Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért a Dunába engedik a...

Zetsu99 kérdése:

Miért a Dunába engedik a paksi atomerőmű hőteljesítményének szinte egészét?

Figyelt kérdés
Paks egy kerületét fűtik ezzel, ha jól tudom 3-6 MW hőteljesítményt és 5 km hosszú vezetékhálózatot használnak, közepes szigeteléssel (10 cm kőzetgyapot) 10-12%-os hőveszteséggel. 20 MW-nyi hőteljesítmény még önfogyasztásra megy. A maradék 54741 MW hőteljesítménnyel pedig a Duna vízét fűtik, ez nem nagyon nagy pazarlás?

2020. ápr. 21. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
A hőteljesítmény egy része pedig elmegy elektromos teljesítményre de biztos van sok maradék Az jó kérdés hogy mit csinálnak vele És miért nem használják el.
2020. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Gyanítom, nem jól tudod. Paks egy kerületének fűtése érdekében nem építene az ország atomerőművet. Ezen felül, ha a teljesítmény akkora hányada a Dunát fűtené, az egyebeket nem számítva, az lehetne Magyarország fürdőszobája, a parton buja trópusok lennének.
2020. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Először is a kérdés kiegészítésében az 54741-ben a végén az 1-es véletlenül, csúszott be, elnézést a félrevezetésért! A helyes 5474 MW.


#1 Igen egy részét árammá alakítják, de kétharmada megmarad hőteljesítménynek. 1485 MW-ot termel egy blokk, ami azt jelenti, hogy 3920 MW hőteljesítmény, ebből még 26MW-ot levonva tényleg energetikai szempontból kárba vész.


#2 Tudom, hogy nem a fűtés miatt építették, hanem áramtermelés céljából. Azt nem értem, hogy miért olyan erőművet használunk, aminek nem megújuló az elsődleges energia forrása és 30% a hatékonysága. Ez eléggé kiábrándító, pazarló, a fogyó erőforrásokkal sáfárkodó tevékenység. Trópusok azért nem keletkeznek ott, de tényleg érezni, hogy sokkal melegebb a víz (amikor ott eveztem éreztem is). Nem vagyok biológus, így az élővilágot veszélyeztető tényezőkre nem térnék ki, de az biztos hogy befolyásolja az élővilágot is, ráadásul kárba veszik az az energia.

2020. ápr. 21. 16:13
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Elküldhetnék Pécsre, ez csak csővezeték kérdése, addigra lehűlne környezeti hőmérsékletre, és ott a Triesztből felpumpált olajjal megmelegíthetnék, hogy a visszaúton ne fagyjon be. Gondolod, hogy amit ki lehetett volna venni belőle, a realitások talaján maradva, azt nem vették volna ki belőle?
2020. ápr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Erre is akartam egyrészt rátérni, hogy túl nagy, ahhoz hogy azt az irdatlan hőteljesítményt fel lehessen használni. Csak az nem értem, hogy akkor már miért nem Paks egészét fűtik azzal, miért csak egy kerületét, a többit pedig földgázzal?
2020. ápr. 21. 17:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Biztos vannak pontosabb számok (meg egyéb veszteségek a rendszerben), de így gyorsan és egyszerűen:

100m^3 vizet használnak fel óránként a Dunából (van, amit kondenzvíznek, van amit ennek hűtésére)

8C°-kal magasabb a visszatérő víz átlag hőmérséklete

víz fajhője 4183kJ/(m^3*ΔC°)

4183*100*8 => 3346,4MWh a Duna fűtésére megy

(mivel amúgy is órában volt a vízhozam)


"20 MW-nyi hőteljesítmény még önfogyasztásra megy"

Ez gondolom 20% akarna lenni.

2020. ápr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen máshol is elveszik az energia. Így is a te számításaid szerint 3300 MW hőteljesítmény kárba vész. Ezt most ha egy órán keresztül produkálja az erőmű, akkor 3300 MWh lesz (ez jött ki nálad), ami tetemes mennyiség, de még mindig nem ad választ arra a kérdésemre, hogy ezt miért nem Paks fűtésére szánják, miért földgázzal fűtik?


Nem az nem 20% akar lenni hanem simán 20 MW hő-önfogyasztás.

2020. ápr. 21. 19:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!