Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi lenne, ha a feministák...

Mi lenne, ha a feministák pártot alapítanának? Megnyernék 50%-al a választást, hiszen a társadalom fele nő?

Figyelt kérdés

Azt állítják, hogy a társadalom legalább 50%-át képviselik csak azon az alapon, hogy nők, és előszeretettel szólalnak fel az összes nő nevében.

Akkor miért nem alapítanak egy pártot és máris meglenne az 50% nő a parlamentben, ami az egyik célkitűzésük?

Te szavaznál rájuk?



2021. máj. 24. 21:41
A kérdező szavazást indított:
Nő vagyok és szavaznék rájuk.
Nő vagyok és nem szavaznék rájuk.
Férfi vagyok és szavaznék rájuk.
Férfi vagyok és nem szavaznék rájuk.
40 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség.

Van cigány párt is és mégsem arra szavaz az összes cigány.

Egy ilyen feminista párt teljesen értelmetlen lenne. Alapból nézd a szavazókorúakat és a biztos szavazókat. Aki benne van egy pártban az nem fog másra szavazni. Családtagok és hozzátartozók sem. Egy új párt nem igazán ütőképes általában. Mi lenne a program?? Feminizmus?? Szuper. Mit takar?? Külpolitika?? Belpolitika?? Egyéb dolgok??

Nulla program, nulla ígéret, semmi múlt vagy valami. Teljesen esélytelen egy ilyen párt.

2021. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1: tegyük azért hozzá, hogy jelen pillanatban úgy egyik pártnak sincs amúgy egy fikarcnyi programja sem azon kívül, hogy vesszen az Orbán / Gyurcsány. Kb. 20 éve ez megy.
2021. máj. 24. 22:25
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Nincs 20 éve Orbán kormány.

De legalább felfogod, hogy a pártoknak van múltja, ez már fél siker.

De vannak amúgy programjaik, csak nem értesz ennyit a politikához, csak amit a tv-ben látsz azzal vagy tisztában, de azt se hiszem, hogy fel tudnád fogni. Akkor legalább az ilyen "csatlakozzunk az EU ügyészséghez" részek mennének, vagy az, hogy ellemőrizni kellene jobban a politikusokat. Na mindegy. Nézz körbe meg fogod találni a programjaikat a nagyobb pártoknak. Még a legtöbb kicsi pártnak is van. Van aki pl csak a halálbüntetést akarja visszaállítani. Amit pl én támogatnék sorozatgyilkosok, erőszaktevők és pedifilok esetében. Az ilyenek nem valók vissza a társadalomba.

De az hogy feminista párt, tényleg null program, csak annyi, hogy "nők vagyunk és feministák", az nem program. Ezzel kb ellenkező hatást érnél/érnétek el. Legyen több nő a nagyobb pártokban. Ezt támogatnám. De egy ilyen pártnak nincs értelme.

2021. máj. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

4: kedves gyagyarék barátom, én felfogom, hogy van valami mondvacsinált program nyilván, de a lényeg az, hogy a médiában ebből mégis mi kap konkrétan helyet. Tudsz mondani egyetlen programpontot, amit akár a királyi tv, akár az ATV hangsúlyoz és nem az folyik 0-24-ben minden csatornán, hogy na végre bukik-e a Zorbán? Vagy úristen visszajön-e a Feri? Ez a lényeg, nem az, hogy a fiók mélyén mi van eldugva, ami ha valaki esetleg netalán megkérdez, hogy mi a terv úgy mellesleg az országgal az elszámoltatáson túl, akkor elő lehet alibiből rántani.

Érted ezt?

Az tényleg rohadt nagy terv amúgy a halálbüntetés, attól nekem nyilván több pénzem és jobb lehetőségeim lesznek, ha a s*ggemet verhetem a földhöz, hogy na most megdöglik végre a rohadt gyilkos. Egyébként soha nem lesz bevezetve, ezzel csak a hozzád hasonló ergyáktól lehet szavazatot behúzni.

2021. máj. 25. 01:01
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

#5


Felejtsd el a politikát, az értő olvasás sem megy.

A halálbüntetéses pár egy kicsi párt, a nevét se tudnám megmondani. Nem szavaznék rá, csak példának mondtam, hogy még az ilyen kicsi pártoknak is vannak programjaik, ennek a te szüleményednek viszont semmi. Mellesleg ennek a pártnak is van története, ha történelme nem is. Az alapítónak egy hozzátartozóját ölték meg és a gyilkos nevetségesen enyhe ítéletet kapott. Szóval ők szeretnének mindent megtenni azért, hogy szigorúbb ítéletek szülessenek. Ezt így gondolom fel bírod fogni. Az a baj, hogy nem szeretek nagyon szájbarágósan írni, neked viszont muszáj, mert amúgy nem érted.

Az meg hogy mi megy a tv-ben fogalmam sincs mert nem nézem. A fidesz esetében lehet tényleg nem igazán beszélhetünk választási programokról. De ellenzéki részről rengeteg van, azok közül is amiket sokat hangoztatnak. Ugye ez a buktassuk meg Orbánt csak a jéghegy csúcsa. Ennek vannak bizonyos hozadékai is. Ebből kisregényt lehetne írni, de neked felesleges szerintem. Volt egy fideszes polgármester aki úgy köszönt le, hogy (ha jól rémlik) 2millkárd ft megtakarítása van a városnak, majd átvette az ellenzéki a hivatást és kiderült, hogy igazából több milliós az adósság. Az ilyeneket is takarja az elszámoltatásos rész, hogy ezek derüljenek ki, hogy mi mègis mekkora adósságon ülünk és fizessenek érte a felelősök. A sok évnyi kamu munkák, túlszámlázások után is lesz valami szankció.

Ez szerintem fontos azért, hogy akik tönkre tették az országot, azok fizessenek.

Akkor ott vannak az ukrán nyugdíjasok. Azokkal is kezdeni akarnának valamit és lehet is. Átjelentkeznek a 300ezres nyugdíjért, miközben a gyerekeidnek nem biztos, hogy lesz nyugdíj. Nyílván legális a dolog, de amikor hamis papírral jönnek és 300-500 ember van egy házba az már bizony nem. Erre is többször volt már felhívva a figyelem, hogy ez nagy probléma. Évek óta nem volt emelve a minimálnyugdíj, ez is gyakran van hangoztatva, hogy emelni kellene. A bolti árak és a fizetés problémája. Az egészségügy fejlesztése. Oktatási reform. Jàrható utak építése.

Tényleg annyi van, csak figyelni is kellene néha, meg értelmezni a szövegeket.

2021. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

#5

Egyik TV sem az ellenzéké, így tőlük elvárni, hogy az ATV vagy az M1 rőlük beszéljen, az elég nevetséges elvárás az ellenzéki pártok vele.


Ennél szánalmasabb próbálkozást még nem láttam az ellenzéki pártokkal szemben. :DDD

2021. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nőként nem szavaznék egy pártra, csak azért, mert feminista. Sőt, a mai feminista törekvésekkel nagyrészt egyet sem értek.
2021. máj. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!