Most, hogy leomlott a diktatúra, mi lesz a Fidesszel? Miért hagyták, hogy így legyen?
#33-35.:
Előre is bocs, hogy hosszú leszek.
Ha te valóban "független politológus" vagy, akkor azt kell mondjam, nagyon rossz munkát végzel és még rosszabbul tájékozódsz.
Kezdjük akkor a történelemmel: A liberalizmus mint olyan, nem gazdasági fogalom, soha nem is volt az! Az egy dolog, hogy Adam Smith fogalmazta bele először gondolataiba a gazdasági liberalizmusba ezt a fogalmat, de már akkor is szabadságot, illetve szabadelvűséget jelentett és a gazdaságtól egy teljesen külön fogalomként is jelentkezett. A gazdasági után pedig rövidesen a kulturális liberalizmus következett, mely szintén szabadelvűséget jelentett a kultúrában, illetve az élet szinte minden más területén, így a politikában is. És ezzel van itt a probléma kérem szépen. Ugyanis a liberalizmus az egyént helyezi előtérbe, vagyis mindenek elé, tehát nem csak a kormány, de a közösség elé is, amiben él. Ez pedig egy hamis tévképzetet eredményez lényegében. Olyan államforma, ahol a mindenkori kormány, országvezetés egyáltalán nem avatkozik, ill. avatkozhat az egyén magánéletébe, egészen egyszerűen nincs és nem is lehetséges, hiszen vannak adók, vannak törvények, szabályok, stb. melyeket mind be kell tartania az egyéneknek és melyeket a mindenkori vezetés, vagy kormány határoz meg és ha kell, akkor kényszerít ki, legyen az liberális kormány, vagy konzervatív kormány. Ha ez nem így lenne, akkor szétesne a társadalom és anarchia lenne. Tehát a liberalizmus lényegében egy hazugság. Kb. olyan, mint annak idején a szocializmusban a kommunizmus. Egy perfektnek, tökéletesnek kikiáltott, illetve egyesek által annak hitt valami, ami sosem jön el, mivel nem is jöhet el. Viszont kellett valami hitet adni a szocializmusban akkoriban élő embereknek, ha már Istenben való hitet nem engedélyezték, vagy "nem támogatták". Mivel liberálisoknak nevezték a protekcionizmus korában az uralkodók Isteni mivoltát, illetve a zömében a nemesek által öröklött kiváltságokat megtagadó nézeteket vallókat, így született az a "közvélekedés", hogy a liberálisok a haladó gondolkodók. És valóban, akkoriban tényleg azok is voltak. Ma már viszont azzal szemben ami akkor volt, teljesen más a helyzet. Lényegében szitokszóvá vált, ugye "libsi" lett belőle, ami lényegében a "komcsi" mintegy utózöngéje, hiszen manapság akiket liberálisnak neveznek, lényegében a világ majdnem minden pontján egy követ fújnak a baloldali, sok esetben kommunista nézeteket vallóakkal, sőt, keveredés, ill. átmenet is létezik már közöttük. Tehát arról, hogy maga a szó is így ledegradálódott, lényegében ők maguk tehetnek.
És most térjünk át a mai magyar valóságra, amiről a hozzászólásod alapján azt gondolom, vagy fogalmad sincsen, vagy csak nem akarsz róla tudomást venni:
Ugye a baloldali libsik szokták mondani, hogy a Fidesz szétlopta az országot. Csak akkor én azt nem értem, hogyan fizette vissza az előző, "üvegzsebű" balliberális csapat által felvett IMF-hitelt? Azt a 14,2 milliárd eurót (kb. 4000 milliárd forintot), ami ahhoz kellett, hogy ne omoljon össze a 2010-ig kicsit sem szétlopott magyar államháztartás. Tudod, arról a 4000 milliárdról van szó, ami úgy tűnt el szőrén-szálán a "nagyszerű" balliberális kormányok lyukat-lyukkal betömő költségvetésében, hogy nem hogy stadion, de egy nyamvadt lélegeztetőgép sem épült belőle.
És mondd csak Kedves "független politikai elemző" onnan kintről! Ha a Fidesz szétlopta az országot, akkor hogy-hogy nem hallottam a megszorítás szót 2010 óta? Hogy-hogy manapság nem a megszorításokon, hanem például a rezsicsökkentésen megy a közéleti veszekedés? Igen, azon a rezsicsökkentésen, ami a liberálisok szerint nincs is. Kár, hogy emlékszem a 2010 előtti időkre, amikor a két balliberális ciklus alatt pont 100%-kal emelkedtek a lassan mondott, de gyorsan emelt gázárak. Ha egyszer 2010-ben 115 forint volt a gáz köbméterének az ára, 2020-ban pedig 99 forint, az nekem a rezsi csökkenésének tűnik. Lehet, hogy ebben a nagy "felvilágosult liberalizmusban" elavultak a matematikai ismereteim?
És tessék mondani, ha a jelenlegi gazdasági eredmények, kizárólag az EU-s pénzeknek köszönhetőek, akkor 2010 előtt mégis hogyan sikerült lepadlóztatni az országot? Hiszen az EU-s pénzek akkor is jöttek doszt. Azok az EU-s pénzek hogy-hogy csak a 40 cm magas kilátók számában eredményeztek előrelépést? Hiszen azokat a pénzeket ugyebár el sem lopták (kivéve 4-es metróra kapott pénzt, amiből „alig" 167 milliárdot tett zsebre Budapest balliberális városvezetése).
És, ha a mostani EU-s pénzeket, állítólag mind-mind ellopja a Fidesz, akkor hogyan lehetséges az, hogy mégiscsak messze az EU-s átlag fölött, 4%-kal növekedik a magyar gazdaság, mégiscsak visszaszereztük a pozícióinkat a balliberálisainknak oly fontos hitelminősítőknél, és mégsem 11,50%-os a jegybanki alapkamat, mint Simor elvtárs úr idejében, hanem csak 0,90%. És az hogy lehet, hogy a multikra és a bankokra kivetett különadók miatt még nem mentek tönkre se a multik, se a bankok? Nem arról volt szó, hogy ezzel tönkre teszi őket és velük együtt a magyar gazdaságot a kormány? Sőt! Azóta már más országok is átvették ezt a módszert a jelenlegi magyar kormánytól.
Meg azt is mondd már el kérlek te nagy politológus, hogy hogyan lehet összeomlóban az az egészségügy, aminek a felhalmozódó tartozásait ma rendre kifizeti a kormány? Hogy lehet összeomlóban az az egészségügy, ahol a szakorvosok több mint 200 ezer forint béremelésben részesültek, ami mondjuk példátlan a rendszerváltás óta? Hogy lehet összeomlóban az az egészségügy, ahol olyan kórház-rekonstrukciós program van folyamatban (eddig 77 kórházat, 54 rendelőintézetet és 97 mentőállomást újítottak fel), ami szintén nem volt a rendszerváltás óta? Ahol a várólistákat – ha tetszik, ha nem – felére, 40 százalékára csökkentették. Biztos, hogy az egészségügy állapotát azon "liberális sajtótermékek" alapján kell megítélni, ahol azt írják, hogy valahol már megint rondán beszélt egy modortalan fogászati asszisztens valamelyik beteggel, illetve hogy mennyire pocsékul főznek a kórházakban? Mert mint tudjuk, 2010 előtt, nyilván csakis Michelin-csillagos séfeket foglalkoztatott az egészségügy, de a Fidesz mindet kirúgatta. Vagy ellopta. Kinek-kinek ízlése szerint. Hmm?
A mai balliberális ellenzéknek 2002-2010 közötti 8 év a kormányzati referencia-munkája. Ami akkor volt, amit akkor összehoztak, az tükrözi a tudásukat, tehetségüket, vezetői alkalmasságukat. Egy gyors pénzeső az elején, aztán megszorítás a padlóig. Bokros Lajos megmondta: nincs az a béremelés, amit ő ne tudna elinflálni.
És akkor most had kérdezzem meg:
Szerinted nekünk magyaroknak tényleg ez kellene? A Gyurcsánytól Jakabig tartó káoszkoalíció? A 2010-es államcsőd megismétlése? Ezúttal már pár tízezer (vagy még több) kiutasíthatatlan illegális bevándorlóval tetézve? Mert szerintem nem. Nagyon nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!