DK-sok! Miért nem zavar titeket Gyurcsány Feerenc katasztrofális gazdaságpolitikája?
Kérdező, te pedig hasonlitsd össze az esőben álló embert velem, aki itt a szobában ülök. Ő vizes, én meg száraz vagyok. Nyilván az illető eszméletlenül izzadós fajta. Vagy mégse?
Ilyen a te 2004-8-as gazdasági összehasonlításod. Gazdasági összevetéseket kissé árnyaltabban szokás elvégezni, akkor is óvatosan fogalmazunk. Az ilyen határozott kijelentések, mint amiket tettél, arra világítanak rá, nem érted amiről beszélsz. Ez a jelenség a tanárok számára egy közismert gyakori dolog, pontosan lehet tudni az okát, különösebb vizsgálat se kell.
ma 15:05
Akkor fejtsd ki bővebben,mik voltak a Gyurcsány kormány gazdasági sikerei, meggyőzhető is vagyok akár, komolyan mondom. Az Orbán-kormány adatai továbbra sem érdekelnek,nem védtem őket, és sosem szavaztam rájuk, az amúgy sem válasz, hogy bezzeg ők is szarok.
Egyáltalán nem zavar bennünket! Mi szeretjük igazmondó, adakozó nagyvezírünket, isszuk minden szavát és megyünk utána mint a birkák a kolomp után aki bár elqrta és hamisította a költségvetési adatokat, de hajrá feri és déká!
Na most, hogy kikapcsoltam a szarkazmussal vegyített iróniát, és értelmes választ nem fogsz kapni ezektől, mert a fidesz ellen bármi áron szavazókat azokat leszámítva akik totál kilúgozott agyúak szavaznak csak erre a hányingerkeltő bandára. De most azt hiszik, hogy ők sz.rták a spanyolviaszt, holott a magukat csúfosan lejárató szocik és jóbbikosok romjain kapaszkodtak fel.
Provokatív kérdés!
Fizetik ezért?
A tények:
Az egy főre jutó GDP megduplázódott.
Az utóbbi 8 évben huszon százalékkal nőtt. mínus USA infláció. Épültek autópályák aminek kapcsán betelepült sok nyugati cég. Az elmúlt 9 évben mi épült? Ló-wellness, stadionok, király a várba, múzeumok emiatt el a várból. Népfőiskola, kisvasút, TAO. Hirtelem más nem jut eszembe. Részletekben. Mennyi volt a valutartalék, magánnyugdíjalap, munkanélküli segély,.... kormányváltáskor? Most? A Feri ezt valahogy így foglalta össze: Kilométerenként nem sokkal többől építettünk autópályát völgyhidastól, mint ti kerítést.
Elemezhetné as USB ezen tanulmányát:
Lesz kedves kigooglizni az USB korábbi tanulmányait a témában.
A leszakadás permanens.
A tény hogy a Gyurcsány érában a szófiai átlagbér vásárlóerőparitáson nem ért többet a budapestinél mutatja az irányt, valamint azt, hogy nem milyen minőségi munkát végez a vezetés.
A stadionépítéseket, a korrupciót, a közmédia színvonalát is említésre méltónak tartom.
Nem vagyok DK szimpatizáns, jelenleg a Momentummal szimpatizálok, bár ha csak kettejük közül lehetne választani, akkor ezerszer inkább választanám Gyurcsányt, mint Orbánt, szóval valamilyen szinten talán releváns a válaszom.
Adatokkal nem akarok dobálózni, nem érdekel mikor mennyi volt a GDP meg a növekedés és társai, úgyis mindegyik politikai tábor meg fogja találni azokat az adatokat, amik az ő igazukat támasztják alá. Sok rossz döntés is született a Gyurcsány-kormány alatt, ezt sem célom vitatni.
Nekem ha valami tetszett/tetszik Gyurcsányban, akkor az a piacpártiság. Voltak tervei az egészségügy átalakítására, modernizációjára, részleges privatizációra, több biztosítós egészségügyre. Bár nem ő vezette be, de akkoriban ugye volt magánnyugdíjpénztár, amit az Orbán-kormány szüntetett meg. Sokkal jobb volt az oktatás minősége akkoriban (PISA-tesztek eredményeit érdemes megnézni), aminek szintén hosszútávon hatása van a gazdaságra. Szóval ő azt tartotta jó iránynak, hogy az emberek sokkal kevésbé legyenek az államra utalva, és ha valami, akkor ez szimpatikus (volt) benne. Illetve egyáltalán az, hogy amikor ő kormányzott, akkor alapvetően ilyen kérdésekről szólt a politika (legalábbis ha Gyurcsányon múlt volna, akkor erről szólt volna, más kérdés, hogy ebben az akkori ellenzék nem feltétlen volt partner), nem az idióta sorosozásról meg libsizésről meg társairól. Persze, neki sokkal nehezebb dolga volt, mint Orbánnak, mert volt egy nagyon erős, és demagóg ellenzéke (Fidesz), és lássuk be, a magyarok jelentős részében nagyon erős a gondoskodó államról alkotott kép, hogy majd állambácsi mindent megold... na ebbe az egészségügy (részleges) privatizációja nem fért bele.
Egy szó, mint száz, a neoliberális szemlélete nekem alapvetően tetszik. Elhibázott gazdaságpolitika alatt nem tudom konkrétan mit értesz, a szükséges megszorítások egy folyamat vége voltak, amiben bár ő is valamilyen szinten hibás volt, de azért előtte Orbán és Medgyessy is hozzátették a magukét az osztogatásaikkal. Amiben hibázott, hogy ő ezt folytatta a 2006-os választások előtt, mert nyerni akart. Amit ha te egy Teréz anyába oltott Gandhi vagy, akkor nyilván nem teszel meg, de ha politikus vagy, és választást akarsz nyerni, akkor meg fogod, főleg ebben az országban ahol krumplival lehet szavazatokat vásárolni. De a megszorításokra pont az ő és az elődei osztogatása miatt volt szükség, nem az "elhibázott gazdaságpolitikája" miatt, jelentsen ez bármit is, annyi ideig nem is volt hivatalban a 2006 második felében kezdődő megszorításai előtt, hogy igazán önálló gazdaságpolitikája legyen. 2006-ban belátta, hogy ez így nem mehet tovább, nem folytathatja tovább az első Orbán-kormány vége alatt kezdődő, majd Medgyessy alatt folytatódó osztogatásokat, (erről szólt az őszödi beszéde is amúgy), és meg kell húzni a nadrágszíjat. Erre ment rá a 2007-es növekedés, 2008-ra már 3% körüli növekedés volt tervben, de jött az elmúlt 80 év legsúlyosabb gazdasági válsága, a történet többi részét pedig mindenki ismeri. Tldr: a 2000-es évek elejének-közepének elhibázott gazdaságpolitikája egyáltalán nem csak Gyurcsány műve, csak mivel a végén az ő nyakába borult az egész, így vele azonosítja mindenki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!