Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Konkrétan mi van a médiatörvén...

Tetris kérdése:

Konkrétan mi van a médiatörvényben, ami miatt így ki van akadva a baloldal?

Figyelt kérdés
Elismerem, hogy nem vagyok kellően tájékozott. Kérem, aki kicsit is érti ezt az egész cirkuszt, írja már meg, hogy mi az ábra.
2011. jan. 19. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

a médiatörvény 90%-a nagyon jó. a maradék 10% a borzasztó, hogy amit előzőleg szabályokkal rögzítettek hogy mit miért hogyan mennyire lehet megbüntetni, ez nagyon csonka lett. ergo azt csinálnak ami akarnak. a másik hogy a fidesz minden független média testületbe a saját tagjait ültette.

Ha akarnának cenzúrázni, jogilag megtehetnék.

2011. jan. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Leginkább az úgynevezett Médiatanács tagjainak 9 évre történő kinevezésével, valamint ezeknek a tagoknak a pártszimpátiájával van a probléma.
2011. jan. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

gondolom akkor nem lenne probléma a pártszimpátiával, ha MSZP-s lenne az illető ugye?

de ha úgy érted, hogy az időtartam hosszúsága az aggasztó, akkor abban egyetértünk!

2011. jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem a baloldal van kiakadva, ez egyáltalán nem függ ettől. Van akinek jól jön ez a törvény mert nem kell sok szemét műsort néznie(bár eddig sem volt kötelező) van akinek nem jön jól, hogy korlátozzák a szólásszabadságot. De ennek a jobb vagy baloldalhoz semmi köze.
2011. jan. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
ameddig van Való Világ, addig nem látom, hol van a "megtisztító" szerepkör! innentől kezdve semmi hasznosat nem képvisel!
2011. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

"A válasz megírásának időpontja: ma 23:13"

tudsz te olvasni?

1. nem neked szólt a kérdés

2. ironikusan értettem

3. te vagy az kiráJJhekker?

2011. jan. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ!
2011. jan. 19. 23:59
 8/10 anonim ***** válasza:
itt van kirájjhekker?:D:D
2011. jan. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Hetényi ***** válasza:

Szijatok.

A Magyar Nemzet ugye nem komcsi, kádárista zeitung?

2011. jan. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én leírom én leírom!!!! :D Nem csak a bal oldal, az összes ellenzéki párt, a nyugati sajtóorgánumok, egyáltalán a nyugati demokráciák, a szakszervezetek, a civil szervezetek, és minden normálisan gondolkodó ember, aki ismeri a médiatörvényt legalább felületesen. (a fidesz szavazók nem ismerik.)

1: Mind az írott, mind az elektronikus sajtót, és az audiovizuális médiát szabályozza a törvény. (Ebből az írott és az elektronikus sajtó rendszabályozása nem ismert Európában.)

2. Ezen törvényt a Médiatanács tartatja be, akiket 9 évre választanak, és kizárólag a fidesz delegált tagokat bele. (Természetesen volt fidesz tagokat.) Szalai Annamáriának a médiatanács elnökének rendeletalkotási joga van.

3. A törvény szerint , közerkölcsre, jóerkölcsre, a kisebbség, vagy a többség védelme érdekében, nemzetbiztonsági okokból bármikor kötelesek kiadni az a média képviselői forrásaikat, valamint a médiatanács ezekben az esetekben akár titkosított anyagot is lefoglalhat a szerkesztőségekből. ( A fent említett indokok nincsenek részletesen kifejtve, gyakorlatilag bármire rá lehet őket húzni.) Ugyanilyen indokokból kifolyólag több tízmilliós bírságokat oszthatnak ki, ide még a nem kiegyensúlyozott tájékoztatás is bele foglaltatik. De kérdem én, mit értenek nem kiegyensúlyozott tájékoztatás alatt?

4. A média képviselői kizárólag a Magyar Távirati Iroda által jóváhagyott (cenzúrázott) híreket hozhat le, ennek vezetői testületében fidesz által delegált tagok ülnek kizórólag, a hírekhez nem lehet kommentárt fűzni.


Ergo a gumiszabályok révén akárkit el lehet lehetetleníteni pénzbüntetésekkel, és ha nem tetszik a hatalomnak egy bizonyos cikk, annak a forrásait kötelezően fel kell fedni.

2011. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!