Itthon miért van ennyi alkoholista, elhízott, gyógyszerfüggő?
Azért,mert nem jóléti társadalom van.
Ha elmúltál 30,majd te is megérted.
Nincsenek normális bérek,nincs megfelelő szociális háló.
Állandó stresszben élnek az emberek.
Aki kicsit gyengébb az átlagnál,ott bizony befigyel idővel az alkohol,vagy aki alkoholellenes,akkor a gyógyszerek szorongás ellen.
Az elhízás szimplán idő-és energiahiány.
10-ből 5-6 ember nem képes tartani a lépést a modern világgal,ennek eredményei azok,amiket tapasztalsz.
"Ámerikát akarjuk majmolni mindenben is."
Nekem inkább úgy tűnik, hogy az oroszokat.
*13
Ki és miben akarja majmolni az oroszokat?
Őszintén? Amennyire látom az alkohol a munkások problémája, de ők azok akik mikor munka után betámolyognak a boltba, alig van már kedvük-erejük bármihez is megveszik a kis piát, szalonnát, erőspaprikát aztán mennek dögleni, mert mást nem tudnak már.
A gyógyszerfüggők a szegényebb nők és a középosztály "szofisztikáltabb megjelenésű" (mindkét nem) rétege akik ezzel próbálnak valahogy erőt gyűjteni a következő szörnyű naphoz, ahol a fizetés nevetségesen alacsony, nap mint nap hallani a politikusaink (kormány és ellenzék együttesen) szemétkedéseiről, némelyik 1 nap alatt lop annyit, amennyit az átlagember összesen nem fog kapni 50 év alatt sem. És megtehetik, mert úgy alkották a törvényeket (30 éve folyamatosan), hogy lehessen.
Az elhízás minden réteget érint az összes fejlettebb országban, még Kínában is, persze pl. Magyarország és Mexikó előrébb jár, mint a többség. A boltban ki tudja milyen "ételt" kapunk - olcsón meg főleg ki tudja - aztán sokan azért esznek, mert boldogtalanok. Sokan azért, mert a napi kínzás után ezzel vígasztalódnak. Sokan függővé váltak. Megint mások nem is esznek sokat, csak helytelenül, mert "arra fussa"
Sportolni meg... Max otthon hulladékokból összetákolt holmikkal gyakorlatozni, mivel a kondibérlet drága és az ottani törzstagok (bmw-fux-kopasz fej jellegű férfiak és örök tartozék szilikon barátnőik) hamar kinézik a csórókat.
1: ez menőség
2: függőséget okoz
3: olcsó drog
Tanult tehetetlenség: learned helplessness. Erről írt nagyon érdekes könyvet "Tanult optimizmus" címmel Martin Seligman.
Érdemes utána nézni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!