Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha pénteken megszavazzák a...

Ha pénteken megszavazzák a bosszútörvényt, szeptemberben vajon hány tanárral kevesebbel indul a tanév?

Figyelt kérdés
Gondolom akik reménytelennek látják a helyzetet azonnal elhagyják majd a tanári pályát. Vajon hogy fog így kezdődni a következő tanév?

2023. jún. 14. 20:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

10: "Nekem tanárként a kötelező, megtartott óráimon kívül már beleszámít a munkaidőmbe a felkészülési időm is, a javításokkal töltött idő is."


Ez viccesen hangzik.

Mennyi most a teljes állás kötelező óraszáma? Talán 26 óra? Ez azt jelenti, hogy akkor dolgozol heti 40 órát, ha minden megtartott órád után fél órát foglalkozol készüléssel, adminisztrációval, doga javítással, netán ilyen-olyan versenyre, szereplésre való anyaggyűjtéssel és a gyerek felkészítésével. Te is tudod, hogy nem ennyit kell otthon hozzátennie a tanárnak az idejéből, hanem sokkal többet. Vagyis a órán kívüli háttérmunkádnak a nagy része ugyanúgy nincs megfizetve, mint ahogy az óraadónak sincs.

2023. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
81%
A választ nem tudom, de az látszik, hogy néhány válaszadónál a közoktatás eddig sem érte el a célját. Sajnos az ország nagy része ezen a szinten ragadt, ezért van sokadszorra kétharmada ezeknek a kártevőknek.
2023. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
53%

#11 "Te is tudod, hogy nem ennyit kell otthon hozzátennie a tanárnak az idejéből, hanem sokkal többet. Vagyis a órán kívüli háttérmunkádnak a nagy része ugyanúgy nincs megfizetve, mint ahogy az óraadónak sincs."

nem azt írtam, hogy minden benne van, most is épp vacsorázom, aztán jön még egy utolsó adag javítani való az év végi jegylezárás előtt.

De voltam óraadó is meg most rendesen vagyok alkalmazva is. Óraadóként hiába volt magasabb az óradíjam kicsivel, mivel tényleg csak azt az órát fizették ki amikor konkrétan órán voltam a diákjaimmal, nagyon nem érte meg.

Nekem akkor jó volt, volt mellette más jövedelmem és fontosabb volt a szabadidőm a gyerekek miatt, mint egy magasabb fizetés.

A lényeg, hogy azért írtam le mert nem működőképes megoldás az a javaslat, hogy majd óraadóként el tudják kerülni azt, hogy szerződéssel legyenek alkalmazva akiknek nem tetszik a státusz törvény.

Nekem amúgy nincs vele gondom. 10 éve tanítok (pár évet óraadóként az elején), előtte az iparban voltam, de még soha nem volt olyan amikor hasznomra lett volna a jelenlegi közalkalmazotti státusz. Amit sokan rossznak tartanak az új törvényben az szerintem nem megoldhatatlan probléma. Nyilván mert én előtte hasonló módon voltam alkalmazva és nekem nem újdonság az amit most a pedagógusoknál is be akarnak tenni a törvénybe.

2023. jún. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%
147000? Szerintem nincs annyi
2023. jún. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anettbp ***** válasza:
100%
Aki elhiszi, hogy ugrásszerűen megnőtt a tanárszakra jelentkezők száma, az nem nézte meg a számok mögötti valóságot. Ezekben az adatokban ugyanis benne vannak a mesterszakra jelentkezők is, akik nem fognak újonnan megjelenő tanárként dolgozni, mert már most is azok.
2023. jún. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőre olyanokat ismerek akik már egy kis ideje felmondtak de egyenlőre még a felmondási idejük tart. Nem várták meg a bevezetést.


De bevezetéskor is fognak még felmondani sokan valószínűleg.

2023. jún. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy tudtam 116ezer pedagógus van az országban. Múltkor legalábbis még ezzel a számmal számoltak minden felületen...


Az is tény, hogy azoknak akik pedagógus szakra jelentkeznek kb a 28%-a jut el odáig, hogy 2 évnél többet töltsön a pályán. A többi vagy kibukik, vagy diploma után nem lép a pályára vagy rálép, de még 2 év előtt abbahagyja.

Azért ez elég nagy lemorzsolódás.


Ugyanakkor tanárhiány nem lesz. Adminisztratív értelemben. Ugynais már most is lezárják az elmenők pozícióját, így nincs üresen maradt pozíció utánuk. Azaz nincs hiány. Az más kérdés, hogy a meglévő munkát egyre kevesebben és egyre rosszabbul végzik el és nem véletlen van benne a törvényben, hogy heti 48 órát dolgozhatnak túlóra nélkül és ide-oda áthelyezgethetik őket tankerületen belül... Ilyen körülmények között nemigazán látom azt a szintű emelést amiért az emberek hajlandóak lennének dolgozni, ha lehet bármi mást is cisnálni:D


De az oktatás nem fog összeomlani. A képzet tpedagógusok helyére megy majd egy halom képzelten valaki. Már így is a tanárok 1%-a nem rendelkezik szakirányú végzettséggel, azaz konkrétan NEM PEDAGÓGUS. Pl bevett szokás kántort vagy hasonlót hívni énektanárnak, tesit akrámilyen edző megoldja, de van ahol fizikát fizikus tanít nem fizikatanár. Gondolnánk, hogy jó, mert biztos ért hozzá, deeeee nem, ha nem tud tanítani, akkor nem ért hozzá.

Összeomlik az oktatás? Nem. Nem lesz ki tanítson? Dehogynem. Ért hozzá? nem. Jó amit cisnál? Nem.

Érdekli ez a magya rnépet? Úgy látszik nem.

2023. jún. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
81%

15-ös, köszi a pontosítást.

Sejtettem, hogy valami hiba van a számok körül, mert kizártnak tartottam volna egy ilyen emelkedést. És van fogalmam arról, milyen rafináltam tud hazudni ez a hatalom és a birtokában levő média.

Most már értem az összefüggéseket.

2023. jún. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
84%

Főmunkaviszony keretében pedagógus munkakörben alkalmazottak száma összesen 147814fő

Ebből nő 122263fő

2023. jún. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

"Pedagógus munkakören alkalmazottak száma" - azaz nem pedagógus, hanem munkakörbne alkalmazottak száma.

No és vajon ebből hány fő megy nyugdíjba a következő 5-8 éven belül?:D

2023. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!