Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a fiatalokat hibáztatják...

Miért a fiatalokat hibáztatják amiért otthon laknak?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan szidják a fiatalokat, amiért 25-30 körül se költöznek el otthonról. De hogy mehetne el otthonról aki egyedül él?

Ha egy átlagos, nettó 200-250 körüli fizetése van és egyedül kell kifizetnie egy albérletet, rögtön el is ment 150-160 belőle. Mellé még kaja, közlekedés, egyéb kiadások, hónap végén marad 10-20 ezer forintja. Egy 7 milliós falusi házat havi 20 ezer forint spórolással kb 30 év alatt tudna megvenni egyedül. Már ha nem jönnek váratlan költségek, kiadások.

Pár nélkül, egyedül egyszerűen lehetetlen önálló életet kezdeni. És a mai világban sokan nem találják a megfelelő párt.

De ezért miért ők a hibások?


2019. júl. 2. 08:26
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Megjegyzem, párral is nehéz elindulni, mert a CSOK és hasonlók úgy megdobták az árakat, hogy 15 millió egy lakás. Ha a minimális, 30%-os önerővel számolunk, akkor is kell kb 4-5 millió forint induló tőke. Ha a pár együtt keres mondjuk havi nettó 500 ezret és mivel otthon laknak szülőkkel, minden kiadásuk kb 100 ezer forint havonta, ez esetben is kb 1,5 évnyi tartalékolást jelent.

Mert a támogatás arra vonatkozik aki gyereket vállal és nem mindenki akar gyereket vállalni. Vagy legalábbis nem ilyen korán.

2019. júl. 2. 08:30
 2/24 anonim ***** válasza:
12%

Egy fiatalnak nem kell kapásból "saját ház", az albérlet tökéletes megoldás a függetlenedésre. És ott sem kell egy "egész lakás", sokkal értelmesebb, olcsóbb több valakivel közösen bérelni lakást, ahol mindenkinek egy saját szobája van, a többi meg közös terület. Emellett böven tud spórolni, ha akar, és mégsem s szülök nyakán él, nem marad 30+ évig "gyerek-státuszban".

Ilyen esetben nem "kell" pár neki kapásból - ami egyébként is elég kockázatos, hanem megtanul egyedül megélni, anélkül, hogy bárkitöl - szülötöl vagy pártól - függne. Ha már erre képes, csak akkor lenne szabad egyáltalán párkapcsolatra gondolni, aki ugyanis csak mással együtt tud élni, az eg böven nem felnött lelkileg.

2019. júl. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

2es ez a legnagyobb hülyeség amit mondasz.

Miért jó az, ha bérel egy SZOBÁT?

Ennyi erővel lakhat otthon is a szobájában tovább.

2019. júl. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

"15 millió egy lakás"

Tizenöt?! Egy normálisabb állapotú panel is 18-20 millió, ha nagyobb és felújított, akkor meg 25 milla.


Nekem pl iszonyatos szerencsém van, hogy 5 éve vettem lakást, amikor még normális áron volt. De öcsém pl. nem tud elköltözni otthonról, mert hiába keres jól, nem tudna lakást venni, az albérlet is legalább 85 ezer havonta plusz rezsi.

A drágaláttos kúrmány a hülye CSOK-kal elvette a saját lakáshoz jutás esélyét azoktól a fiataloktól, akik nem akarnak vagy nem tudnak 3 gyereket legyártani... És az egészet megfejelték az LTP kinyírásával, hogy végképp semmi esélyt ne hagyjanak. És még van olyan, aki ezeknek a mocskoknak gyereket gyárt?! Az a baj, hogy hegyre halomra felveszik a CSOK-ot, csak azt fejeltik el, hogy annak a hitel részét azért vissza kell fizetni, meg a 3 gyereket el is kéne tartani valamiből...

2019. júl. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
7%

"Miért jó az, ha bérel egy SZOBÁT?


Ennyi erővel lakhat otthon is a szobájában tovább."


NEM hülyeség, ugyanis NEM OTTHON lakik, ahol a szülök ellátják mindennel, hanem önmagának kell megoldania az alapvetö mindennapi feladatokat - és EZ AZ, ami a legtöbb fiatalnak hiányzik, még 30+ évesen is anyuka vásárol be neki, nem tudja, hol lehet WC-papírt venni, hogy kell egy számlát befizetni, a havi jövedelmét hogy kell kezelni, mert mindent megmondanak neki otthon.

A különbség igen nagy a személyiségfejlödésre nézve, a szülökkel együtt élve senki sem lesz önálló!

2019. júl. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Szerintem se hülyeség a szoba bérlés. Ráadásul az rögtön nem 150 ezer forint kiadás havonta, hanem 80-100 és akkor máris havi 70-80 ezret tud megtakarítani egyedül.

Ugyanakkor fenntartom, hogy nem lehet szidni emiatt a fiatalokat, mert nem ők tehetnek arról, hogy nincsenek önkormányzati lakások, fiatal támogatások, stb.

2019. júl. 2. 08:58
 7/24 anonim ***** válasza:
14%

"...25-30 körül se költöznek el otthonról."

"Ha egy átlagos, nettó 200-250 körüli fizetése van..."


25 évesen van ennyi fizetése, 30 éves korára mennyit rak belőle félre? szerinted nem lenne reális, ha 5 év alatt félrerakna 4-5 milliót? (ha már otthon lakik) kamatokat nem számolva?

akkor miért is nem tud 30 évesen elköltözni otthonról?

miért nem az ő hibája?


18 évesen felnőtt, választójogot kap (mondjuk ezen el lehetne vitatkozni), de 25-30 évesen még nem képes előre tervezni, mert... miért is?

2019. júl. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%

Én 20 éves korom óta egyedül tartom fent magam, kényszerből (a szüleim belebuktak a devizàba röviden).

Szerintem nagyon rossz az, amikor egy budapesti vagy megyeszékhelyi lakásban 4-5 fiatal lakik egyszerre együtt. Sokszor idegenekkel, egy szobában. Semmi privát szféra.

Teljesen megèrtem azt, aki még 30 felett is otthon lakik. Csak kényelmesebb a saját családoddal élni. És ha ad is haza az ember, jobban tud gyűjtögetni, mint albérletben.

Élhető fizetések kellenének, pàlyakezdőként nettó 120-200 ezer között vannak a reális bérek. Ennyiből nincs jövőkép.

2019. júl. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

"ami a legtöbb fiatalnak hiányzik, még 30+ évesen is anyuka vásárol be neki, nem tudja, hol lehet WC-papírt venni, hogy kell egy számlát befizetni, a havi jövedelmét hogy kell kezelni, mert mindent megmondanak neki otthon.


A különbség igen nagy a személyiségfejlödésre nézve, a szülökkel együtt élve senki sem lesz önálló!"


Azért a felsorolt dolgok legnagyobb része nem a fiatalok hibája, hanem a szülőké, akik nem tanítják meg nekik. Én teljesen unom már ezt az egyoldalú csak a fiatalok a hibásat szöveget.

2019. júl. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
8%
A gond ott kezdődik,hogy 25-30 éves és egyedül él.Ne haragudj az én időmben ilyen nem volt,valahogy én 19 évesen elkezdtem késztetést érezni,hogy kéne egy pár meg egy saját élet,és megtaláltam életem párját csak keresni kellett,igaz nem elsőre,de 23 éves koromra meglett,utána kis szülői segítséggel vettünk egy telket és felépítettünk egy házat,lett egy gyerekünk aki azóta felnőtt és most keresi az útját,de ő is olyan sajnos,mint a többiek.A mai fiatalok semmirevalók és kész,nincsenek is céljaik csak ülnek a mama hotelba a gép előtt és verik a fészbukra,élvezik,hogy kiszolgálják őket,nem is akarnak tenni semmit,meg olyan szinten félnek,hogy egy ügyet nem tud a legtöbbjük elintézni,nemhogy odamenni egy csajhoz és ismerkedni,aki oda is mer menni az is csak k*rn@ egyfolytába,felelősséget nem vállalni,és nem elköteleződni ez csak a lényeg.Én most is azt mondom aki nagyon akar az tesz,itt nem a rendszerrel van baj,hanem a világgal meg a "gyerekekkel",amíg a net nem kapcsolódik ki,meg nem változtatnak a gondolkodásmódjukon addig mindenki a mamahotelben fog megöregedni...
2019. júl. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!