Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a trianon előtti magyar...

Miért a trianon előtti magyar határokra és nem a '41-es határokra vágyunk?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Dél-Szlovákia, Észak-Erdély, Kárpátalja, Muravidék, Međimurje megye, Bácska, Baranya magukba foglalják a teljes határon kívüli magyarságot, miért nem elég ezeket követelni, miért vágyunk a trianon előtti határokra? A lakosság körülbelül 54%-a volt magyar nemzetiségű, ha Horvátországot nem számítjuk, mert úgy még kevesebb.



2019. jún. 10. 16:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
47%
Most már a ‘41-es határok is több külföldit, mint magyart hoznának. De igazából tök mindegy ki mire vágyik, mert még a székely autonómia is teljesen esélytelen, amíg az összes román ellenzi.
2019. jún. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

# 11 Tisztában vagyok a román állás ponttal a témáról, de vehetnének példát Moldováról, ahol a gauguz nép autonómiát kapott, vagy Szerbiáról, ahol többnemzetiségű Vajdaságban 6 hivatalos nyelv van, bele értve a magyart. Egyébként rengeteg magyar van, aki annak ellenére, hogy magyar az anyanyelve, otthon csakis magyarul beszél, a népszámláláson nem vallja magát annak, ergó, több magyar van mint amit a mai népszámlások kimutatnak, egyébként példának okáért a felvidék déli részén még ma is többségben vannak a magyarok:

[link]

2019. jún. 10. 20:00
 13/27 anonim ***** válasza:
50%

Nincs igazad. Szlovákiában élek.

Igen nagyon sok magyar szlováknak valja magát de azok gyerekeik már szlovák iskolába járnak persze nem mindnekinek de aki nem valja magát magyarnak az már igazábol elindult az asszimiláció lejtőjén.

A szlovák népszámláláskor nagyábol 50 ezer cigány valja magát magyarnak. Szóval a népszámlálás kb a valós számot mutatja.

És igen igaz, hogy vannak szinmagyar régiók de nagyon sok szlovák él délen. Sok a betelepul és egyre többen lesznek főleg Pozsonyhoz közel.

Az egykori magyar városok mint pl Galánta, Érsekujvár, Rimaszombat, Rozsnyó már jócskán szlovák többségűek. Losoncon, Léván, Kassán és az egész környékükön már alig éri el a magyarok aránya a 5-10% Kassán pedig 2,5.

2019. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 progizo ***** válasza:
70%

#2.: kérdező, mi a pofátlanság abban, ha mindent visszakövetelnénk abból, ami a miénk? Most akkor alkudozzunk a saját hazánkra, hogy ez kell, ez az országrész meg nem?

De felőlem csatolják vissza az 1941-es részeket, én annak is örülnék. És akkor megerősödne az ország demográfiailag, mert többen lennénk a hazában magyarok és az asszimiláció nem minket sújtana. Aztán ha így megerősödnénk, tovább terjeszkedhetnénk a szórványaink felé, főleg ha ők is az EU-n belülre kerülnének, ahol elvileg szabad a letelepedés és az ingatlanvásárlás, és akkor visszacsatolhatnánk a többi országrészt is. Ez lenne a többlépcsős revízió.

2019. jún. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

# 13 Valóban, egy természetes asszimiláció zajlik, de a térképen jól látszik, hogy még így is elég nagy területen van 50% felett a magyarok száma, és azokat a területeket teljes joggal lehetne vissza csatolni Magyarországhoz.


# 14 Talán azért pofátlanság az egészet vissza követelni mert azok a népek nem akarnak Magyarországhoz tartozni, de abban biztos vagyok, hogy a határon túli magyarok túlnyomó többsége a hazájukhoz akar tartozni, ahol nem érné őket soha semmilyen atrocitás a származásuk miatt, amire lássuk be, Szlovákiában, Romániában, Ukrajnában és Szerbiában is volt már példa.

2019. jún. 10. 21:49
 16/27 anonim ***** válasza:
39%

13 as vagyok. Egyébként valahol igazad is van. De szerintem nem akarna mindneki visszacsatakozni. Végül is minek ? Egy gazdaságilag gyengébb országhoz tartozni ahol a fizetések mégkevesebbek lennének. És megnézném mit kezdene Magyarország közép és kelet Szlovákia déli részével ahol a gazdaság nulla magas a munkanélküliség és él vagy 100 ezer cigány.

Álomvilágban élsz ha azt hiszed sokan a visszacsatolás mellett döntenének.

Vegyünk egy példát Rozsnyó ugyebár már többnyire szlovák tehát nem lehetne visszacsatolni csak a környékbeli magyar falvakat a mostani határ pedig a karszthegységen fut tehát a határt feljebb tolnánk az ottaniakat pdig elvágnád a külvilágtól. Új infrastruktúra kellene új vasutak, alagutakat kellene fúrni. Ugyan ez érvényes sok más régióra. A Kassa környéki magyarságot elvágnád Kassától és a legközelebbi város Miskolc lenne tehát jócskán megnehezitened az éltüket.

Magyarországon eleve leszlovákozzák meg lerománozzák a határon túlit. Ugyan ott folytatódna az egész megkülönböztetés.

Akár hányszor voltam Magyarországon akár milyen körülmények között sosem vettek magyar számba.

2019. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Az a magyar aki jóléti sovinizmus végett inkább Szlovákiát választaná a Magyarországhoz való visszacsatolás helyett, az csakugyan megérdemli, hogy le szlovákozzák.
2019. jún. 10. 22:46
 18/27 anonim ***** válasza:
44%
Ja persze.... inkább majd büszke magyarként halnak éhen. Több százezer ember veszitené el a munkáját ha a járási székhelyek nem de a lakhelyük a falujuk visszacsatlakozna. Mégis milyen megoldást látsz ezen csoportok ellátására. Van Magyarországon akkora munkaerőhiány, hogy a visszacsatolt területekről minden ember a lakhelyéhez mérten munkát kaphasson ? Ha nincs akor mégis mi okuk lenne visszacsatolódi? A nemzetiségi hazafiasság vajmi keveset nyom a lapban ha nincs miből etetni a családot.
2019. jún. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
45%
Igazából mindegy mire vágyunk, a határon túli magyarság kihalásra van ítélve egy-két generáción belül.
2019. jún. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 progizo ***** válasza:
87%

#16.: "Rozsnyó ugyebár már többnyire szlovák tehát nem lehetne visszacsatolni"


Neeem? És ezt ki dönti el?

Tőlünk is elcsatoltak "többnyire magyar" részeket, akkor mi miért gátlásoskodjunk?

Ami meg a leszlovákozást illeti: nekem pl. ugyanolyan magyar a határon túli is, mint az azon belüli. Én épp azokat vetem meg, akik így gerjesztik a megkülönböztetést magyar és magyar közt.

2019. jún. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!