Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A bal oldal miben előnyösebb...

A bal oldal miben előnyösebb mint a jobb oldal?

Figyelt kérdés

Na az elején leszögezem. 22 éves vagyok, nem rég követem a politikát. Tisztában vagyok, hogy rengeteg támadást fogok kapni.


Én őszintén a Fidesszel jobban ki vagyok békülve és inkább arra hajlok. (Nem, nem vagyok fanatikus Fidesz megszállott)

Amit én észrevettem. Kezdem a bal oldallal.

Be akarják hozni a migránsokat azzal az elvvel, hogy mindenki egyenjogú, mindenkinek joga van oda menni ahova akar. Ez eddig világos, vannak jogaik persze, de ha egyszer erőszakosak? Nőket erőszakolnák, vandálkodnak, gyújtogatnak stb. A másik amikor a bal oldal volt hatalmon emlékszem az orvosnál fizetni kellett. A melegeket is támogatják a "sokszínűség" miatt, de miért kell erőltetni azt a szivárvány zászlót épületeken? Tök égő főleg a sok külföldi előtt. Ahogy én észrevettem a baloldaliak nem támogatják ha pl. a város szépül illetve fejlődik. Most épül vissza háború előtti állapotára a Pénzügyminisztérium a Budai várnegyedben. Szerintem gyönyörű szép lesz. Sok baloldali fintorog rajta.


Fidesszel pl. a családok szerintem viszonylag egész jól járnak.

Orbán Viktornak is vannak hülye dolgai, pl. az agyatlan Mészáros Lőrinc pénzelése meg a foci...de szerintem más különösen nincs. Lopni lop persze, dehát melyik politikus nem? Még egyszer, semmi rossz, provokatív szándékom nincs a kérdés mögött, szimplán szeretném látni a dolgot a bal oldaliak szemszögéből. Miben lenne jobb pl. az ország, ha a bal oldal kerülne hatalomra?



2021. febr. 6. 21:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező!

Rossz körülmények között élsz? Vidéki vagy? Akkor tiéd a Fidesz!

2021. febr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Budapesttől 25. km-re...átlagosan élek.
2021. febr. 6. 22:03
 3/16 A kérdező kommentje:
Ja meg a családokra visszakanyarodva kicsit. Itt van ez a CSOK, itt a faluban már a 4. család építkezik.
2021. febr. 6. 22:09
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Úgy általánosságban a baloldal szociálisan érzékenyebb politikát folytat. Jobban támogatnák a szegényeket, diszkriminált kisebbségeket, menekülteket és jobban adóztatnák a gazdagokat, szerencsés, jómódú privilegizált társadalmi csoportokat. Az egyházak állami támogatását is megszüntetnék, erősebb lenne a szétválasztás, szekularizáció. Tehát baloldali értékrend szerint egy jobb, szabadabb, liberálisabb, igazságosabb társadalmat építenének. Példa lehet Franciaország, Svédország, ahol az utóbbi 40 évben túlnyomórészt a baloldali pártok, politikusok kormányoztak, ők határozták meg a politikát.
2021. febr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
70%

Először is szeretném kijavítani az egyik tévedésedet: "Be akarják hozni a migránsokat"

Ez NEM igaz, a közös ellenzéki-kolaíció nyíltan és világosan kijelentette, hogy semmilyen illegális, papírokkal nem rendelkező embert, nem kíván beengedni az országba.

Ugyanakkor, abban igazad van, hogy a bal oldal sokkal szolidárisabb más kultúrákkal szemben.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak:


1, Sajtószabadság:

Az állami sajtó nem pusztán részrehajló, hanem egyenesen propagandasugárzóként funkciónál.

Az nyilván nem fair, hogy a mindenki pénzén működő sajtó csak az egyik oldalt támogatja, a másikat pedig, nemhogy szimplán nem támogatja, hanem tűzzel-vassal ellenzi.

A liberalizmus eredendően bal oldali érték, és nagyon fontosnak tartja a szólás és sajtószabadságot.


2, Fékek és ellensúlyok hiánya

A különböző hatalmi ágak között (törvényhozás, bíráskodás, végrehajtás) egy normális demokráciában fékek és ellensúlyok vannak. Ez a gyakorlatban úgy nézne ki, hogy az éppen hatalmon lévő párt nem hozhatha bármilyen törvény. Ennek a hiánya eredményezi pl. a Mészáros Lőrinc jelenség is. Illetve a több száz éves tapasztalat azt mutatja, hogy nem jó, sőt kifejezetten rossz az, ha a hatalom autokratikus, tehát nem szabályozzák fékek és ellensúlyok.


3, Kontraszelekció

Ez a pont részben összefügg az előzővel. A kontraszelekció azt jelenti, hogy nem az kerül az adott pozicíóba, aki a legjobban ért hozzá, hanem az aki a léghűségesebb az állam felé.

Ez hosszútávon nagyon káros az egész országra nézve.


Összességében annyit tudok mondani, hogy a baloldalnak vannak előnyei és hátrányai egyaránt, a jobboldalnak is vannak előnyei és hátrányai is. Mindent egybevéve nagyon nehéz kérdés, hogy a bal vagy a jobb oldal-e a kedvezőbb.

Én sem tudok győztest hírdetni ebben a kérdésben.

2021. febr. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

#4 Te tényleg ilyen naiv vagy? Te ezt tényleg elhiszed?


"Jobb, igazságosabb". Ez mit jelent? Hogy az alullévők a felsőbb rétegekbe kapaszkodva élősködnek? Mert ha ezt jelenti, akkor igazságos, de a középosztálynak nem az, mert nagyon nehézzé teszik számukra a feljebbjutást. Jaaa, azt nem szabad. Aki középen van, az maradjon is ott, ugye ugye? Kapja a nyakába a 40%-es jövedelemadót, mert önmagától senki nem érzékeny szociálisan (érts senki nem adakozik) ezért kell az adó.

Tartsd meg magadnak az álomvilágot.


Egyébként a nyugati világ kulcsa a liberalizmus, nem a baloldaliság. Ne mossuk össze a kettőt.

2021. febr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
A liberalizmus a legjobb. A baloldaliak túl naivak, a jobboldaliak meg szociáldarwinisták. A liberalizmus (a klasszikus, nem ez a mai genderista kúltúrballiberalizmus) nem törődik felesleges jogelvételekkel és extra jogbiztosításokkal, hanem kivonul az állam az ember életéből. Ez kéne már, nem a magasabb adók (baloldal), meg a gagyi keresztény duma (jobboldal).
2021. febr. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

"Először is szeretném kijavítani az egyik tévedésedet: "Be akarják hozni a migránsokat" "a közös ellenzéki-kolaíció nyíltan és világosan kijelentette, hogy semmilyen illegális, papírokkal nem rendelkező embert, nem kíván beengedni az országba."


Ez igaz és azt is egyértelműen kijelentették, hogy nem bontják le a kerítést. Viszont elkezdik majd bontani a migránsok, átjutnak Magyarországra. Erőszakos fellépés nem lenne ellenük. A baloldal azt is kijelentette, hogy minden érkező menedékkérő tisztességes, emberséges elbírálást fog kapni, nem lesznek visszatoloncolások Szerbiába, ami egyébként az uniós joggal is ellentétes. Így évente több tízezer érkező elszállásáról, ellátásáról kellene gondoskodni. Németország, Merkel sem akarta "behozni a migránsokat", de megjelent náluk egymillió, akik helyzetét kezelni kell. Persze Magyarország nem célország, valószínűleg egy baloldali, barátságosabb, toleránsabb, befogadó politikával sem lenne az igazán, de a szorgalmazott közös európai menekültpolitika, kvóták révén Magyarország új szerepet vállalna. Ezek az átalakítások a menekültpolitikában jelentős változást jelentenének a Fidesz politikájához képest. Aztán természetesen ezen is lehet vitatkozni, hogy melyik a jobb politika.

2021. febr. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

""Jobb, igazságosabb". Ez mit jelent? Hogy az alullévők a felsőbb rétegekbe kapaszkodva élősködnek? Mert ha ezt jelenti, akkor igazságos, de a középosztálynak nem az, mert nagyon nehézzé teszik számukra a feljebbjutást. Jaaa, azt nem szabad. Aki középen van, az maradjon is ott, ugye ugye? Kapja a nyakába a 40%-es jövedelemadót, mert önmagától senki nem érzékeny szociálisan (érts senki nem adakozik) ezért kell az adó.

Tartsd meg magadnak az álomvilágot.


Igen, baloldali értékrend szerint ez igazságosabb, a társadalmi egyenlőtlenség az igazságtalan. Úgy látom te inkább jobboldali értékrendszerű vagy és úgy véled, hogy igazságosabb, ha a javakat az kapja, aki megtermeli, a szétosztás, egyenlőségre törekvés az igazságtalan. Ebben is van logika, érthető.

Ez egyáltalán nem álomvilág egyébként. Elég ha megnézed a példaként említett Franciaországot, Svédországot. Magas adók, széleskörű szociális ellátórendszer, vonzó jóléti társadalom. De egyébként Magyarország ugyan szegényebb ország, de itt is magas az állami elvonás, újraelosztás mértéke. A fizetések 35%-a, ha az összes terhet nézzük, akkor 44%-a megy közvetlen elvonásként a közösbe. Aztán magas ÁFA is van még.

2021. febr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
FIDESZ politika:szídjuk a baloldalt miközben ugyanazt a marxista szociális rendszert tartják fent szándékék.
2021. febr. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!