Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a fontosabb, civilizáltabb...

Mi a fontosabb, civilizáltabb a fejlődésben: A "jóléti" gazdaság, vagy a békés egymás mellett élés a biztonság?

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
A "jólet" a fontosabb, mert amíg ember az ember nem lesz békés egymás mellett élés, viszont legalább az egyén jól élhet.
2010. szept. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Sztem ezek korrelállt dolgok, nem lehet szétválasztani őket.
2010. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

"Sztem ezek korrelállt dolgok, nem lehet szétválasztani őket."


De szét lehet. Mert az USÁ-ban pl. jólet van, de nincs olyan erős biztonság, észak-Koreában nincs jólét, viszont a szigorú törvények miatt alighanem a világ legbiztonságosabb országa.

2010. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"amíg ember az ember nem lesz békés egymás mellett élés"

Bocsásson meg Ön biztos nem élt a "Kádár rendszerben", persze dőreség maximalistának lenni (mivel emberek vagyunk), csupán annyival kell megelégedni, hogy a többség békességben tudott élni.”§”

2010. szept. 9. 13:17
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

"Ön biztos nem élt a "Kádár rendszerben""


A Kádár-rendszer egy kölcsönökből felvett tőkével pénzelt "virtuális valóság" volt. Az ott létrejött körülményeket csak mesterségesen lehetett fenntartani. A Nyugat azért ilyen sikeres, mert Nyugaton elfogadják az embert annak, ami, és nem torzítják az emberi természetet olyan ideológiákkal mint a kommunizmus és a kereszténység.

2010. szept. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor a nyugat vezető állama is virtuális állam? A hitel előre viszi a dolgokat, csak a törlesztéseket fizetni kell, ezzel pedig nem volt probléma. Ellentétben a híresztelésekkel, az utolsó pillanatig hitelképesek voltunk. A tőkés nem reszkíroz.
2010. szept. 10. 11:39
 7/8 A kérdező kommentje:

„nem torzítják az emberi természetet olyan ideológiákkal mint a kommunizmus és a kereszténység.”

„a PEW kutatásai föltárták: népünk 72 százaléka szerint gazdasági és szociális tekintetben a Kádár-rezsim jobb volt, további 16 százalék szerint nem volt rosszabb, tehát a mai rendszer fölsőbbrendűségében mindössze honfitársaink 12 százaléka hisz, ez pedig elhanyagolható arány”

A jóléti kapitalizmus egyik feltétele az egyoldalú szocialista piac volt (jó az a megállapítás, hogy velünk túl nyerte magát a kapitalizmus), aztán még az elmaradott országok, a „harmadik világ” stb. Ezeket a tényeket elhallgatják, hihetetlen, de még mindig az „oszd meg és uralkodj” jól bevált sémáját etetik meg velünk.

2010. szept. 10. 12:04
 8/8 A kérdező kommentje:
"és a kereszténység.” Az USA-ban majd 200 éve volt egy kezdeményezés, hogy az egyház vonuljon ki a politikából. Nem tudom mi lett belőle, de a valóság az, hogy döntő szerepet játszik! Véleményem szerint a szocialista társadalmak kivételével, az egyházak szimbiózisban élnek a politikai-gazdasági vezetéssel. Csak együtt tudnak létezni.
2010. szept. 10. 14:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!