Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ki mennyire értékes ember a...

Ki mennyire értékes ember a társadalomban?

Figyelt kérdés

Érdekelne sokak véleménye a következő témával kapcsolatosan. Szeretnék normális vitát és nem veszekedést a témában. Ezért kérném a válaszadókat, hogy mielőtt csípőből adnának választ, alaposan gondolják végig, amit leírnak

.

Szóval: Egymásnak ugrunk ilyen-olyan témákban és minden tábor rajongója esküszik az "igaz" útra. Ugyanakkor előttünk álló hétköznapi példákból nem vesszük észre, hogy ellent mond az, amiről beszélünk és az amit teszünk.. A nyilvánvaló kérdések-válaszok sokszor előttünk állnak.

Amikor az utcán sétálok sokszor látok kirittyentett nőket-férfiakat vegyesen, kezükben több 100 ezres telefonnal (sokszor rendkívüli butaságokról beszélgetnek, hangosan), vagy magyarul beszélő aranynyakláncos, több 10 milliós autókkal járó sittes, visszaesőket, segélyből "élő" Adidas, Nike, Cassone, stb márkás cuccokba (százezres tétel) öltöző fiatalokat, akiknek unalmukban az a dolguk, hogy járókelőket zaklassanak...stb.


Elgondolkodtam azon, hogy vajon ebben a gazdasági helyzetben ki mennyit tesz a közösbe, milyen értékeket állít elő és havi "munkájáért-teljesítményért" mit fizetnek neki kézbe. Azaz miből kell megélnie úgymond. Csak engem zavar ez a kifordult értékrend vagy másokat is?


Sok irodai semmit tévő öltönyös van, aki a semmittevésért kap havi 200-400 ezret. Milyen értéket, vagy munka teljesítményt, konkrétan előállított produktomot tesznek le a M.o. össz: termelésben?


Természetesen kivétel ez alól az, aki valós, felelősségteljes munkakört végez, emberek életéért, azok logisztikai munkájáért felelős, amivel valósan befolyásolja egy kivitelezés menetét, befektetésért stb.


De azt azért senki nem hiszi el, ugye, hogy "hát hiszen minden irodás, öltönyös hölgy-Úr nap, mint nap ezt teszi konkrétan" és munkájuk mögött érték is van? Több helyen dolgoztam, megfordultam, mint kivitelező, szellemi-fizikai munkát végző szaki és tudom miről írok. Beleláttam irodai munkavégzésekbe, internetező-telefonálgató vezetőket láttam lazán havi fél millát keresni. Tehát részemről nem előítélet mindez sokakkal szemben, hanem megtörtént és valós tapasztalat alapján mondom ezeket.


Úgy veszem észre, hogy a 30-40-es korosztályunknak kellene valami csodát tennie, de sok a társadalomban élősködő és kevés a valós szolgáltatást, terméket előállító munkás ember, akinek a jövőt kellene "megcsinálnia". Hogyan lehet így kimászni abból a helyzetből, amiben most állunk és milyen konkrét indokot tud a felső vezetés mondani nekünk, hogy ne külföldön képzeljük el életünk hátralévő részét? Mert eddig csak ígéreteket hallottunk, de a hétköznapok nem igazolják őket. Bűn tehát vágyni az emberhez méltó életre?


Érdekelne a véleményetek. Pozitív, negatív is. Köszönöm.


2010. aug. 15. 20:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
A társadalomnak, az államnak és a nemzetnek csak az olyan ember értékes, aki a tisztességes munkájával (lehet paraszt, munkás, katona, értelmiségi, vállalkozó) hozzájárul saját hazája jólétéhez. A dolgok akkor lesznek problémásak, ha a nemzeti öntudat meghal, a társadalom lezüllik, és az állam idegen érdekeket szolgál.
2010. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%

szerintem kérdező irigy vagy egyszerűen.

nincs tökéletes rendszer.

2010. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%
Van tökéletes rendszer: a nemzeti-szocializmus!
2010. aug. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
igen, elvileg a kommunizmus és a liberalizmus is jó dolog, de lásd nem működik, működött ahogy a nemzeti szocializmus sem működött anno.
2010. aug. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kíváncsiságból megnéztem, hogy vajon írtak e választ, amire azt mondtam volna, hogy nem. Erre 2 perc alatt 4-et is (illetve 1-et). Az első választ rövidnek, tömörnek és értelmesnek tartom. Nem irigységnek nevezném azt, ha rossz szemmel nézünk a társadalomban azokra, akik az élősködésükből élnek jól. Senki normális lelkű ember nem irigyli attól a vagyonát, aki megdolgozott is érte.
2010. aug. 15. 20:32
 6/18 anonim ***** válasza:
42%
Barátom, tévedsz. A nemzeti-szocializmus működött. Nem magától omlott össze mint a kommunizmus (vagy most hamarosan a kapitalizmus), hanem lerombolták. És azért itt van különbség.
2010. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

szerintem nem jó rendszer az, ahol a bőrszíned vagy származásod miatt kell meghalnod, vagy napi 16 óra rabszolga munkát végezned.

egy bizonyos rétegnek jó a nemzeti szocializmus, de ahogy a kérdező kifejtette azt, hogy sok ember értéktelen a társadalomban.

2010. aug. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

"Csak engem zavar ez a kifordult értékrend vagy másokat is?"

Másokat is!

A milliós nagyságrendű felsővezetői fizetésekre meg van nekem egy teóriám! (engem is k*rvára dühít mondjuk)

A magasabb fizetés csupán motivációkirakatot jelent! azaz, ha látod,hogy "valamikor" te is elérhetnéd ezt, akkor emiatt jobban dolgozol! Persze ez a gyakorlatban csak nagyon kevés alkalommal valósul meg, nem számítva a pozíciók átörökítését, szóval ez ma már semmilyen realításalappal nem bír!

Remélem időben észbekapnak odafennt, hogy ez így nem fog menni!

2010. aug. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%

"szerintem nem jó rendszer az, ahol a bőrszíned vagy származásod miatt kell meghalnod, vagy napi 16 óra rabszolga munkát végezned."


Ezeket támaszd alá. Ne csak a média által belédsulykolt sztereotípiákat fröcsögd. Ha a tv azt mondja, hogy a NS gonosz az úgy van. Ha a történelemtanár azt mondja, hogy a NS gonosz, akkor úgy van. Mert ugye a média nem befolyásolja a tömeget, és a történelem is mindig objektív volt. Aha, igen.

2010. aug. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
A mai "modern" társadalomban a pozíciódat és a "hasznosságodat" a pénz adja.Erre épül MINDEN.
2010. aug. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!