikai értelemben vett Kelet a korlátlan önkény világa. Vagyis nem hisz az egyéni szabadságjogokban, az individualista társadalomfilozófiában, de még a szekularizációban, az állam és az egyház szétválasztásában sem. Ezen politikai értelemben vett Kelet kezd meghonosodni jelenleg Magyarországon. Ennek esküdt ellenfele az MSZP és az LMP is!!!!!
Tehát az LMP és az MSZP közös értékei: demokratikus elkötelezettség, modernizáció, európaiság iránti elkötelezettség, társadalmi integráció, esélyegyenlőség iránti elkötelezettség, az ultrakonzervativizmussal való szembehelyezkedés, a radikalizmus, az önkény esküdt ellenfelei mindketten! S mindkettő hisz az egyén demokratikus szabadságjogaiban, az emberi jogokban!
Nagyon nem lenne jó! A cigányságot nem fékeznék meg ők sem, hanem hagynák tovább bűnözni, mint eddig.
A gazdaságot továbbra is szétvernék, és brutális megszorításokat hoznának.
Egy ilyen koalíció az ország végét jelentené.
Utolsó előtti: Jó, hogy az IMF jónak mondta Bajnait, mert nekik ment a lóvé. Én is jókat mondanék bármely miniszterelnökről, ha utána nekem dőlne a lé.
Csak hát a magyarság tönkre ment közben.
És azt se felejtsük el, hogy most Orbánról is mondtak pozitívat.
Ehhez csak annyit, hogy én nem ahhoz fogom mérni a gazdasági teljesítményt, hogy mit mond néhány külföldi közgazdász, akiknek azért haszna is van belőle, hanem hogy hogy' él a lakosság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!