Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Borzasztó és felháborító...

Árokpart kérdése:

Borzasztó és felháborító gyorsított perek zajlanak az elmúlt napokban ráadásul képzett, nem alkoholista, nem balhés hajléktalanok ellen. Miért nem tüntetünk ez ellen?

Figyelt kérdés
Ez sokkal nagyobb gyalázatos rendelkezés, kormányzati intézkedés,sőt felülírja az 1989-es rendszerváltás alapeszményét. Az öszödi beszéd ehhez képest semm9 sem volt. Miért nincs kint a nemzet a Kossuth téren mint 2006-ban? Ezzel egyszerűen nem lehet együtt élni, ezt nem lehet kormánynak tekinteni.Ezt minden pártszimpátiától, foglalkozástól függetlenül el kell ítélni.
2018. okt. 19. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Vigyél magaddal még egy embert, és azok is egyet - egyet. Lesztek vagy húszan.
2018. okt. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem létezik, hogy egy lakosság ezt elnézi. A cikkekben az élő közvetítésen arról van szó, hogy még a saját tárgyalásán sem lehetett ott, videókamerán kersztül tehetett csak vallomást. Tanúmeghallgatásra sem volt lehetősége. Ha te ezt normálisnak tartod a rendszerváltás után 30 évvel akkor ez hatalmas baj. Ráadásul kb. 3 évvel vagyok fiatalabb nálunk és mi generációnk olyan 6-as lehetett mikor volt a Nagy Imre temetése. Gyerekként is örömmel néztem akkor az eseményeket, szüleink szintén ők sem ezt akarták. Mindenki önazonosságát meggyalázzuk, ha ezt hagyjuk, függetlenül attól, hogy egyébként a hajléktalanokkal valamit kezdeni kell és én is azt mondom, hogy ne az utcán éljenek. Ilyen eljárás.
2018. okt. 19. 23:36
 3/9 A kérdező kommentje:
3 évvel vagyok fiatalabb nálad bocs elírtam a kislámpám gyenge és nem látom rendesen a billentyűzetet.
2018. okt. 19. 23:38
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

A dolog nagyon egyszerű. Ha hajléktalan vagyok, és nem élhetek az utcán, akkor hol éljek? A hajléktalanszállón. Odamegyek. Nincs elég hely, mondják - én nem tudom mi az igazság - de állítólag ott nincs elég férőhely.


Akkor ott letelepszem. Ha akkor jönnek a zsaruk: uraim, szeretném betartani a szabályt, de rajtam kívülálló okból nem tudom. Nem tudok bemenni. Ennyi. Nem vihetik el, ha ez a helyzet. Pl. szabad állni kocsival autópályán? Nem. De ha sok autó áll a határon? Akkor lehet. Nem lehet mást tenni. Mennék, de nem tudok.


De tartok tőle, hogy az esetek többségében nem erről van szó. Arról van szó, hogy az ilyen menhelyen alkalmazkodni kell. Igen, kell. Tudom sajnálni.

2018. okt. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

HakapesziM: Annyit hozzátennék a dologhoz, hogy a szállót sokan azért is kerülik, mivel a sorstársak előszeretettel rámolják ki egymást, legyen az ruha, apró, irat, vagy ami épp van. Nyilván megoldás lenne, ha összefognának a potenciális áldozatok, és kidobatnák a tolvajokat, élősködőket. De sajnos belőlük van több, ergo jönne helyette másik.


Kérdező: És azzal együtt lehet élni, hogy a feleséged nem mer egyedül hazajönni este, mert az aluljáróban rendszeresen zaklatják a csövesek? Azzal együtt lehet élni, hogy egész éjjel hallgatni kell, ahogy részegen szerenádot adnak az éjszaka közepén, Te meg hajnalban kelhetsz, hogy dolgozni menj? Azzal együtt lehet élni, hogy 20 lépésenként megállítanak, hogy van-e apród? Azzal együtt lehet élni, hogy a gyerekednek szégyellsz ennivalót venni egy bódénál, mert kinézik a kezéből az ennivalót? Némelyik tényleg nem azt érdemli, amit most kap, de ők vannak jóval kevesebben, kiszűrni őket meg közel lehetetlen.

2018. okt. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem tüntetünk, mert tetszik. Ez a magyar kultúra.
2018. okt. 20. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

2Miért nem tüntetünk ez ellen?"

Miért is akarsz te tüntetni?

Miért nem VISZEL HAZA EGY HAJLÉKTALANT?

Akkor egyből meg is akadályoztad, hogy perek induljanak ellenük. Menjetek oda, fogjatok meg közülük egyet-egyet és vigyétek haza! Mosdasd meg, adj neki szállást a kisszobában, etesd és máris nem lesz az utcán, nem fogják perelni.

Ha ÉRTE akarsz kiállni, akkor tedd ezzel! Az nem segít rajta ha kimész tüntizni és megint nevetségessé teszitek magatokat az újabb gigamega kormánybuktató tünti száz fős létszámával!

2018. okt. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#5

"a szállót sokan azért is kerülik, mivel a sorstársak előszeretettel rámolják ki egymást, legyen az ruha, apró, irat, vagy ami épp van. 2

Igen. Emiatt is és azok miatt a szabályok miatt, amiket amúgy sem képesek betartani, pont azért kerültek az utcára. De ettől még nem az a megoldás, hogy rájuk hagyjuk és tapsolunk, hogy volt joguk mocsokban élni meg megfagyni. Egy gyereknek sem hagyjuk hogy hülyeséget csináljon csak mert ahhoz van kedve és nem a fogmosáshoz. Most végre felelős módon viselkedik a kormányzat, nem csak velük szemben, hanem a többi emberrel szemben is, akiknek - ahogy írtad - meg joguk van ahhoz, hogy ne legyen ez része az életüknek.

Őszintén fogalmam sincsen milyen a hajléktalanszállón az alvási lehetőség és a cuccaikkal mit tehetnek, tényleg nagy veszély, hogy ha elalszik, azt a kevéske dolgát is elszedik tőle. Láttam valahol régen olyan ágyakat, ahol a fekvőfelületet lehetett megemelni alvás előtt, mint egy láda tetejét és alá lehetett bepakolni dolgokat zárt oldalú rekeszbe. Ha utána erre ráfekszik, akkor azt senki nem tudja kinyitni anélkül, hogy felébredne rá. Persze ez nyilván nem két fillér, de akkor szekrényre nincs annyira szükség.

2018. okt. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert ha tüntetnénk Orbán minket is kivégeztetne.
2018. okt. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!