Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » FIDESZesek, Ti tényleg bekajál...

FIDESZesek, Ti tényleg bekajáljátok, hogy 1 méter vasúti sín FELÚJÍTÁSA 3.6 Millió forintra jön ki?

Figyelt kérdés
Vagy mit ilyenkor az érvetek, miért 100x drágább egy felújítás, mint egy új sínpár megépítése?

2020. jan. 13. 20:26
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

#9-es


"nektek volt 50 évetek a zabrálásra", "a kedvenceid loptak"


-> Ismeretlenekkel kapcsolatban feltételezésekbe (pl. kik az én kedvenceim stb.) többnyire leginkább agymosottak, vagy bérpropagandisták szoktak bocsátkozni a kérdés megválaszolása helyett...

te melyik vagy a kettő közül?

miért fáj neked válaszolni a feltett kérdésre?

vagy szimplán csak kussban maradni, ha fogalmad sincs róla?

2020. jan. 13. 21:55
 12/29 anonim ***** válasza:
22%

#9 "én spec pont mérnök vagyok és durván ferdítesz és túlzol..."

Nem, ezt te teszed.

Bedobsz egy kamu kérdést egy levegőben hagyott állítással. Aztán megfejeled még több kamuval.

Hol jött ki "1 méter vasúti sín FELÚJÍTÁSA 3.6 Millió forintra "?

Hivatkozol mérföldre meg dollárra, akkor ezek szerint valami amerikai vasútépítéssel van bajod? Miért kellene azt a fideszeseknek eldönteni hogy sok vagy kevés? Ha az amcsik kifizették?

"Vagy mit ilyenkor az érvetek, miért 100x drágább egy felújítás, mint egy új sínpár megépítése?"

Képzeld, a párizsi Notre-Dame felújítása is többe fog kerülni mint egy új sínpár megépítése. Nem 100-szor hanem még sokkal többe. És?

2020. jan. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 sörpocak ***** válasza:
76%

"Nem, ezt te teszed.


Bedobsz egy kamu kérdést egy levegőben hagyott állítással. Aztán megfejeled még több kamuval."


A hozzászólásod többi részéből világosan kisül, hogy azt se tudod milyen hír kapcsán íródott a kérdés. Csak kérdezem, ha még csak arról sincs fogalmad, hogy miről szól a beszélgetés, mi a francnak ugatsz bele, pláne hívsz másokat hazugnak?

2020. jan. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
68%

Tehát asszonygyák a fidesznyikbirkák:


“Miért baj az ha ennyibe kerül, bezzeg a gyuucsány..”

“Kuss a notre dame még drágább..”


Aztán csodálkozunk hogy ennyire élhetetlen ez az ország amikor rengeteg idiótánál komolyan ez a szemlélet uralkodik

2020. jan. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
29%

#13 "A hozzászólásod többi részéből világosan kisül, hogy azt se tudod milyen hír kapcsán íródott a kérdés. "

Jéééé, sikerült rájönni? Hiszen pont ezt írtam le.

Ott egy kamu kérdés, semmi információ, semmi hivatkozás - mert nem is ez a lényeg, csak lehessen fideszesezni.

Igen, pontosan ez a bajom a kérdéssel, hogy nincs benne az hogy milyen hír van mögötte!

2020. jan. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 sörpocak ***** válasza:
82%

"Ott egy kamu kérdés, semmi információ, semmi hivatkozás - mert nem is ez a lényeg, csak lehessen fideszesezni."


Nyilvánvalóan az a kérdés lényege, hogy a kérdező felpiszkálja a fideszeseket, de ettől az még nem lesz "kamu" kérdés. Provokáló esetleg, de ha annyiból merül ki a válaszotok, hogy "bezzeg Gyurcsány, bezzeg a Notre-Dame", akkor még az is jobb lett volna, ha meg sem szólaltok.


"Igen, pontosan ez a bajom a kérdéssel, hogy nincs benne az hogy milyen hír van mögötte!"


Valamiért ilyen esetekben én eljutok odáig, hogy kérjek forrást a kérdezőtől és a többi válaszolótól. Egyébiránt még mindig valid amit mondtam: ha azt sem érted miről van szó, minek ugatsz bele? Politikától teljesen független, ha nem érted miről van szó (ha meg se kérdezed), akkor nem tudsz hozzáadni semmit a beszélgetéshez, ergo kár is lenne megszólalni. Ha nem hiszed, menj át a Kultúra és Közösség rovatba és az etikett topiknál kérdezd meg, hogy mennyire van igazam.

2020. jan. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
69%

"vagy szimplán csak kussban maradni, ha fogalmad sincs róla?"

Elmúltak azok az idők, amikor a fajtád szabta meg, hogy ki legyen kussban. Ideje hozzászoknod.

2020. jan. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
68%
Fingom nincs, hogy mennyibe kerül a vasúti sínek cseréje esetleges földmunka, tereprendezés,stb... de azt kénytelen voltam bekajálni fideszesként, hogy a 2007 ben felvett 15 millió forint deviza hitelem törlesztőrészlete egy év alatt 115000 Ft ról 170000 Ft ra emelkedett, és miatt ezt a szép összeget csengettem havonta, a tőketartozásom meg 15 millió forintról 22 millió Ft lett!!!! Ez szerintem sokkal érdekesebb mint a vasúti sín, valakik brutál nagyot gazdagodtak, az biztos! Köszönjük Fletó...
2020. jan. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
61%

Az 1m felújítása kerül fél millióba, a maradék 3 milliót meg lenyúlják.


Olyan ez, mint nálunk egy 8km-es város elkerülő út 8 milliárdból. Ott is méterenként 1 millió az ár, azt egy sima 2x1 sávos utacska, alföldön. Még a két felüljáró sem indokol ekkora költséget.

Ausztriában méterenként 1 millióból autópályát építenek a hegyvidéken!

2020. jan. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

#18-as


Megértem a problémád és sajnálom hogy így alakult, de azért az is igaz, hogy


1. nem kötelezett senki Téged, hogy devizahitelt vegyél fel.. viszont velem ellentétben neked van lakásod, nekem viszont esélyem sincs most venni egyet.. a devizamentő csomagot viszont adómból én is fizettem...


2. ha nem lopnának el méterenként 3.5 Milliót, akkor egy normális rendszerben ezt arra is fel lehetne használni, hogy ténylegesen megmentsék a hozzád hasonlóan hitellel bajba kerülteket


3. ha nem lopnának el méterenként 3.5 Milliót, akkor valódi gazdaság fejlődésbe is fordíthatnák, így 2010 óta könnyen EU bérszínvonalra fejlődhetett volna a fizetésed és röhögve kifizethetnéd a hiteled...


Ezekbe nem gondoltál bele?

2020. jan. 14. 12:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!