Miért a FIDESZ? Miért nem a baloldali összefogás?
Baloldali szimpatizánsoknak összeszedtem miért kell a fideszre szavazni!
- Egészségügyet tönkretette a fidesz. Hazugság.
Sokat hallom nem jó, de ez hazugság. A sürgősségi beavatkozások azonnal elérhetőek mindenki számár vidéken és nagyvárosokban is ráadásul ingyenes.
A nem sürgősségi azaz halasztható beavatkozások is ingyenesek és tervezhetőek.
Háziorvosi ellátás szintén ingyenes és mindenhol elérhető.
Amennyiben nem lenne ingyenes ellátás kimaradna az ellátásból aki nem képes kifizetni azt.
Egy példa: mindenki gondoljon arra hogy meg kell műteni, mondjuk törött medence csont miatt.
Hol lenne a legjobb
a. Szerbia (ingyen)
b. Románia (ingyen)
c. USA (kb. 3-millió forint)
d. Magyarország (ingyen)
Fentieken kívül Magyarországon sose volt jó vélemény az eü-ről. Még Hofi is ezen viccelődött. A másik érdekes tény hogy a baloldal szereti eladni azokat az üzletágakat amit nagy haszonnal lehet működtetni. Az EÜ pont ilyen. Nagy üzlet ezért kell rossz hírét kelteni hiszen akkor el lehet adni.
- Fidesz lop. Hazugság.
Ha lop honnan van pénz mindenre?
Építettek: metrót, autópályát, stadiont, korházat, kerítést stb.
Vettek: aranyat, harci eszközöket, közműveket (gáz, viz, áram,) stb.
Van pénz: ingyenes egészség ügyre, adó kedvezményre, ingyenes oktatásra, bér emelésekre, nyugdíj emelésre, stb.
- Fidesz alkalmatlan. Hazugság.
Egy mszp kormány után vették át a stafétát. Említett kormány saját maga ismerte el hogy elkúrt@. Ezután fidesz munkahelyeket teremtett, stabilizálta a gazdaságot, bevezetett számos adókedvezményt, és elindította az országot a fejlődés útján, van pénz mindenre. Rezsi csökkentés, felújítási támogatás, CSOK, stb. Itt mindig jön ezek miatt most drága az építő anyag… de a szlovákoknál is drága és ott nincs fidesz. Drága mindenhol europában.
A baloldal irányítása alatt vasút és korház bezárások voltak, munkahelyek mentek tönkre, minden balos kormány megszorításokat vezetettbe.
- Oktatást tönkre tette a fidesz. Hazugság.
Ingyenes és világszínvonalú oktatásunk van. Ha nem így lenne nem jönne ide külföldi diák.
Ha az oktatással baj lenne akkor nem lenne ennyi szakember vagy ennyi nemzetközileg elismert tudós, nem lenne ennyi új diplomás mérnök, stb.
És a baloldal:
Minden kormány megszorításokat vezetettbe.
Háborúba küldenének magyar katonákat.
Fegyvert szállítanának Kárpátalján keresztül ezzel célponttá tennék Kárpátalját.
Elzárnák az orosz gázt ezzel tönkretennék a gazdaságot.
Adót emelnének, fizetős eüt szeretnének, lebontanák a kerítést, IMF hitelt vennének fel stb.
Miért is?
Mindegyiket vagy megtették már vagy megígérték hogy meg teszik.
"vagy megígérték"
Micsoda szavak 😂😂😂
Mint ahogyan azt is ígérte anno hogy nyugati ország leszünk nem? Vagy ahogy elhangozz a szájából a "térdre csuhások".
A magánegészségügy megfizethetetlen lesz a polgárok számára
SZMSZ | 2022-02-18 12:06 | Egészségügy, Szerbia
A magánegészségügy megfizethetetlen lesz a polgárok számára
Dr. Rade Panić, a Szerbiai Orvosok és Gyógyszerészek Szakszervezetének elnöke azt jósolja, hogy a járvány megszűnése után az egészségügyi ellátórendszer állapota tovább romlik, és arra figyelmeztet, hogy az egészségügy privatizációját meg kell akadályozni.
A privatizációt 2015 óta tervezik, az egészségügyi optimalizálási programot pedig 2035-ig kell végrehajtani. Panić a fennálló problémát a minisztérium azon lépéseire hivatkozva foglalta össze, amelyek utat nyitnak az egészségügy összeomlásához és annak privatizációjához – írja a Mašina.rs.
“2015 közepén, az egészségügyi minisztériumban folyó tárgyalások során merült fel először, hogy az egészségügyi alapellátást privatizálni kellene. Időközben a teljes egészségoptimalizálási projekt is elkészült már. A privatizációs terv első része a gyógyfürdőket, majd a gyógyszertárakat érinti, ez a folyamat már a végéhez közeledik” – mondta Panić.
Az egészségügyi dolgozók helyzete a közszférában romlik. Bár a koronavírus-járvány nyilvánvalóvá tette, hogy a társadalom mennyire függ az egészségügyi rendszertől, az orvosok és más egészségügyi személyzet helyzete ennek ellenére sem javult.
“Rabszolgákként kezelik az egészségügyi dolgozókat” – mondta Panić, hozzátéve, hogy a járvány idején az alkalmazottakat gyakran túlórapótlékkal vették fel, amit sokszor ki sem fizettek, ráadásul sok helyen az egészségügyi dolgozók meleg étkezéshez való jogát sem tartják tiszteletben.
Míg a járvány előtt körülbelül 2500 munkanélküli orvos volt Szerbiában, addig ma körülbelül 1500 van, ám Panić szerint ez nem azt jelenti, hogy sokat javult volna a helyzet.
“Attól tartok, hogy az egészségügyben még a jelenleginél is sokkal rosszabb lesz minden a járvány után. Az egészségügyi dolgozók már most tömegesen hagyják el a közszférát, külföldre és a magánszektorba mennek. Ha figyelembe vesszük, hogy egy szakember képzéséhez a hatéves orvosi egyetem után egy-két év munkatapasztalat, majd három-öt év szakorvosi képzés és még legalább két év gyakorlat szükséges, akkor a tervezés hiányával olyan helyzetbe kerülünk, hogy nem lesz, aki fedezze ennek a költségeit. A kormány és a minisztérium a privatizációt javasolják megoldásként a járvány okozta költségek kezelésére, ahelyett, hogy észrevennék, milyen fontos az egészségügy, és átszerveznék azt” – mondta Panić, aki szerint a polgárok nincsenek tisztában azzal, hogy mit jelentene számukra, ha privatizálnák az egészségügyet.
“Az állami rendszer nem számít fel teljes árat az egészségügyi szolgáltatásokért, mert az állam támogatja azokat. Abban a pillanatban, amikor minden magánkézben lesz, a gyógyszerek és vizsgálatok, operációk árai az egekbe szöknek, de a magánrendelők árai így is sok helyen megduplázódtak már” – mondta a szakszervezet elnöke.
Panić úgy véli, hogy az állam szándékosan engedi, hogy az állami egészségügyi rendszer összeomoljon, ami felfoghatatlan károkat okoz az állampolgároknak.
“Aneszteziológusként gyakran kérdezik tőlem, hogy mit gondolok más típusú biztosításokról és a magánegészségügyről. A válaszom nagyon egyszerű: azt a fizetést, amit jelenleg egy hónap alatt keresek, sok túlórával, azt magánorvosként két-három nap alatt meg tudnám keresni. De kérdés, hogy ha mindent privatizálnak, akkor az állampolgárok egyáltalán megengedhetik-e majd maguknak az egészségügyi ellátást piaci áron?” – tette fel a kérdést a Szerbiai Orvosok és Gyógyszerészek Szakszervezetének elnöke.
Kocsis-Cake Olivio, a Gyurcsány-lista jelöltje azonban a beszélgetés további részében ennél is tovább ment, amikor kijelentette az orosz gázzal kapcsolatban, hogy:
ezt a forrást el kell tekerni, el kell zárni, mert addig lesz pénzük háborúzni, és lesz pénzük egy független országot megtámadni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!