Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a fiatalokat hibáztatják...

Miért a fiatalokat hibáztatják amiért otthon laknak?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan szidják a fiatalokat, amiért 25-30 körül se költöznek el otthonról. De hogy mehetne el otthonról aki egyedül él?

Ha egy átlagos, nettó 200-250 körüli fizetése van és egyedül kell kifizetnie egy albérletet, rögtön el is ment 150-160 belőle. Mellé még kaja, közlekedés, egyéb kiadások, hónap végén marad 10-20 ezer forintja. Egy 7 milliós falusi házat havi 20 ezer forint spórolással kb 30 év alatt tudna megvenni egyedül. Már ha nem jönnek váratlan költségek, kiadások.

Pár nélkül, egyedül egyszerűen lehetetlen önálló életet kezdeni. És a mai világban sokan nem találják a megfelelő párt.

De ezért miért ők a hibások?


2019. júl. 2. 08:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
régen generációk laktak egy házban, mégsem mamahotelezett senki
2019. júl. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 árokpart ***** válasza:
Tökéletesen igazad van utolsó! Jómagam is együtt élek a családommal egy kisebb birtokon. Együtt dolgozunk, együtt kirándulunk, mindennap vidámak vagyunk és sosem veszekszünk. Mellette igenis Facebook-ozok is, mert barátaim, régi ismerőseim szerte széjjel élnek az országban, sokan akár másik kontinensen is és bizony esténként online is nagyon jóízűeket beszélgetünk, viccelődünk.
2019. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

#20

Oké, akkor legyen 1000 Euró az albérlet, bár én bőven láttam 800 körülieket. De a keresetet akkor is reálisnak tartom, már persze ha nem mosogatni megy ki valaki, mert annak nincs értelme. IT szektorban, pl programozóként teljesen reális akár a 3000 Euró feletti kereset is. Döntően amúgy sem a képzetlen emberek mennek külföldre, hanem azok, akiknek keresett szakmájuk van, diplomások és jól beszélik a nyelvet.


Nem csak Budapesten drágák az albérletek. Öcsém most keresgél, közepes állapotú, 60 éve épült, másfél szobás lakásokat adnak ki 85-90 ezerért. Pedig ez csak egy megyeszékhely a keleti (tehát olcsóbb) régióban.


"Nekünk a baráti társaságunk óvodás kor óta adott volt 1-2 kivétellel"

Nekem is van olyan barátom, akivel óvodás kor óta ismerjük egymást. Viszont sosem volt nagy baráti társaságom, a személyiségemből adódóan. Nem voltam sosem a központban. Néhány közeli barátom volt mindig is. És hiába ismertem meg pár embert a baráti társaságom vagy pl. a hobbmból kifolyólag, sosem alakult úgy, hogy párt is találjak, mert többnyire aki szóba jöhetett volna, az már foglalt volt.


Az egyetemnek kétszer futottam neki. Először 19 évesen, akkor bele is buktam, mert nem kovácsolódott úgy össze a társaság, mint egy középsuliban én meg nem nyomultam, hogy mindenkivel bandázzak. Később, felnőttebb fejjel, levelezőn kisujjból elvégeztem és még a csoporttársakkal is jobb kapcsolatot alakítottam ki.


"Interneten pedig sokkal könnyebb elutasítani mert egyszerűen nem írsz vissza"

Igen, de nem is töri úgy le az ember önbizalmát. Nekem pl nagyon össze kellett szednem a bátorságomat, hogy leszólítsam a boltban az eladót és műszak után elhívjam egy kávéra, persze elhajtott. Négy-öt ilyen eset és legközelebb már meg se mertem próbálni. Neten meg írtam 30 nőnek, abból négy válaszolt, és egy hajlandó volt találkozni. Sokkal könnyebb volt.


"Ha pedig az asszonyság nem éppen halk egyed, akkor a hangszigetelés hiánya is égető lesz, hiába van zár. ^^"

Ezt elismerem. Volt olyan eset, hogy a hölgyemény ott aludt, aztán reggel összenézek apámmal, ő meg csak annyit kérdez, "Fiam, ugye védekeztetek? Nem akarok még nagyapa lenni!" :D

2019. júl. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"De a keresetet akkor is reálisnak tartom, már persze ha nem mosogatni megy ki valaki, mert annak nincs értelme"


Dehogynem, főleg amikor itthon egy multinacionális nagyvállalat gyakornoki bére annyi, hogy amit 1 hét alatt megkeresek, azt londoni mekiben 1 nap alatt. 2 hónapig haveroknál, rokonoknál aludni és máris jobban jártam úgyis, hogy nem ingyen lakok.


"Németországban 2270 volt, és azért tudjuk hogy a magyar dolgozó amelyik nem kereset szakmunkás vagy felsőfokú végzettségű az elfelejtheti az átlagbért."


Akkor nézz szét a hirdetések között itthon. Konyhai kisegítő, mosogató végzettség nélkül 1000-1300 közötti fizetés + ingyenes szállás és ellátás. 1000 eurós albérlettel számolva máris ott van az átlag közelében.

2019. júl. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!