Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tényleg erre fizetem a tb-t?

Tényleg erre fizetem a tb-t?

Figyelt kérdés

Már így is szinte csak magánba járok mindenhova, máskülönben nem kapok értelmezhető időpontot. Ezalól eddig a háziorvos kivétel volt. A héten eléggé betaknyosodtam, gondoltam kérek hozzá időpontot, erre az asszisztense tájékoztatott, hogy be ne merjek menni, írnak fel látatlanba antibiotikumot. Kérdeztem, hogy pontosan mire is? Az volt a válasz, hogy akkor nem kötelező kiváltani és lecsapta a telefont. Wat?


Értem én, hogy protokoll. Értem én, hogy leterheltek, de tőlem havi szinten elég jelentős összeget legombolnak azért, hogy kapjak ellátást. Szeretném akkor lemondani ezt a szolgáltatás, mert ez így elég egyirányú.


És az ilyenek után amikor valami vérfideszes azt találja nekem mondani, hogy itthon kimagasló az eü színvonal, na ott ledobom a szíjat.



2021. nov. 6. 17:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Legközelebb rögzítsd a beszélgetést azután tegyél feljelentést.az antibiotikum amúgy is túlzás,minden szirszarra ezt írják fel mert ehhez nem kell ész.
2021. nov. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Gyógyszer nem kell. Mit szeretnél, fújják ki helyetted az orrod?
2021. nov. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Én is hasonlóan teszem, mint te.


Sokkal jobb lenne a TB-t rugalmasabbá tenni.Azaz, amikor szerződsz a TB-vel, akkor legyen opciók.


Ha valaki akarja neki csak a háziorvosi meg a sürgősségi ellátásra vonatkozzon a biztosítás.Ezáltal ők kisebb összeget fizetnének be.

2021. nov. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
2) azt hogy megvizsgálja egy szakember.Vagy már ez sem jár az embernek?
2021. nov. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#2 szóval azért fizetek évente százezreket, hogy távgyógyítással felírjanak egy random antibiotikumot? Hisz ezt én is tudom, ehhez nem kell orvosi diploma. Fuss neki mégegyszer, csak most gondold is át, amit írsz.
2021. nov. 6. 17:37
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy te legalább elérted a háziorvost telefonon. Én hetekig próbálkoztam és nem tudtam elérni.
2021. nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

Nem vagyok fideszes, és az EÜ-t sem védem, mert sok mindent kellene rajta javítani. De arra a kérdésre, hogy mire fizeted a TB-t az a válasz, hogy ez egy biztosítás, ahogyan az a nevében is benne van.

Ha valami komoly bajod lesz - reméljük nem, de elég sokakkal előfordul, főleg mikor idősek - pl rák vagy komoly baleset, akkor milliókat fognak a műtéteidre és egyéb szakellátásaidra költeni "ingyen" amiatt, mert fizetted a biztosítást, volt TB-d.

2021. nov. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7 igen, feltéve ha az a rákos beteg eljut a konkrét diagnózisig, és nem vár hónapokat egy pet ct-re


(megtörtént eset sajnos)

2021. nov. 6. 17:58
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

Tulajdonképpen ez egy szó szerint vett "biztosítás". Ha véletlenül otthagyod a fél agyvelőd az aszfalton, akkor megpróbálnak összekaparni (és meg kell hagyni, olyankor elég jó hatékonysággal sikerül is nekik). Bármilyen nem sürgős és tervezhető dologra viszont teljesen alkalmatlanok.

Amúgy egyetértek a 2-essel abban, hogy ilyen sz*rért minek háziorvos??? Iszogass otthon valami vény nélküli készítményt vagy egyszerűen csak forró mézes teát és pihenj pár napot és annyi.

2021. nov. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
7) ez nem igaz,nem csak ezért fizetjük a tb-t.te is csak ferdíteni tudsz.
2021. nov. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!