Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Orbán rendszer leváltható...

Orbán rendszer leváltható jelen választási rendszerben?

Figyelt kérdés

2020. nov. 27. 11:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
37%
Ha az ellenzék összefog, akkor van rá esély, és még 2/3 is lehet talán, akkor meg neki lehet látni a munkának, pl. normális választási rendszert csinálni újra, ami nem kizárólag a nagy tömbpártoknak kedvez.
2020. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%

#8 "Közös listája lesz az ellenzéknek. Már 2018-ban is többen szavaztak az ellenzékre listán, mint a Fideszre és több mandátumot is szereztek ott, ha összeadjuk azokat."

MAJD ha lesz közös listájuk, AKKOR összeadódnak a szavazatok, addig viszont nem.

A legutóbbi ilyen választáson közösen indultak akik össze akartak fogni és NEM lett több szavazatuk a fidesz-kdnp-nél. Pont.

Attól mert valaki nem akar a fideszre szavazni még nem fog biztosan az ellenzéki összefogásra szavazni.

2020. nov. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%

Matematikailag igen. Van kb. 8 millió szavazásra jogosult polgár. 2,5 millió szavazott a fideszre.

Ha az ellenzék tud olyan jelölteket állítani akik az 5,5 millió potenciális szavazóból megnyernek maguknak több mint 2,5 millió embert akkor kormányváltás lesz.

De nincs hiteles jelölt, nincs támogatható politikai üzenet.

A leváltjuk orbánt hogy most mi tudjunk lopni nem túl nyerő üzenet.

2020. nov. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
26%

És folytatva a #13 gondolatmenetét - továbbá nincs most választás. Már rég észre lehetett volna venni, eddig a program szétmarcangolása ment. Ki kell találni, mi az a pont, amikortól kisebb az eredménye a szétszedésnek, mint a mozgósító erejének. Amit lehet előre előkészíteni csendben.

A lényeg: akinek van szeme, észreveheti az új módszertant. Ha a fideszeseknek rosszabb a látásuk, ez előny. Ezért sem számít ma sem közvéleménykutatás, sem program, sem egyéb, ezért a háttérmunka számít. És annak olyan érzékeltetése, amit csak egy bizonyos szint felett vesznek észre. Mondjam azt, ez is a stratégia része?

Szóval csak tessék a találgatással lefoglalni magát mindenkinek. Az jó! Kevesebb a zavarás, nagyobb a nyugalom. Ami kell a jó munkához.

Na tovább nem érek rá.

2020. nov. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

12. Pedig tény, hogy az ellenzék összesítve több listás szavazatot kapott, attól függetlenül, hogy külön indultak. Fidesz lista 42 mandátum, ellenzék összeadva 51. Most egy közös listával pláne ugyanez lesz, csak jól látható módon. Tudom, hogy ez nem tetszik neked, de összesítve már akkor is többen szavaztak az ellenzékre, mint a Fideszre. És mivel a Fidesz átszabta saját magára a körzeteket és az ellenzék megosztott volt, így azzal nyert. Most a Fidesz nem lesz ilyen helyzetben, mert az ellenzék már megállapodott a közös jelöltekről és a választási törvény módosítása miatt gyakorlatilag csak egy listán indulhatnak.


[link]

2020. nov. 27. 14:55
 16/19 anonim ***** válasza:
57%

#15 "Pedig tény, hogy az ellenzék összesítve több listás szavazatot kapott, attól függetlenül, hogy külön indultak. "

NEM! Ezt magyarázom neked hogy nem adhatod össze csak mert nem szavaztak a fideszre!

A listás mandátumok elosztásánál csak egy részlet a szavazatok száma. Ha azt néznéd meg a parlamentbe bejutott, vagyis 5%-t elért pártok esetében, akkor egyértelműen látnád, hogy listán a fidesz-kdnp több szavazatot kapott, mint az összes többi párt a parlamentben együtt. A mandátumkiosztáskor ez egy kompenzáció, az egyéni győzelmeket kompenzálja, hogy azok is parlamenti mandátumot kapjanak akik egyéniben nem győztek, de van legalább 5% szavazójuk országosan. A szavazatok aránya fidesz-kdnp:többi parlamenti párt= 49%:44%. A mandátumok aránya azért lett 42:50, mert az egyéniben sokat nyert pártnak kevesebb a kompenzációs szavazatszáma, mint azoknak akik nem nyertek. Közös listánál csak akkor fog szerepet játszani a listás szavazatok száma, ha NEM nyernek egyéniben, mert akkor megy minden szavazat a kompenzációs számításba. Ha nyernek az egyéni körzetekben, akkor listás szavazatokból ők is kevesebbet fognak kapni - tehát ne a mandátumszámot nézd ami egy végeredmény, hanem azt, hoyg szavazójuk mennyi volt. Nem volt több.

A fidesz nem szabta át saját magára a körzeteket!Ezt is be kellene már fejezni ennyi idő után. 2006-ban az önkormányzati, 2010-ben a parlamenti, eu-s és önkormányzati választáson is narancssárga volt az egész ország. Nincs olyan variáció, nincs olyan körzethatár, ami nem teljesen egyértelműen fideszes többségű körzeteket hozott volna létre! Azóta bőven lett volna idő a körzetekben több szavazót találnia az ellenzéki pártoknak, nem sikerült.

Éppen ez a választási törvény adja meg azt a lehetőséget, hogy NE kelljen összeállni elvtelenül bárkivel a győzelemért, mert elegendő a legjobbnak lenni az egyéni körzetben és akár 30-35%-os szavazataránnyal is meg lehetne szerezni a mandátumot. Elég lenne 1 olyan pártnak létrejönnie amelyik jobbat tud kínálni az embereknek a fidesznél vagy csak 2 hasonlóan gondolkodó pártnak szövetségre lépnie, ha együtt tudják legyőzni a fideszt. De az, hogy itt kell erőlködni azon, hogy mindenkit beleszámoljatok az ellenzékbe aki nem fideszes, hogy el lehessen érni kb. annyi szavazatot, az pontosan megmutatja, hogy jelenleg az ellenzéki oldalon nincs olyan formáció ami jobb lenne a fidesznél.

Majd 2020-ben kiderül, hogy ha 1 vagy 2 listát állítanak, arra mennyire lesznek vevők az emberek. A legutóbbi időközi választás azt mutatta, hogy nem jártak vele sikerrel.

2020. nov. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Persze, csak szavazókat kellene szerezni. A sötét buta vidékről is.

Ehhez még nem kell sötét buta vidékinek nem nevezni őket, mondjuk.


106 egyéni hely van, már rég meg kellene lenni a 106 közös ellenzéki jelöltnek.

Ha ebből 90 megint a fideszé lesz, akkor listán már 89%-ot kell elérni az ellenzéknek egy gyönge, 51%-os többséghez.

2020. nov. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ugyanaz lesz mint 2018-ban. Helyben elhíresült gazembereket mutatnak be mint legjobb jelölt és választás után pedig vakarják a fejüket hogy senki sem szavazott rájuk.
2020. nov. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A nem túl igazságos választási rendszer a legerősebb pártot támogatja, ha az ellenzéki lenne, akkor lenne esély.

Persze közös lista estén más, de felhívnám a figyelmet, hogy 2018-ban listán több mint 49 %-ot szerzett a fidesz. Ez nem azt jelenti, hogy az ellenzék 51-et, hiszen olyan pártok is ott vannak mint a Munkáspárt, MKKP, MIÉP vagy most a Mi Hazánk. Emellett nem feltétlen szavaz egy Jobbik szavazó, egy DK-s jelöltre.

2020. dec. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!