Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Diktatúra. Mi a véleményetek...

Diktatúra. Mi a véleményetek róla? Elítélik a diktatórikus rendszereket, mégis van pár ország, ahol a diktatúra ellenére virágzik, fejlődik a gazdaság. Az egyén vagy az ország jóléte kell, hogy előrébb legyen?

Figyelt kérdés

Gondolok én most itt pl. Kínára és Szingapúrra. Mindkét helyen diktatúrára épül a kormányzás. Mindkettő a béka segge alól húzza fel magát gazdaságilag. Ha eléggé megerősödtek, akkor következik az életminőség feljavítása. Rosszul gondolom? Magyarországon nem segítene egy határozott diktatórikus rendszer? (Tudom, EU nem engedné, de akkor is...)

Olyan válaszokat várok, akik értenek a témához (mert én pl nem értek, azért kérdezek).


2010. márc. 15. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Na igen. De a diktatúrához meg kell találni azt a személyt, aki egyeduralmát nem a saját hízására, hanem a nép javára használná fel. És itt buknak el az ilyen "próbálkozások". Meg ott, hogy aki diktatúrát akar, az helyből fasiszta, vagy kommunista. Sőt, olyanokat is lefasisztáznak, akik egyáltalán nem is akarnak semmiféle diktatúrát. Pl. a Jobbik.

A másik, amit te is említettél, hogy az EU nem engedné. Itt az öngól a nagy fasisztázóknak. EU-tagállam vagyunk, ebből kifolyólag ki van zárva a diktatúra (legfeljebb demokratúra lehet, az van is). Ennek ellenére folyton ajvékolnak, hogy jaj, jön a Jobbik, nácziveszély, totális diktatúra, Dunába lövések, munkatáborok, jaj ne! Csak azt nem tudom, honnan szedik ezeket a marhaságokat.


Hogy a kérdés témájára térjek: én a hasznos diktatúrát csak elméletben tartom kivitelezhetőnek (igen, Kínában ilyen van, de én most Magyarországról beszélek). Utópia. Megy, amíg nem kell gyakorlatba átültetni. Akkor már a megfelelő ember megtalálásánál megáll a folyamat.

Viszont ez a demokrácia is tarthatatlan. Egyrészt azért, mert a történelem ezt igazolja: az athéni és a római demokrácia is válságba került, miután végre megszilárdult; Hitler a demokrácia útján, választáson került hatalomra, ahogy a keleti blokk kommunista pártjai is (igaz, ez utóbbiak bizonyítottan hatalmas csalásokkal, és a Rákosi-féle szalámi-taktikával), és még sorolhatnám. Ráadásul, bármit ígért is légyen egy párt, azt 4 év alatt nem lehet megcsinálni (kivéve, ha semmit nem ígért, vagy csak látszatintézkedéseket). Normális program nem fér bele négy évbe.

A Platón-féle ideális állam szintén csak utópia. Nincs olyan megoldás, amely gyakorlatban is tökéletes lenne.

2010. márc. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kérdés, hogy mit nevezel diktatúrának. Felelősségteljes, a nép érdekeit szolgáló vezető(k) mellett is annak minősíted? Engem nem érdekel kik és hányan irányítják az országot, amíg tényleg az ország érdekeit nézik és nem a sajátjukat az ország kárára. Kár, hogy olyan embert lehetetlen találni, aki elég kemény és tiszta ahhoz, hogy egy személyben irányítson egy országot. Nincs aki ellen tudna állni a teljhatalommal járó kísértésnek.
2010. márc. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nos igen, a demokrácia nem megoldás, így, hogy egy kormány 4 évig van hatalmon (mondjuk a mostani pártjainkal, ha valaki tovább lenne, az sem lenne megoldás). Ha az egyik építene is valamit, utána biztos, hogy a többi lerombolná. Királyság kéne vagy valami hasonló, egy erőskezű emberkével vagy párttal, aki gatyába rázza először a gazdaságot, nem törődve azzal, hogy ha esetleg pár évig az emberek szorulnak, utána meg megoldani az emberek problémáit is... Nekem még a beállítottág is mindegy, jobbos, balos, radikális, konzervatív... Egyre megy. Csak húzzon minket ki a szarból, még ha eredménye csak addigra lesz, mire a gyerekeim felnőnek.
2010. márc. 15. 20:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy európai országban a diktatúra csak akkor működőképes, ha előtte a demokrácia áttorkollik a csőcselék uralmává. A helyzet az, hogy Magyarországon igazságszerint nem igazán volt demokrácia. Ráadásul egy olyasfajta diktatúra, mint ami van Kínában, nálunk nem lenne működőképes, mivel teljesen eltérő kultúra épült ki náluk, mint itt, mivel az ő kultúrájuk a tiszteletre épül, míg a mienk nem. Ezért nem lesz Kínában működőképes demokrácia, és nálunk működőképes diktatúra. Az európai kultúrák a 18-19. századtól a szabadságra épültek (de ez a folyamat már régebben elkezdődött). Most, hogy már mégnagyobb igény lett a valós liberalizmusra Magyarországon (alapja a nálunk lévő nemzeti radikalizmusnak), ki sem tudna épülni egy ilyesfajta rendszer. Jó dolog a demokrácia, csak jól kell azt alkalmazni; jó példa erre Svájc.
2010. márc. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerinted Kínában és Szingapúrban az egyén jóléte elöbbre való, valaha is az lesz?

Ezzekben az országokban több millió ember él olyan vagy rosszabb körülmények között mint itt egy szegénytelep.

2010. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert gondoljátok, hogy nálunk azért csinálnak jólétet a fejesek, hogy nekünk jó legyen?! :D

Csak nevetni tudok ezen a sok naiv, hiszékeny emberen.


AZÉRT ÉLÜNK JÓLÉTBEN, HOGY BEFOGJUK A SZÁNKAT!


Akinek tele a gyomra, az nem pattog. Ilyen egyszerű.

2010. márc. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

21.57: Lehet, hogy naív vagyok, de hosszabb távon akármit is akar egy államvezetés kezdeni az országgal, az emberek jólétét meg kell (meg kellene) teremteni. Szerintem ha Kína vezetői úgy gondolják, hogy "na akkor most már van arra is pénz, hogy az embereket lenyugtassuk vele", akkor meg fogják csinálni azt is, kénytelenek lesznek. A diktatúrán kívül szerintem azért is tűrik meg az emberek a körülményeket amik ott uralkodnak, mert remélik, hogy ha keményen dolgoznak, és betartják a kormány által kiszabott játékszabályokat, akkor előbb utóbb nekik is jobb lesz.

Szerintem a logikus lépés az lenne a kormánytól, hogy ha már van bőven pénz az államnak, van megfelelő oktatás, egészségügy, stb, akkor onnantól elkezdik a pénzt csorgatni a lakosok zsebébe.

2010. márc. 15. 22:49
 8/10 A kérdező kommentje:
22.22: hol élünk mi jólétben? Nem éhezünk, de hónap végére már számolni kell minden forintot ami a konyhára jut. A jólétet én másképp képzelem...
2010. márc. 15. 22:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Nos igen, kevesen tudják de Athén felemelkedése a Türannisszok idején kezdődött el, ők alapozták meg, utána könnyű volt a demokratáknak játszani a hatalmast, amit aztán szépen el is csesztek. De bizonyára emlékeztek a "nagy" francia forradalomra, a forradalmi kuplerájban Napóleonnak kellet rendet tennie, előtte egymást váltogatták az alkotmányok, az államcsínyek, a mindenféle lincselések és a terror. Napóleon elbukott, de a Code Civil vagy a Francia Nemzeti Bank megalapítása, ezek olyan dolgok amiket ő rakott az asztalra. Hitler is érdekes, mert amég Sztálin ellen csak Ukrajnában az éheztetésig 200 felkelés volt, Hitler ellen egy sem volt!!! A háború végén sem lázadtak fel ellene, mert valóban rendet rakott és jólétet teremtett. (Seregeiben pedig 150 ezer zsidó szolgált, akik árja levelet kaptak)


Szóval a demokrácia működhet önkormányzati szinten vagy egy kis államban pl. San Marinoban. De európának ismét visszakéne térnie a monarchiához, amiben esetleg önkormányzati választásokat rendeznek.

2010. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kínában sokan vannak, így egymás konkurenciái, rontják egymás- és egyben saját esélyei/ke/t és lehetőségei/ke/t.
2021. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!