Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Gyurcsány nyerne 2026-ban?...

Gyurcsány nyerne 2026-ban? Szerintem csak ő tudja leváltani Orbánt! Nem értem miért vár..és nem indul a felesége helyett!!

Figyelt kérdés
jún. 19. 00:09
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
6# Akkor soha nem lesz kormanyváltas?
jún. 19. 08:16
 12/22 anonim ***** válasza:
17%
Gyurcsánnyal (és a családjával) soha nem lesz. MP megmutatta, hogy egy teljesen új arc kell.
jún. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%

Nem Gyurcsány Ferenc irja a választási törvényt, nem Gyurcsány Ferenc adja a pártoknak az állami támogatást, vagy bűnteti őket, ha úgy tartja úri kedve. Nem Gyurcsány Ferenc nevezte ki Lánczi Tamást az ÁVH élére. Nem Gyurcsány Ferenc lopott el 15 évnyi állami támogatást lassan. Nem Gyurcsány Ferenc kormányozza ezt az országot tejhatalommal, éjszakáról-éjszakára, bármiféle társadalmi konszenzus nélküli törvényhozással.


Gyurcsány sok mindenben hibás, de a mai rendszert nem ő csinálta.

És, amig a mai rendszer fennál, nem lesz kormányváltás és egy kormányváltás nem is lenne elég. Rendszerváltásra van szükség, nem kormányváltásra.

jún. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
13# Egyetértek:)
jún. 19. 10:03
 15/22 anonim ***** válasza:

#14 Mindig megmagyarázzátok, hogy nem lehet a rendszert leváltani, aztán mindig beálltok egy új messiás mögé akiről azonnal elhiszitek, hogy hosszú munka, tervek, értékek, biztos csapat nélkül le fogja váltani a zorbánt.

Amint kiderül, hogy ez így nem megy - most se - megint előveszitek az "ezt a rendszert nem lehet leváltani" szöveget. Aztán jön az új messiás és kezditek elölről.

ÍGY nem lehet, a munkát megspórolva, kívülről fizetett ügynökökkel, a szavazókat mocskolva, sértegetve, az elvárásaikkal szemben nem is lehet. Csak ezt nem akarjátok megérteni, hogy jobbat kell felkínálni, nem elég ha új vagy más

jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
15# Nekem nem kell új, csak a DK! Igen, elhittem hogy a Márkynak sikerül 2022-ben. Nem szavaztam a Tisza pártra.
jún. 19. 11:37
 17/22 anonim ***** válasza:
69%
Jól emlékszem, hogy a Fidesz 2010-ben a régi választási rendszerben kapott 2/3-ot?
jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#17 Igen, jól. Ahogy készült már arról is írás, hogy Európa másféle választási rendszerei szerint mindenképpen fidesz kormány lenne, az arányok lennének mások. Bár még 2018-ban, de megnézték, hogy egyes rendszerekkel még nagyobb többségük lenne a parlamentben, másokkal csak erős többségük.

[link]

A francia és brit rendszerben is ennél jobb eredményük lenne, annak ellenére, hogy a franciáknál 2 fordulós választás van.

jún. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
62%
#17 Az ellenzék nehezen viseli, hogy választási rendszertő függetlenül folyamatosan veszít. Le is pontozzák, aki erre figyelmeztet.
jún. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

17-19, csak azt felejtitek el megemliteni, hogy 2010-ben még teljesen más választási törvényünk volt 2 fordulóval, más körzetekkel, mint ma.

Kiszámolták, hogy abban a rendszerben, ma már nem lenne 2/3.

jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!