Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Adnátok egy esélyt az ellenzék...

Adnátok egy esélyt az ellenzéki összefogásnak '22-ben? Ha nem bálnak be, őket legalább könnyebb lesz leváltani.

Figyelt kérdés

2021. jan. 5. 17:02
A kérdező szavazást indított:
Fidesz
Ellenzéki összefogás
Egyéb (Mi? Írd le, ha van más ötleted. A kutyákra szavazni kicseszés mindnekivel)
36 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Én adok.
2021. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Minden országban elcseszett a politika Svájcon kívül, de nálunk különösen nevetséges dolgokat pradukálnak minden irányból...
2021. jan. 5. 17:04
 3/15 anonim ***** válasza:
8%
Annál nehezebb lenne leváltani. Aki le akarja váltani az náci, kirekesztő lesz
2021. jan. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én megnéznék egy váltást. Lehet, hogy jobban csinálnák, mint Orbánék. A Fideszeseknek is érdemes utána olvsasni az ellenzék terveinek, ígéreteinek. Persze az ígéretek ígéretek, de legalább könyebb lesz leváltani őket, ha elcseszik.
2021. jan. 5. 17:06
 5/15 anonim ***** válasza:
43%

Ennek az ellenzéknek egy szelet kenyeret sem adnék, nem hogy 4 év hatalmat.

Mielőtt lefideszeseztek, róluk sem gondolkodom másképp

2021. jan. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A kulcsszavakkal csak leírtam a magyar demokráciát. Akit megbántottam azzal, hogy Gyurcsányt részegesnek neveztem, Orbánt Sorosozós papagájnak, vagy bármi más miatt, kérem jelentkezzen.
2021. jan. 5. 17:09
 7/15 A kérdező kommentje:
Aki Fideszes tudja egyáltalán mit akar az ellenzék? Érdemes értesülni mindkét oldalról.
2021. jan. 5. 17:11
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Az összefogás kormányképtelen. Nagyjából a választások végéig megtűrik egymást, aztán egymás torkának esnek.
2021. jan. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyernek is abból nem nagyon lesz kormányzás inkább hatalmi harc a pozíciókért meg a pénzforrásokért. 4-5 olyan párt állt össze ami alapvetően elég különböző ideológiát képvisel és semmi más nem tartja őket össze mint Orbán leváltása.

Ott az MSZP-DK akiket már ismerünk, ugyanazt csinálták mint Orbán csak balos színben. Ugyanaz a korrupt, közpénztolvaj, kokainozó oligarcha réteg.

A Momentum az újbaloldalt képviseli és egy politikai megújulásban érdekelt azok nélkül akik az elmúlt 30 évet okozták, tehát az MSZP-DK ellen is lennének. Fekete-Győr egy csomószor elmondta hogy nincs szükség a régi lejáratott balos politikára és megújulás kell a baloldalon.

A Jobbik ezzel szemben egy centrális jobboldali politikát folytat, kb egy jobbos alternatívát akar a fideszel szemben. Na ők nem fogják se a Momentumot se Fletóékat támogatni ideológiailag. A Jobbik előtt két út lesz majd vagy szembe széllel mindenki ellen mennek (mert őket még Brüsszelből se tolják) vagy kompromisszumot kötnek a fidesszel néhány dologban. Nagyon kérdéses hogy a Jobbik túl fogja e élni a választást akár nyer koalícióban akár veszít.

Ott az LMP ami gyakorlatilag elutasítja ezt a jobb és bal szembenállást és centralista politikát akar, talán a Jobbikkal fogják egymást támogatni, de egyébként az LMP is elutasítja ezt a régi szoci Fletó féle beállást.

Ez a négy párt nagyon mást gondol a világról, nem mellesleg a Fidesz már olyan szinten felvásárolta az országot hogy nagyon nehéz lesz itt kormányozni ahogy pl Karácsonyt meg a balos önkormányzatokat is fúrják ezerrel.

Ellenzékiként nem várok csodát ha az Összefogás nyer, nem sok minden fog szerintem változni. Itt inkább az emberek gondolkodásán kéne változtatni egyének szintjén hogy pártoktól függetlenül álljunk ki a korrupció ellen, a jogainkért a munkahelyen és ne nyeljünk le mindent, hogy vessük el ezt az elmúlt Orbán-Gyurcsány garnitúrát, igenis számoljon el pártoktól függetlenül mindenki aki lopott, sikkasztott stb. Sok évnek kell itt még eltelnie hogy valódi változás legyen.

2021. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A TV-s interjúkból nagyon úgy jön le nekem, hogy nagyon igyekeznek közösen dolgozni. Lehet én(és a többi potenciális szavazójuk) fogjuk megszívni velük, de egyenlőre nagyon bizakodó vagyok.
2021. jan. 5. 18:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!