Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tanítják részleteseb...

Miért nem tanítják részletesebben a MAGYAR történelmet az iskolákban?

Figyelt kérdés
Nagyon felületesen tanítják a magyar történelmet és ez az egyik oka annak hogy a mai fiatalokban nincs meg a nemzeti öntudat, nem tudják milyen nagy érték magyarnak lenni és nem büszkék a magyarságukra. Miért nem bontják ketté a történelem órákat, lenne egy egyetemes történelem és egy külön magyar történelem ahol kizárólag magyar történelmet tanulnának részletesen. Örülnék ha ez kötelező érettségi tárgy is lenne. Így talán kicsit jobban átéreznék a magyar származással járó dicsőséget és ugyan akkor felelősséget.
2019. júl. 3. 22:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36%
Lehet, hogy nagyon fájni fog, amit mondok, de a világ afelé tart, hogy a nemzetek felbomoljanak és egyre inkább kiépül majd egy világszintű egység. Ennek az első lépése a globalizáció, az Európai Unió, az angol nyelv általánosságának elterjedése és beszivárgása más nyelvekbe, multinacionális cégek, elérhető repülés, a fiatalok nacionalizmusának gyengülése és a migráció fellendülése mind ennek a hosszú folyamatnak az előkészítése. Egyébként a magyar identitástudat erősen sérült és a fiatalok "gyökértelenséget" éreznek a nemzetük iránt. Ajánlom neked az Ön-Tér-Kép című filmet és könyvet, ahol egy új pszichológiai módszerrel, a rendszerállítással próbálták leképezni a magyarság tudatalatti állapotát. Sajnos siralmas képet festett és az volt a konklúzió, hogy amíg ilyen tudatlanul, irányítatlanul megy a szekér és nem törődünk a sérelmeink feldolgozásával, addig mindig ott lebeg a fejünk felett az összeomlás lehetősége. De a jó hír, hogy a tudatalatti folyamatok megoldást is mutatnak a képletünkben, viszont abba tudatos munkát, szembenézést kell beletenni.
2019. júl. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
65%

A tanítás és a tananyag ennél egy kicsit komplexebb dolog. És ennyire direkt összefüggést se érdemes belelátni a történelemoktatás és a nemzeti öntudat viszonyába.

Az elképzelésed nem a nemzeti öntudat szükségességének hiánya miatt lesz figyelmen kívül hagyva, hanem szakmai okokból.

2019. júl. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
65%
Talán mert az emberek nem a múltban élnek... semmi értelme nem volna még jobban leterhelni a gyerekeket, mikor így is ipari mennyiségű a fölösleges anyag, a történelem meg végképp az, mert azzal aztán előrébb van, hogy tudja mi volt xy évben.
2019. júl. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
58%

mitől lenne érték

semmit sem kellett tenned érte

elég hozzá ide születni

2019. júl. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
58%
meg aztán az elmúlt 500 évben hol aza fene nagy dicsőség?
2019. júl. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
50%

1. A középiskolai történelemtananyag kb. 60-65%-a magyar töri.

2. Rettenetesen sok múlik azon, hogy ki a tanár. Ezt a 60-65%-ot is lehet olyan ideológiákkal átitatni, amivel inkább magyarellenességre nevelünk.

3. A jelenlegi történelemtananyag szánalmasan lebutított és ráadásul rosszul lebutított, elavult, nagy része rendszerváltoztatás előtti szemlélet. Még 30-40 évvel ezelőtt legalább volt valami épkézláb tudás, amit számon kért pl. az érettségi, bár a szemlélet olyan volt, amilyen. Most a szemlélet maradt, a tudás meg eltűnt.

2019. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
33%

15-ös:


Eléggé saját magaddal szembenálló az érvelésed most. Először leírod hogy nem ad pluszt a személyedhez, hisz nem tettél érte semmit sem azon kívül hogy ide születtél.


Ez eddig igaz, és egyetértek vele.

De utána ne menjél már szembe magaddal, és írj olyat hogy "utóbbi 500 évben hol az a dicsőség?".


Most akkor vagy tartozik dicsőség is a származáshoz, vagy nem. Döntsd el.


Egyébként ha a magyar történelem büszkeséget idéző pillanatait keressük az utóbbi 500 évből, akkor nem kell sokat visszamenni.


1956.


Az egyetlen forradalom,m amire még én is büszke vagyok, mert egy valóban nemes forradalom volt az.

Nem uborkafán felkapaszkodott nemesek meg grófok vezették a szegény népet a halálba (mint 1848-ban), hanem maga az elnyomott nép kelt fel az elnyomóval szemben.

És ez egy olyannyira aránytalan erőviszonyoktól terhelt forradalom volt, hogy az esélytelenség ad neki egy heroikus tartalmat.

Molotov koktélos civilek az orosz tankok ellen. Erre szerintem érdemes büszkének lenni, még akkor is ha ez csak egy budapesti történés volt, és nem az egész magyarság vett benne részt.


Én amúgy sokkal jobban rokonszenvezek egy olyan történelemmel, amiben kevés győztes háború van, mert az azt jelenti hogy nem egy vérszomjas, hataloméhes megalomán nép az adott nép.

Németekről ez nem mondható el.

2019. júl. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!