Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A bal oldal miben előnyösebb...

A bal oldal miben előnyösebb mint a jobb oldal?

Figyelt kérdés

Na az elején leszögezem. 22 éves vagyok, nem rég követem a politikát. Tisztában vagyok, hogy rengeteg támadást fogok kapni.


Én őszintén a Fidesszel jobban ki vagyok békülve és inkább arra hajlok. (Nem, nem vagyok fanatikus Fidesz megszállott)

Amit én észrevettem. Kezdem a bal oldallal.

Be akarják hozni a migránsokat azzal az elvvel, hogy mindenki egyenjogú, mindenkinek joga van oda menni ahova akar. Ez eddig világos, vannak jogaik persze, de ha egyszer erőszakosak? Nőket erőszakolnák, vandálkodnak, gyújtogatnak stb. A másik amikor a bal oldal volt hatalmon emlékszem az orvosnál fizetni kellett. A melegeket is támogatják a "sokszínűség" miatt, de miért kell erőltetni azt a szivárvány zászlót épületeken? Tök égő főleg a sok külföldi előtt. Ahogy én észrevettem a baloldaliak nem támogatják ha pl. a város szépül illetve fejlődik. Most épül vissza háború előtti állapotára a Pénzügyminisztérium a Budai várnegyedben. Szerintem gyönyörű szép lesz. Sok baloldali fintorog rajta.


Fidesszel pl. a családok szerintem viszonylag egész jól járnak.

Orbán Viktornak is vannak hülye dolgai, pl. az agyatlan Mészáros Lőrinc pénzelése meg a foci...de szerintem más különösen nincs. Lopni lop persze, dehát melyik politikus nem? Még egyszer, semmi rossz, provokatív szándékom nincs a kérdés mögött, szimplán szeretném látni a dolgot a bal oldaliak szemszögéből. Miben lenne jobb pl. az ország, ha a bal oldal kerülne hatalomra?



2021. febr. 6. 21:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha legálisan dolgozó középosztálybeli vagy, akkor iszonyúan megszívod a baloldali kormányzást. Egekbe elemik a szja-t. Aki számlázik, meg megoldja okosba az jól jár, akinek legális jövedelme van, az rosszul. Normális családokat nem támogatják, mélyszegély segélyen élőket igen.
2021. febr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11 Pontosan.


És az a baj, hogy a baloldaliak mindig a "gazdagokat" akarják adóztatni. "Fizessenek a gazdagok" (Botka László mondta).

Csak aztán ha az ember elolvassa a programot, akkor kiderül, hogy a gazdag a Budapesti átlagfizetéstől kezdődik, mert már ő is magadabb adókosárba kerülne.

Ez így nem járja. Aki nettó 300-at keres Budapesten, ahol ennek a harmada albérlet, az nem gazdag, de adózzon többet, mert Borsodban rosszabb.


Nem kell újraelosztás, szabadság kell és élnihagyás.

2021. febr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

“Be akarják hozni a migránsokat azzal az elvvel, hogy mindenki egyenjogú, mindenkinek joga van oda menni ahova akar. Ez eddig világos, vannak jogaik persze, de ha egyszer erőszakosak? Nőket erőszakolnák, vandálkodnak, gyújtogatnak stb”


A baloldal szerint azok mind elszigetelt esetek.

2021. febr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
48%

#9 Nekem nem vonzó, ha más tart el, és az sem, ha én tartok el mást.

Az állam rossz gazda, elég csak megnézni magyarországot...


Az a különbség a liberális és a többi oldal (jobb+bal) között, h a liberálisok nem erőltetnek ráf semmit, míg a baloldal adóztatását, és a jobboldal kultúrális aggresszióját MUSZÁJ elviselned. Az alól nem bújsz ki.


Egyébként számomra a jóléti állam egyáltalán nem vonzó. Azoknak vonzó, akik legalul vannak, mert ugyan olyan minimális befektetett munkával (érettségi+gyári meló) rengeteg extra dolgot kapnak. Jaa, hogy azt mások fizetik? Az nem baj, ezt hívják úgy, h "szolidaritás".


Szerintem holnaptól tegyük kötelezővé, hogy minden szép nő havonta egyszer feküdjön le egy 150 magas dagadt csóró csávóval, hogy ők is had lássanak szép nőket. Milyen szolidáris lenne, nem? Ez igazságtalan, h valaki nem szép, úgyhogy teremtsünk igazságot.


Ez a baj ezzel, látod. Az igazság akkor igazság, ha az mindenkinek jó. A "szolidaritás" nem igazság, mert az csak az alsó 10-20 százaléknal jó, a felső 80% meg fizeti. Ez sem nem korrekt, sem nem demokratikus.

2021. febr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
50%
Középosztály már nincs. Versenyképes bér szintén nincs. Közmunka bohózat van amivel még azt a szabadidőt is elcseszik az emberektől amit munkakeresésre fordíthatna. A baloldal idején fizetésért létező munkákat varázsoltak közmunkává fele annyiért. Takarítónők, parkosítók, önkormányzati dolgozók, könyvtárosok stb. Orbán miért nem 80 ezerért közmunkában csinálja ezt a nagy fejlődést?
2021. febr. 9. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
87%

"Be akarják hozni a migránsokat azzal az elvvel, hogy mindenki egyenjogú, mindenkinek joga van oda menni ahova akar."

Egyrészt, ez nem igaz, mivel egész európában nincs ember, aki be AKARJA hozni őket.

Másrészt, emberséges elbánást akarnak. Ennyi.

Elmondom, hogy az EU bíróság is kimondta, hogy a fidesz éheztette az embereket, ez embertelen.


" A másik amikor a bal oldal volt hatalmon emlékszem az orvosnál fizetni kellett."

Kezdjük azzal, hogy a "baloldal", legalábbis, amit te baloldalnak hívsz, az nem baloldal és még csak nem is egyenlő a baloldali kormánnyal.

2002 és 2010 között mszp-szdsz kormány volt, ha ma megfeleltetni akarod ezt jó pár pártnak, akkor a fidesz, mszp és dk van ehhez a legközelebb. A példa kedvéért, Tarlós is szdsz-es volt, ahogy Németh Szilárd.

Viszont ezenkívül van másik 4 párt, ami teljesen új és nem voltak még kormányon.

Továbbá sosem valósult meg a vizitdíj.

Ha pedig arra gondolsz, hogy zsebbe kellett fizetni, akkor most is van hálapénz.

Viszont a vizitdíj legalább élhetőbbé tette volna az egészségügyet.


"A melegeket is támogatják a "sokszínűség" miatt, de miért kell erőltetni azt a szivárvány zászlót épületeken?"

Mert nagyon sokan még mindig leköpik őket. Addig pedig elég egyértelmá, hogy nincsenek a társadalom által elfogadva.


"Tök égő főleg a sok külföldi előtt"

Ez elég szánalmas és láthatóan külföldön még nem is voltál, mert nyugatabbra sokkal elfogadottabbak és sokkal többször kint van a szivárványos zászló.

Inkább az az égő, hogy itt nincs kint, ezért kezelnek nyugaton minket még mindig barbároknak.


"Ahogy én észrevettem a baloldaliak nem támogatják ha pl. a város szépül illetve fejlődik."

Támogatnák, ha nem 10-szeres túlárazás lenne. Szerintem se építsenek inkább semmit, ha a nagyrészét zsebreteszik a pénznek.

2010 és 2018 között a GDP 20%-kal nőtt. Ezen idő alatt évente a GDP 5%-ának megfelelő összeg jött be, vagyis összesen 40%.

Fele akkora növekedést értünk el, hol a többi pénz?


"Fidesszel pl. a családok szerintem viszonylag egész jól járnak."

Igen, azon családok, amik kb. a felső 30%-ban vannak.

A MNB 2018-as felmérése szerint a csalódok 1/3-a 1 havi bért sem tud félretenni, és a következő 1/3-nak legalább 1, de max 3 havi félretett pénze van.

Ezeke a családok hogy tudnak olyan támogatást igénybe venni, ahol önrészt kér az állam? Sehogy. Pl. az autó támogatáshoz csak az autó felét fizeti az állam, vagyis a másik 2.5 milliót a családnak kellene kitermelnie, ami a botrányos fizetések miatt nem tud.

A CSOK felhasználásáról láttam egy felmérést. Az igénylők 50% a felső 10%-ból került ki. Ezek a támogatások elsősorban a fideszeseket segíti, nem azokat, akik rászorulnak igazán.


"Lopni lop persze, dehát melyik politikus nem?"

Azt összehasonlítanád, hogy milyen botrányok voltak 2010 előtt és után? Ma arról beszélgetünk, hogy hány MILLIÁRDDAL lett túlárazva valami. Miközben a "nagyon kiborító" nokiás dobozos ügy "csak" 15 millióról szólt.

Itt helyiértékbeli különbségek vannak.

Igenis is számít, hogy ki mennyit lop és a fidesz túl sokat lop, anélkül, hogy tényleges eredményeket tudna felmutatni.


"Miben lenne jobb pl. az ország, ha a bal oldal kerülne hatalomra?"

Attól függ mi a program, de én amit minimum elvárok egy kormánytól, az egy működő egészségügy és egy működő oktatás. Ma már egyik sem működik Mo.-on.

A EU 2018-as felmérése szerint a magyar egészségügy a 33. volt az EU-ban. Ugyanezen felmérés szerint 2010-ben a 2.. 2006-ban pedig a 14. Láthatóan romlik a helyzet.

Az oktatással ugyanez a probléma. Évről évre rosszabb lesz.


Az elmúlt 10 évben hatalmas lehetőségünk volt, hogy felzárkózzunk nyugathoz, mivel olyan sok EU-s forrást kaptunk.

Sehova nem jutottunk vele.

2021. febr. 9. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!