Az, hogy Cseh Katalin instagrammon névvel, arccal kiposztolja a neki írt üzeneteket, nem sérti a feladó személyiségi jogait?
Cseh Katalin instagrammon már több alkalommal nyilvánosságra tette a neki küldött üzeneteket ráadásul a feladó neve és profilképe kitakarása nélkül.Jelenleg is az instagramm oldalán fent van egy ilyen,meg is lehet nézni
Szerintem ezt nem csinálhatja,nem posztolhatja ki csak úgy a nyilvánosság elé,ha valaki ír egy neki nem tetsző üzenetet.
Az oké,hogy nem bírja a kritikát,de attól még nem kéne megalázni a másikat egy ország elött.Ez gonoszság
#21
Aki nem ért velem egyet, az elmondhatja kulturált stílusban, meg is hallgatom. De aki alpári módon mondja el a véleményét, az ne privát üzenetekben zaklasson, hanem vállalja fel.
#22
Instagram sztoriját nézd meg,ott van,a második poszt.És nem a mostani volt az első,hogy kirakta.
Akkor írjon neki vissza,de ne rakja ki a nyilvánosság elé.Nem tartozik senkire sem,hogy xy mit írt neki.Ez hatalmas szemétség.
Szerinted "ezt nem csinálhatja", és – szintén szerinted – csinálja. Akkor? Legfeljebb az van, hogy szerinted nem csinálhatná.
Az külön szép, hogy szerinted meg nem engedett eset nyilvánosságát azzal növeled, hogy ismerteted; névvel, útmutatással. (Na, jó, nem mutatsz róla képfelvételt, nem adod meg a linket, csak annyi jellemzőt, hogy biztosan rá lehessen találni. Ilyenre mondta nagyapám, hogy „nem kakáltál a kútba, csak a kávájára, és onnan esett bele”.)
Ha csak, mint jogszerűség érdekel, akkor személynév nélkül, általánosságban, közösségi oldallal kapcsolatban kérdezhettél volna itt.
A szerintedséged hatásosságát kipróbálhattad volna a nyilvánosság kiterjesztése nélkül.
Egyrészt, figyelmeztethetted volna a szerinted jogot sértő személyt, hogy szüntesse meg a szerinted fennálló jogszerűtlenséget.
Ha nem tett volna eleget a figyelmeztetésednek, akkor fordulhattál volna az adott közösségi oldal üzemeltetőjéhez, hogy intézkedjen a szerinted fennálló adott jogsértés megszüntetésére.
Ha ők sem tettek volna eleget a figyelmeztetésednek, akkor az adott jogsértést figyelmeztetésed ellenére megtűrő online oldallal kapcsolatos panaszt tehettél volna a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnál, eredménytelenség esetén a rendőrségnél, majd az ő elutasításuk esetén az elutasításban közölt jogorvoslati helyen.
Másrészt, tanácsoddal segíthetnéd azt, aki szerinted jogsérelmet szenvedett el, hogy indítson személyiségi jogi pert; ez csak magánvádként kezdeményezhető. Ha társ benne, akkor így is kipróbálhatod a szerintedséged helyénvalóságát.
Harcoskodhatsz itt, de a konkrét esettel kapcsolatban ez csak árnyékbokszolás.
"Ilyen emberre kéne rábízni egy országot?Aki nem ért velünk egyet,azt szégyenítsük meg?"
Azért ez súlyos túlzás.
Egyrészt az úr magát szégyenítette meg, másrészt ha nem is jó, ahogy Cseh kezelte a dolgot, azért nem a "rábízni az országot" kategóriájú "bűn", amit elkövetett.
Kérdező!
Ez hülyeség, ebből nem következik, hogy rosszindulatú lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!