Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Akik kibújtak a sorkötelezetts...

Akik kibújtak a sorkötelezettség alól, miért vannak oda a Jobbikért?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm is van, akik annak idején -amikor még kötelező volt a sorkatonai szolgálat, ugye-, minden követ megmozgattak, nehogy be kelljen vonulniuk katonának. Én is így voltam egyébként, de én már 18 évesen is háborúellenes meggyőződésű voltam, és 20 év elteltével ugyanúgy elutasítom a kötelező katonáskodást, mint akkor. Ők viszont a fanatizmus szintjén rajonganak a Jobbikért, amit többek között ennek fényében sem látok igazán következetesnek.


Mi lehet ennek az oka? Hogyan gondolkodnak az ilyen emberek? Hajrá, rajta szittyasereg, foglaljuk vissza Erdélyt meg Felvidéket, csak nehogy nekem kelljen harcolnom?


2010. okt. 14. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
a kettő baromira nem függ össze
2010. okt. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A Jobbik az egyetlen olyan párt, amely újból bevezetné az általános hadkötelezettséget...
2010. okt. 14. 21:04
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Azt mondjuk jól tenné. Viszont ez nem jár együtt hadiállapottal.
2010. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek nagyon hiányzik a sorkatonai szolgálat Magyarországon! Nem szabadna egy magyar férfinek sem úgy felnőnie, hogy életében még egy puskát nem fogott. Nem kellene hosszú kiképzés egy 3-4 hónapos alapkiképzés elég lenne csak legyen valami! Tisztában vagyok vele, hogy ha így lenne, nekem is be kellene vonulnom de az ország biztonsága ezt követeli meg. Mert nehogy azt higgye valaki, hogy az EU és a NATO garancia a biztonságra...
2010. okt. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt még csak megértem, hogy egy militarista támogatja őket, de úgy látszik, a fent vázolt ellentmondásra ti sem tudjátok a magyarázatot. Mindenesetre köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 14. 22:41
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Az hogy valaki a Jobbik szimpatizánsa, az nem jelenti azt, hogy birka módjára mindent úgy gondol, úgy érez, ahogy azt a Jobbik mondja. Nagyon sokan vannak, akik egy-egy dologban nem értenek egyet velük, de összességében, hozzáállásukban, programjukban igen, és ezért rájuk voksolnak. Én is van, amiben nem értek velük egyet, de ez eltörpül azok mellett, amiért őket támogatom.


Plusz simán lehet, hogy azóta megbánták.

2010. okt. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Először is: Magyarországon a rendszerváltás óta folyamatosan leépül a hadkötelezettség.

Én voltam katona, 2001-ben, akkor még 9 hónap volt. Na amit ott megtanultam, az minden volt, csak katonaság nem. Megtanultam díszelegni, stokin tisztelegni, jelenteni, dobbantani, rohadtul "megtanultam", hogyan kell WC-t pucolni, folyosót felmosni übergyorsan, de a 9 hónap alatt 2 tár lőszer nem sok, annyit sem lőttem el, az már durva!

A fegyvert kb hetente ki kellett pucolni, a régi zsírrétegre újabbat rákenni, azt k*rvára tudtuk, csak éppen semmi értelme nem volt, mert a fegyver nem volt használva. Ellenben ha valakinek nem csillog a surranója, azt megbüntették. A géppark 80%-a selejtezésre váró 27 éves Avia-kból állt, de azért használni kellett őket. A műhelyben "teljesítettem szolgálatot" (ergó ingyenmunka 7 hónapig) de ott meg a sz@rból kellett várat építeni. Törött, kopott szerszámokból javítani.


Na annak örültem, hogy feloszlatták ezt a bohóctársulatot.

Egy katonaságnak nem erről kellene szólnia.

A Jobbik ezt tudja.

2010. okt. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Én vállalnék egy év sorkötelezettséget azért, hogy a cigányok ne ölhessenek le a nyílt utcán szabadon.
2010. okt. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:40

Jól megfogalmazta, hogy miért nem kell ide ez az egész! Nálunk úgysem működött soha rendesen a hadsereg

2010. okt. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kettő között akkor lenne ellentmondás, ha feltételeznénk összefüggést. De mivel nincs összefüggés, ezért fölösleges összehozni a két dolgot.

Ha meg tudod nekem mutatni, hogy a Jobbik bármikor is hangoztatta a háború általi határrevíziót (és nem Kárpátia indulókra gondolok), akkor lesz@pom magam.

2010. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!