Nem kéne felülvizsgálni a Novák Katalin által kiadott kitűntetéseket?
Ha már megtörtént volna is késő lenne, de nem fog megtörténni, és nem véletlenül írták bele már a rendszerváltáskor sem a Köztársasági Elnök által gyakorolt jogkörök között megtalálható "kegyelmi jogkör" leírásába azt, hogy a K.E. nem köteles indokolni a "pór nép felé" a kegyelmi kérvények elbírálásának jogi hátterét és indoklásait sem.
Már a rendszerváltáskori pártok is megfosztották aljas módon a demokratikus hatalmat gyakorló választópolgárokat attól, hogy megtudhassák, kiket, mikor, és miért hagyott futni az éppen regnáló K.E., akit tudvalevően nem a magyar nép választ közvetlenül, hanem az országgyűlés (első körben 2/3-os, második körben már csak egyszerű többséggel).
És azt se felejtsük el, hogy a Fidesz 2011-ben nem csak az Alkotmányt írta át egy szinte teljes egészében új Alaptörvénnyé, hanem irdatlan mennyiségű törvényt módosított, illetve nagyon sok új törvényt alkotott, mint pl. a 2011. évi CX. törvényt (a köztársasági elnök jogállásáról és javadalmazásáról), ami az Alaptörvénybe beemelt és teljesen újrafogalmazott K.E.-re vonatkozó jogszabályokkal még nagyobb demokrácia deficitet eredményezett a korábbinál is.
A legutóbbi kegyelmi botrány kapcsán pedig az Orbán rezsim propagandája pedig csak azt hangoztatta, hogy a kormány legújabb Alaptörvény-módosítási javaslata szerint nem kaphat olyan személy "államfői" kegyelmet (tehát már ők maguk is elismerik, hogy Magyarország nem Demokratikus Köztársaság, és nem Köztársasági Elnöke, hanem csak Államfője van), aki kiskorúak sérelmére követett el szexuális bűncselekményt, vagy abban bármilyen szinten közreműködött.
Azt viszont már "elfelejtette" reklámozni a rezsim, hogy a módosítás után a kegyelmi jogkört a köztársasági elnök már önállóan fogja gyakorolni, azaz el fogják törölni a kegyelem igazságügyi miniszteri ellenjegyzését, ami egyébként jogi szempontból finoman szólva is aggályos, ugyanis az Államfő sem írhat alá olyan kegyelmi kérvényt, aminek az indoklása a hatályos jogszabályokkal és/vagy folyamatban lévő bűnügyi-,jogi-, és egyéb államigazgatási eljárásokkal szembemegy, és ezekre természetszerűleg nincs (nem lehet) rálátása az Államfőnek, ugyanis elvileg az Államfő "független" a mindenkori kormánytól, de azt minden normális ember tudja, hogy Magyarországon ez nem így van)...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!