Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hová tűnt el a jobbik?

Hová tűnt el a jobbik?

Figyelt kérdés
Csak én vettem észre,hogy mióta bekerültek a parlamentbe szinte megnyilvánulásuk se volt?Nem ezt ígérték.
2011. febr. 6. 09:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%

"Mivel nincs mindig időm TV-t nézni "


Internetezni úgy tűnik van időd. Itt több információ van, mint a tévékben összesen...


Nem tűntek el. Sőt, a parlamentet is rendesen bolygatják. Az MSZP, aki szerintük "konstruktív" ellenzék gyakorlatilag csak a rettegést hangoztatja, hogy ez így nem jó meg úgy nem jó. Ez nem konstruktivitás... Az LMP mintha nem is lenne, van 1-2 megnyilvánulásuk ugyan, de semmi értelmeset nem szóltak még. A Jobbik meg egyrészt rengeteget szólal fel a parlamentben, arányaiban többet, mint amennyit kitesznek, és nem csak mozog a szájuk, elég komolyan odateszik magukat, javaslatokat nyújtanak be. Ha másért nem, a Jobbikos parlamenti felszólalásokért érdemes a kuruc.infót látogatni.

2011. febr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Ahhoz képest, hogy alig maradt le a második helyről, szerintem ez elég pofátlan hozzáállás."


Mindegy is mert 14ben első lesz.

2011. febr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam az eddigi válaszokat, és mindben van igazság. Tényleg erősen limitált a Jobbik szereplési lehetősége a tömegmédiákban (most az internetet nem veszem ide), de az is igaz, hogy kissé leült a párt, összességében kevesebbet és kevésbé átütő módon akciózott, mióta bejutott a parlamentbe.


Igaza van annak, aki a Jobbik kiemelkedő parlamenti munkájára hívta fel a figyelmet. Tényleg sokat dolgoznak, sok módosító indítványt nyújtanak be, gyakran szólalnak fel, és szerintem általában jókat is mondanak. Komolyan veszik a parlamenti munkát, csak hát ezzel az a gond, hogy ebből a médiába semmi nem jön át. Még a kormánypárti képviselők felszólalásait se igen lehet látni, a jobbikosokét meg soha semmikor. És hát ez nem is annyira érdekli az embereket, ha látnák is ezeket a beszédeket, a legtöbbnek fogalma sincs róla, miről van szó. Tehát ezzel a még egyszer mondom, színvonalas munkával a népszerűség terén gyakorlatilag semmit nem lehet elérni. Jelzem, hogy én nem vagyok jobbikos (meg semmilyenes), de a jobbikos beszédeket nézem a legszívesebben, mert azokban még van tartalom, van értelem, a valóságról is szólnak. A többiek már csak propagandából mellébeszélnek. A FIDESZ volt ilyen mint most a Jobbik az első parlamenti ciklusban, megpróbált abszolút szakszerű lenni. Nekik se jött be, 94-ben nem győztek, aztán megváltoztak.


És hogy miért csökkent le az utcai akciózás? Egyrészt mert ezt se lehet folyamatosan fenntartani, másrészt mert csökkent rá az igény (az Alföldi elleni tüntetésen max 1-2 százan lehettek), harmadrészt pedig ez is kétélű fegyver. Lehet felfutni vele, lehet gyorsan népszerűséget szerezni (ez történt korábban), meg meg is lehet unni, a visszájára sül el előbb-utóbb ez a fene nagy radikalizmus. Ennyiben a Jobbik egy kicsit csapdahelyzetben is van, mert egy radikális párthoz radikális helyzet is kell, amit nem lehet folyamatosan fenntartani. A FIDESZ most beindított egy erőteljes konszolidációt, és ügyesen szívta és szívja el a levegőt a Jobbiktól. A még kivitelezhető radikális ötleteket és jelszavakat lenyúlják, megvalósítják, ezzel pedig a Jobbikot egyre inkább a szélre, az irracionalitás világába tolják, ahova már nem fogják tömegek követni. Szóval bonyolult a helyzetük, nem áll túl jól a szénájuk. Egy valami teremthetne nekik igazán teret, a helyzet drámai romlása, ami a tömegek radikalizálódáshoz vezethetne. A nélkül elég nehéz megfelelő irányt és működőképes módszereket találniuk.

2011. febr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Dick Esmen ***** válasza:
Érdekes.Mindenki azt írja hogy milyen keveset szerepel a jobbik a tv-ben.Hát én ezt nem vettem észre,szerintem pont annyit szerepel amennyit lehet.
2011. febr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Te melyik országban élsz és milyen csatornákat nézel, ahol a Jobbik a parlamenti jelenlétével arányos műsoridőt kap? Ugyanis itt Magyarországon (gondolom te vagy nem itt élsz vagy fingod nincs az egészről) bizonyítható, hogy a népszerűségéhez képest jóval kevesebb időt kap a csatornákon mint a többi párt. Vagy ha te tudsz mondani egy korrekt csatornát akkor légyszi áruld el mert akkor inkább onnan informálódok és nem a "narancs" tévékből.

2011. febr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Dick Esmen ***** válasza:

Vagy ha te tudsz mondani egy korrekt csatornát akkor légyszi áruld el mert akkor inkább onnan informálódok és nem a "narancs" tévékből.



m1-et nézek(néha) rohadtul nem korrekt tévé de jobb mint az echo.

2011. febr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ebből a szempontból talán a legkorrektebb csatorna a Duna tv. De még az se százas...
2011. febr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!