Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a fiatalokat hibáztatják...

Miért a fiatalokat hibáztatják amiért otthon laknak?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan szidják a fiatalokat, amiért 25-30 körül se költöznek el otthonról. De hogy mehetne el otthonról aki egyedül él?

Ha egy átlagos, nettó 200-250 körüli fizetése van és egyedül kell kifizetnie egy albérletet, rögtön el is ment 150-160 belőle. Mellé még kaja, közlekedés, egyéb kiadások, hónap végén marad 10-20 ezer forintja. Egy 7 milliós falusi házat havi 20 ezer forint spórolással kb 30 év alatt tudna megvenni egyedül. Már ha nem jönnek váratlan költségek, kiadások.

Pár nélkül, egyedül egyszerűen lehetetlen önálló életet kezdeni. És a mai világban sokan nem találják a megfelelő párt.

De ezért miért ők a hibások?


2019. júl. 2. 08:26
1 2 3
 11/24 LazyJones ***** válasza:
91%
Szép volt tizes, ennyi demagóg marhaságot egy kupacba összeszedni nem lehetett egyszerű. Képzeld, megvolt bennem is a késztetés, hogy legyen család, házasság, gyerek, aztán elvitte az éveket az, hogy próbáltam túlélni és olyan körülményeket teremteni, amiben lehet majd családot nevelni. Minden kapcsolatot megtör egy idő után az, ha minden csak a végeláthatatlan küzdésről szól úgy, hogy nincs benne se perspektíva, se látható eredménye.
2019. júl. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
87%

# 10


Én fiatalként állítom, hogy hiába van facebook meg internet, akkor is ugyanúgy múlik a szülőn is. Én is sokat netezek, sorozatokat, filmeket nézek, szoktam inni, sőt már nem egyszer be is rúgtam. Én és a nővérem is informatikus pályát választottuk, ilyen szakokra mentünk az egyetemen. Mégsem okoz gondot egy szög beverése, IKEA-s bútor összeszerelése, tolómérő leolvasása esetleg ütvefúró használata vagy a kerten rotációs kapával végigmenni. Egyiket sem azért, mert nekem ez az álmom volt, hogy ezeket megtanuljam, de édesapám megtanított ezekre, meg olyanokra, mint egy defektes gumi javítása, stb.


Úgy gondolom, hogy ez csak ugyanolyan kifogás, mint azért kellene sorkatonaság, hogy megnevelje őket, hiszen az is ugyanúgy a szülő feladata.

2019. júl. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%

"A különbség igen nagy a személyiségfejlödésre nézve, a szülökkel együtt élve senki sem lesz önálló!"

Hmmm... éééérdekes, én 20 éves korom óta dolgozok, és csak 32 évesen sikerült elköltözni saját lakásba, addig a szülőkkel éltem, de ennek ellenére zökkenőmentesen ment minden. Talán azért, mert már addig is elég önálló voltam, a bevásárlást sokszor én intéztem, a saját pénzemet beosztottam, az otthoni költségekbe beszálltam. Szóval de, lesz, csak hozzáállás kérdése!


"25 évesen van ennyi fizetése, 30 éves korára mennyit rak belőle félre?"

Ha keres nettó 200-at, otthon lakik, illik beleadni a hátzartásba, kaja, számlák, stb. Számoljunk mondjuk 70 ezret havonta, az reális. Akkor egy tizes a bérlet, még egy tizes nyugdíjmegtakarítás (manapság muszáj) és mondjuk költsön szórakozásra havi 20 ezret. Marad 90 ezer, ha nincs pl diákhitele. Ha van, akkor már csak 78 ezer marad. Oké, ezt tegye félre, de mivel LTP már nincs, így marad a max 2-3%-os megtakarítás. Az 5 év alatt nem egészen 5 millió forint. Ennyiből NEM lehet lakást venni. Egy lakás legalább 20 millió, az 5 millió még a 30% önerőre sem elég.

És akkor ez a számítás csak akkor igaz, ha az 5 év alatt végig ennyi a fizetése, végig dolgozik és soha nem költ semmire, se nyaralni nem megy, se semmit nem vesz magának, ami lássuk be nem reális. A reális az, hogy a havi 200-ból még otthon élve is max 25-30-at lehet félre tenni, abból meg 15 év, mire az önerő összejön.


"én 19 évesen elkezdtem késztetést érezni,hogy kéne egy pár meg egy saját élet,és megtaláltam életem párját csak keresni kellett,igaz nem elsőre,de 23 éves koromra meglett"

Lehet, de nem mindenki ilyen szerencsés. Van, aki éveken keresztül keresgél, próbálkozik, mégsem jön össze semmi. Nem olyan egyszerű ám párt találni!

Én pl 16 éves korom óta keresgéltem, de már majdnem 20 voltam, mire először barátnőm lett, addig csak az elutasításokat gyűjtöttem. És utána is éveket töltöttem egyedül, nem jókedvemből, hanem mert nem jött össze egy kapcsolat sem.


"utána kis szülői segítséggel vettünk egy telket és felépítettünk egy házat"

És TE vettél már telket a gyerekednek? Nem? Akkor meg miről beszélsz? Nézz már szét, mennyibe kerülnek manapság a telkek, házak. Esélytelen saját házat venni manapság, még szülői segítséggel is.

2019. júl. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy idióta hozza fel hogy miért lakik valaki szüleivel
2019. júl. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként az, hogy valaki felnőttként a szüleivel él, nem jelenti azt, hogy ő akkor gyerek stàtuszban él otthon. Nagyon sokan kiveszik a részüket az anyagiakban és a háztartásban is.

Szerintem semmi gond nincs vele, amíg mindenkinek megfelel a családból, nem teher a szülőknek. Idegeneknek semmi köze nincs hozzá.

Egyébként a nettó 200-250 ezer még sok is, mármint felé lőttél az átlagnak. (maga az összeg inkább kevés)

2019. júl. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
34%

Az nem baj hogy néhányan szüleikkel élnek sokáig... az a baj amikor azt hiszik ezzel a problémával egyedül vannak Európában és csak ezt a generációt terheli. Az pedig a legnagyobb probléma ha nem is próbálnak spórolni saját ingatlanra, mert mamahotel tökéletesen kényelmes, és majd kihalásos úton megöröklik 40-50 évesen, nos ez tényleg probléma és gáz.


Fiatalok:

Amióta tényleges szabadpiac van (1990 óta) drága az ingatlan mind a bérlése mind a megvétele. 2008-2013 között volt árcsökkenés, mert válság volt.

Nem csak a CSOK miatt növekednek az ingatlanok értékei, hanem mert átlagban nőttek a reálbérek, és egy átlag háztartás a plusz pénzt ingatlanba, autóba fogja fektetni.

Nem csak itt nőnek radikálisan az ingatlanárak, hanem egész Európában.

Az állítólagos példaképnek tartott nyugati országokban különösen a nagyobb városokban az ott élők többsége bérházban él, mert ő sem fog tudni a nagyvárosban saját ingatlant venni, átlagos nyugati keresettel vagy egy szegregátumban vagy faluban tudsz ingatlant venni.

Kereslet-kínálat, a CSOK-nak NINCS HATÁSA az albérletárakra mert tegnapig csak új építésű ingatlanra vonatkozott, amit 1990 óta ritkán szoktak bérbe bocsátani, hanem eladni szoktak. Azért annyi az albérletár mert ennyiért valaki valószínűleg kiveszi. Ugyanez igaz az eladásra is.

Én időmben is aki nem kapott otthonról segítséget annak hitelfelvétel nélkül esélytelen volt saját ingatlanra. Csak ma sokaknak ez büdös, mert hát szegényke eladósodik... szerintetek Európa összes országában kinek telik ma saját ingatlanra önerőből? Aki ma Londonban mosogat minimálbérért az életében nem fogja tudni önerőből kifizetni azt a lakást aminek átlagos négyzetméter ára 5 millió FT-től kezdődik, és konstans növekszik.

A lakosság 90%-a az ország területének 10%-ba akar költözni, ami persze versenyt fog eredményezni, és az erősebb kutya b*sz*k alapon lesz kihirdetve a győztes.

A lakosság 10%-a az ország területének 90%-ba akar költözni, ami azt eredményezi hogy azokon a területeken bagóért vannak ingatlanok, míg a frekventált területeken elszállnak az árak, hiszen ezt teszi a kereslet-kínálat törvénye.


Van még pár dolog persze pénzügyeken kívül amiért a fiatalok otthon maradnak.


"És a mai világban sokan nem találják a megfelelő párt."


Bocsánatot kérek, úgyis lehordják a fejem, de ma rengeteg fiatal főleg a technológiai újítások miatt a szó szoros értelmében élettelen lett. Én a 90-es években éltem meg a húszas éveim, rengetegen jártunk szórakozóhelyekre, kocsmába, vagy leugrottunk Balatonra esetleg házibuli volt, nem volt más lehetőség annak aki társasági életet akart élni. Most a gyerekem fog ide lépni de egyszerűen nincsenek a régi rendszeres hétvége mókázások, hanem majd találkoznak mindenféle online játékban, talán havonta ha összejön egy InReal találkozó. Ma is eljárok kollégákkal, barátokkal több helyre, és az is oké hogy arányában sokkal kevesebb fiatal él ma jelenleg, de alig látni fiatalokat bárhol, mert a technológia miatt sokkal kisebb szociális életük van. Rendszeres online játékozás mellett sokkal kevesebb baráti kapcsolataid lesznek, és így sokkal nehezebb párt találnod, ráadásul interneten keresztül csak felületesen ismersz meg bárkit. Igen, lehet neten keresztül párt találnod, de sokkal nehezebb mint a való életben, ezért sok fiatal ma tényleg baráti társaság, és párkapcsolat nélkül él, sőt huszonéves kora végére még senkije se volt, ami már társadalmilag probléma. Nem kevés huszonéves női/férfi kollégám van aki egyszerűen hazamegy, és ki sem megy a házból mert előjön a TV/XBOX/PC, és általában hétvégén is ez a terv, ha megéhezik és anyuka nem süt/főz akkor rendel egy pizzát, már a boltba sem kell leugranod, mert szinte minden házhoz jön. Sajnos a technológia általában magával hozza a lustaságot, és a tenni akarás hiányát, ami durván hozzátesz ahhoz is valaki a szülőknél él sokáig.


A másik ami már nem a gyerek hibája, hanem a szülője kőkeményen ragaszkodik hozzá, ezért marasztalják, míg régen azért 18-25 között már illet elköltözni, pedig ugyanúgy drága volt minden. Lehet ez csak generációs szituáció, lehet 50 év múlva megint a régi lesz hogy korábban elköltöznek.


Nos, újra írom nem az a gáz hogyha 1 fiatal szülőkkel él, az a gáz ha ez ellen nem is próbál csinálni semmit, mert neki tökéletesen megteszi, aztán majd ha összejön élete szerelme akkor lehet azért nem lesz semmi mert rendes szexuális életet se lehet folytatni, mert hát szomszéd szobában nézik a Barátok Köztöt. Ez persze sarkosítás, de elég kellemetlen ha a gyereked párjának az apósával és anyósával kell megosztani a kérót, és én látom hogy a kölöknek ez nagyon kellemetlen, a párjának aztán meg végképp, hiszen kettesben akarnak lenni.

Amit hozzátennék mi a rendszerváltás utáni fiatalok az önállóságot, felhőtlenséget kerestük, a mai fiatalok a kényelmet, egzisztenciát keresik. Valószínű 30 év múlva megint mások lesznek az igények.

2019. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"Most a gyerekem fog ide lépni de egyszerűen nincsenek a régi rendszeres hétvége mókázások, hanem majd találkoznak mindenféle online játékban, talán havonta ha összejön egy InReal találkozó. "


Hát nem tudom te melyik városba jársz szórakozni, itt Egerben a Völgy, a Népkert ugyanúgy tele van fiatalokkal, isznak és buliznak, mint ahogyan én csináltam 5-10 évesen.


Édesanyám szerint a felnőttek legtöbbször egyet szoktak elfelejteni, hogy korosztálytol függetlenül gyerekként ők is megkaptàk, hogy "Ezek a mai fiatalok...".


"Nem kevés huszonéves női/férfi kollégám van aki egyszerűen hazamegy, és ki sem megy a házból mert előjön a TV/XBOX/PC, és általában hétvégén is ez a terv, ha megéhezik és anyuka nem süt/főz akkor rendel egy pizzát, már a boltba sem kell leugranod, mert szinte minden házhoz jön"


Azért aki így él, az alapból nem igényli a társasàgot. Az sem sokkal egészségesebb, ha mások közé kerül és akkor kellemetlenül érzi magát.

2019. júl. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
88%

"nyugati országokban különösen a nagyobb városokban az ott élők többsége bérházban él"

Igen, mert ott van normális bérlakás piac. Keres az ember 2500 Eurót, abból 800 Euró a lakbér. Ha venni akarna, akkor egy lakás 250000 Euró.

Tehát a havi fizetés 32%-a megy lakbérre, de a lakás árából 26 évig tudnád bérelni, illetve kicsit több, mint 8 évnyi fizuból vehetné meg.

Itthon meg mi van? Keresel 230 ezret, egy lakás bérleti díja 110 ezer, ami 47%, tehát majdnem a fele. Ugyanez a lakás kerül 25 millióba, szóval 19 évig tudnád bérelni a díjból. Szóval közel ugyanannyit kell dolgozni egy lakás áráért, mint kint, viszont idehaza ehhez képest a bérleti díj nagyon magas!


"a CSOK-nak NINCS HATÁSA az albérletárakra mert tegnapig csak új építésű ingatlanra vonatkozott"

Nincs a büdös francot! Megvette a sok surmó az új kéglit a CSOK-kal, a régit eladta. Azt megvette olyan, aki befektetésnek használja és mivel a gyerektelen fiatalok nem tudnak lakást venni CSOK nélkül, így vérszemet kaptak és megemelték a bérleti díjakat.


"Én időmben is aki nem kapott otthonról segítséget annak hitelfelvétel nélkül esélytelen volt saját ingatlanra. Csak ma sokaknak ez büdös, mert hát szegényke eladósodik"

Igen ám, de akkoriban lehetett előre számolni, tudtad, hogy holnap is lesz munkád és tudod fizetni a hitelt. Manapság nem. Ja és kösz, a kormánynak én nem fogok eladósodni, mert ezerszer rosszabb, mint a bankok.


"A lakosság 90%-a az ország területének 10%-ba akar költözni"

Ez meg azért van, mert Magyarország szándékosan vízfejű. Budapestre és környékére telepítenek mindent és így persze, hogy mindenki oda megy dolgozni. Más országokban több hasonló méretű város van, nem úgy, mint itt. Nomeg a falvakban, ahol esetleg olcsó az ingatlan, ott meg normális infrastruktúra nincs.


"rengetegen jártunk szórakozóhelyekre, kocsmába, vagy leugrottunk Balatonra esetleg házibuli volt"

Nézz körül: húszonévesen egyszerűen NINCS normális hely. Szórakozóhelyeken mindenhol tinik, kocsmában nem lehet ismerkedni, Balatonon, strandon meg nagy szerencse kell. Én csak egy évtizeddel vagyok tőled fiatalabb, de húszonévesen alig találtam alkalmat az ismerkedésre. Pedig eljártam ahova csak lehetett: klubokba, koncertekre, szórakozóhelyekre. Mégsem ezeken, hanem társkeresőn meg munkából adódó találkozásból lett kapcsolatom.


"Igen, lehet neten keresztül párt találnod, de sokkal nehezebb mint a való életben"

Tévedés! Nekem 4-ből három kapcsolatom netről jött össze. Testvérem szintén neten jött össze a férjével. Neten sokkal könnyebb elindítani egy beszélgetést, mint élőben és kisebb az esély, hogy már kapásból elutasítanak, mint élőben. Egy szórakozóhelyen vagy szimplán az utcán sokkal nagyobb az elutasítás esélye.


"mert rendes szexuális életet se lehet folytatni, mert hát szomszéd szobában nézik a Barátok Köztöt."

Nekem ezzel sosem volt bajom, míg a szülőkkel éltem. Vettem zárat a szobám ajtajára és kész.

2019. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
87%

Mert a fogykos fidesz-fan szerint mindenért a fiatal a hibás, azért is hogy az állam élhetetlenné teszi az országot a csillagászati adókkal, a nevetséges bérekkel, a CSOK-kal egekig felvert ingatlanárakkal...

Persze azt is tudjuk hogy a fideszesek nem veszik emberszámba a többi embert, főképp nem a fiatalokat, akik az ő nyugdíjukat lennének majd hivatottak kitermelni (a kormány ugyanígy van vele, szóval érthető hogy miért a szavazói), szerintük a fiatalnak az élete arra van hogy dolgozzon 6 műszakban napi 24-ből 26 órát, mellette tanuljon, lakni meg nem kell neki saját lakás, elég valami patkánylyuk albérlet amire a keresete 101%-át elkölti így is, de jó az neki, minek neki olyan luxus mint saját lakás meg hasonlók. És persze szüljön 8-10 gyereket a semmire, a semmibe, mikor magát sem tudja eltartani. Ez a fideszes logika, és ezek éljenzik a CSOK-ot meg a többi szart, de amikor felmerül hogy esetleg a fiatalok jobban járnának ha mondjuk kevesebb lenne az adó, magasabbak a bérek, és őket is támogatná az állam nem csak aki szüli a gyereket futószalagon, akkor habzó szájjal kelnek ki magukból hogy hogy képzeljük hogy Orbán meg Mészáros esetleg ne lopjon annyit és helyette támogassa a pályakezdőket, egyedülállókat is. Nekik ilyen opció nincs, szerintük a fiatal csak egy rabszolga aki csókoljon kezet Orbán Viktornak amiért éhbérért, jövőkép nélkül kidolgozhatja a belét, és ne akarjon olyan luxuscikkeket mint saját lakás, saját autó, minőségi élelmiszer, néhanapján kikapcsolódás meg hasonlók. Csak dolgozzanak és kussoljanak, járuljanak ők is hozzá az ingyenélő fideszes réteg gazdagodásához önként és dalolva.

Normális ember természetesen nem hibáztatja a fiatalokat, azt csak a fidesz-fanok teszik, aki egy párhuzamos valóságban élnek, akiknek a fekete az fehér, a kutya az macska, akik szerint a tisztességes emberek ingyenélők, és az ezermilliárdokat lopó tolvaj politikusok meg a becsület mintaképei.

2019. júl. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
34%

#18-as van néhány vicces közhely.


Megnézném azt hol keres valaki 2500 eurót úgy hogy közben 800 az albi. A jobb régiók városaiban nem igen találsz már 1000 euró alatt ráadásul a 2500 eurós fizetés annak fényében tökéletes hülyeség mert tavaly az átlag kereset Angliában 1960 euró, Ausztriában 2053 míg Németországban 2270 volt, és azért tudjuk hogy a magyar dolgozó amelyik nem kereset szakmunkás vagy felsőfokú végzettségű az elfelejtheti az átlagbért.

[link]


Fővárosban ne mérd relevánsnak az ingatlanárakat. Budapest kivételével lehet 100 ezer alatt még találni albérleteket, csak egyrészt keresni kéne nem csak az internetes oldalakon, illetve kapcsolatok révén lehet jó ajánlatokat szerezni. Londonban se lehet kifizetni önállóan egy albérletet, arról miért nem beszél senki?


"Azt megvette olyan, aki befektetésnek használja és mivel a gyerektelen fiatalok nem tudnak lakást venni CSOK nélkül, így vérszemet kaptak és megemelték a bérleti díjakat."


Ez hívják szabad kapitalizmusnak, és ez van az egész EU-ban. Befektetnek, ebbe-abba. Jó reggelt! Kereslet-kínálat.


"Igen ám, de akkoriban lehetett előre számolni, tudtad, hogy holnap is lesz munkád és tudod fizetni a hitelt. Manapság nem. Ja és kösz, a kormánynak én nem fogok eladósodni, mert ezerszer rosszabb, mint a bankok."


MICSOOOOOOOOOODA? :D átlagosan 10%-os volt a munkanélküliség az országban 2012-ig, voltak olyan megyék ahol 20-25% is, a fiataloknak akkor tényleg problémás volt elhelyezkedni, ma azért enyhít a dolgon a munkaerőhiány, és a relatívan több munkahelyen. Másrészt senki se mondta hogy az államtól vegyél fel kölcsönt, továbbra is vannak magán bankok és ha becsődölsz nekik tartozol. Továbbá helyedben összehasonlítanám régen milyen alapkamatok és THM-ek voltak a maihoz képest.


"Nézz körül: húszonévesen egyszerűen NINCS normális hely. Szórakozóhelyeken mindenhol tinik, kocsmában nem lehet ismerkedni,"


Mert szerinted nekünk VOLT? :D Volt disco meg kocsma, olyan minőségű és mennyiségű pubok, romkocsmák, mindenféle stílusnak megfelelő közösségi hely nem volt. Mindenki a discoban rázta a borzalmas rave zenékre, vagy pedig kocsmai mulatósra. Szerinted nekünk voltak normális helyek? Nem, csak más lehetőségünk nem volt.


"Balatonon, strandon meg nagy szerencse kell. Én csak egy évtizeddel vagyok tőled fiatalabb, de húszonévesen alig találtam alkalmat az ismerkedésre. Pedig eljártam ahova csak lehetett: klubokba, koncertekre, szórakozóhelyekre. Mégsem ezeken, hanem társkeresőn meg munkából adódó találkozásból lett kapcsolatom."


Ácsi, ácsi.

Nem azt mondtam hogy mint a galambok úgy kell csajozni/pasizni, és nem is erről beszélek. Régen nem volt lehetőség másra mint a való életben élni. Régen sokkal több baráti társaság járt mindenfele, jobb baráti kapcsolatok születek, mert enélkül nem lehetett létezni. Nekem muszáj volt jó kapcsolatot ápolni az egyetemi évfolyamtársaimmal mert ha kellett valami esetleg lemaradtam nem volt ott a Google mint a legjobb barát, és ezeknek a révén IS idővel mindig összeálltak jó társaságok, barátságok, kapcsolatok. Gyereknek ma nem alapfeltétel hogy emiatt jóban legyen bárkivel, mert ha bármi gubanc van akkor szinte minden óra/anyag megtalálható a Google/Coospace segítségével és a probléma 99%-ban meglesz oldva.

És ki mondta ismerkedni menj el? Nekünk a baráti társaságunk óvodás kor óta adott volt 1-2 kivétellel, méterekre laktunk egymástól. Nem azért jártunk el bárhova hogy ismerkedjünk, hanem hogy jól érezzük magunkat. Persze a bulik során megismerkedhetünk pár személlyel akikkel később lehetett bármi. Úgy vélem ezek a barátságok még mindig mélyebbek és hosszabb távúak voltak mint ma. (sajnos) Ahol élek nem kevés fiatal gyerek él az utcában, mégis a nagy többség átnéz egymáson, vadidegenek egymásnak. Nálunk még adott volt hogy az utcában lévő hasonló korú srácokat legalább keresztnévről ismerjük, a többiről ne is beszéljek. Sajnos a valódi barátságokból leginkább felszínes kapcsolatok válnak, rengeteg fiatalt látok egyedül utazni akár még iskolákból még akkor is ha több tucatnyi iskolatársával osztja meg az aktuális tömegközlekedési eszközt, és ez baromi szomorú mert felszínes kapcsolatokkal sokkal nehezebb elkezdeni bármit is. Sajnos sokan csak a telefont nyomogatják miközben olyan emberekkel beszélnek akit vagy még sosem láttak, vagy néha-néha.


"Nekem 4-ből három kapcsolatom netről jött össze. Testvérem szintén neten jött össze a férjével. Neten sokkal könnyebb elindítani egy beszélgetést, mint élőben és kisebb az esély, hogy már kapásból elutasítanak, mint élőben. Egy szórakozóhelyen vagy szimplán az utcán sokkal nagyobb az elutasítás esélye."


És ki a fene mondta hogy lehetetlen? Nem azt írtam nem lehet, csak nehezebb. Egy-két fő beszámolója, saját élményei abszolút nem relevánsak, szimplán netes ismerkedésből szinte teljesen kimarad az intimitás, az érzékszervek által kreált érzések (illat, érintés, látás, hallás) amit se a telefon, se a Skype soha nem fog helyettesíteni. Igen lehetnek ebből Happy Endek de ezek a kapcsolatok felületes tapasztalatok, élmények alapján kezdődnek. Interneten pedig sokkal könnyebb elutasítani mert egyszerűen nem írsz vissza, mint magyarázkodni vagy lenyelni a keserű békát és elküldeni a másikat a fenébe.

És UTCÁN, JÁRMŰVÖN NEM ismerkedünk. Aki az utcán van vagy buszon, az 99% valahova tart éppen, siet, és semmi kedve hogy vadidegenek zargassák útközben. Amúgy meg azért tűnik egyszerűbbnek az ismerkedés online felületen mert ott nem érnek azok a felelősségek, reakciók, érzelmi kivetülések amik mondjuk a valódi világban. Míg Facebookon nem fogom látni mit reagál a második fél az én írásomra, addig a való életben lehet látni a valós reakcióit, akár verbális vagy nonverbális.

Témát félretéve. Ezért is nehezebb ma egy fiatalnak elkezdeni az életet, de persze nem ez a legnagyobb indok. Normális kapcsolatok hiánya amiatt hogy nem házibuliban találkozik ma egy átlag húszéves, hanem inkább online felületen ez pedig nagyon ráteszi a bélyeget arra hogy ott nehezebben fog kitörni, ami nem azt jelenti hogy lehetetlen lesz, de nehezebb dolga lesz mint annak aki jóban van az utcában mindenkivel és talán tud neki mondani egy jó áron lévő ingatlant/albérletet. Sajnos ma sok fiatal szociálisan el van maradva, de ez nem magyar probléma, hanem az egész világon általános. Sokszor ha kedvesebben szólok néhány személyhez, már azt hiszi akarok tőle valamit, miközben csak udvariasságra lettem tanítva, ők pedig csak interneten kapnak kedves szavakat, míg a való életben sokan nem mernek egy kedves szót mondani hogy hölgyre aki mondjuk reggel jól kicsinosította magát.


"Nekem ezzel sosem volt bajom, míg a szülőkkel éltem. Vettem zárat a szobám ajtajára és kész."

Ha pedig az asszonyság nem éppen halk egyed, akkor a hangszigetelés hiánya is égető lesz, hiába van zár. ^^

2019. júl. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!