Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Momentum szavazók, titeket...

Momentum szavazók, titeket nem zavar, hogy összefog mindenkivel a Momentum?

Figyelt kérdés

DK, MSZP, Jobbik konkrétan mindenkivel összefognak.


Régen azt hirdették, hogy ők nem fogják feladni az elveiket, illetve szóba se jöhet az MSZP vagy bármely utód pártja /DK/ .


Miért nem tud egy ellenzéki párt se hiteles lenni hosszútávon?


2019. máj. 25. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Mindenki meglepődik majd, hogy a DK második legerősebb párt.

Még a fideszes közvéleménykutatás is ezt jósolja.

Ezek az új pártok csak divatból politizálnak.

2019. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha összefognak a többi ellenzéki párttal az a baj, ha nem fognak össze, akkor valójában a Fidesz bábjai. Ez a klasszikus van kalapja, nincs kalapja tipikus esete.
2019. máj. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Hiába lesz egy ellenzéki párt hiteles hosszútávon, ha azzal semmit sem ér el. A jelenlegi választási rendszert egy pártra találták ki, egész pontosan a fideszre. Bármelyik ellenzéki párt csak akkor érhet el valamit, ha minden más ellenzéki párttal összefog. Aki nem ezt teszi, az nem akarja leváltani a kormányt, élvezi a jó kis képviselői fizetését.
2019. máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha így gondolod akkor nem latod át logikusan. Mi haszna lenne annak hogy egy 5%os párt verje a mellét hogy bazzeg mekkora független vagyok mindenkitől. Egy 50% körüli fidesz ellen?

Nem csak hogy össze kell fogniuk bármi áron hanem 1 max 2 pártcsaladba kellene tömörülniük ha valóban komolyan gondoljak azt hogy kipucolják a fidesz fertőt.

2019. máj. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mindenki lentről indul.. ha hitelesek hosszú távon és olyat kínálnak ami megvalósítható és bíznak bennük idővel akkor nem 5%-on állnak hanem mennek felfele.


De így, hogy elérik az 5%-ot a vegetáláshoz és gyorsan összefognak a vörösekkel saját magukat kaszálják el.


Jó persze értem én, a zsíros fizetés meg támogatás már meg van szóval nem kell tovább ütni a vasat.. de ez szerintem gáz!

2019. máj. 25. 14:48
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem meg hosszútávon csak egy hiteles ellenzéki párt lehetne a fidesz kihívója, és egyedül. És nem elég az ellenzéki szavazókat elszipkázni egymástól, ahogy az összefogás is csak összefosás lehet, mivel fidesz szavazó több van. Annál is több, mint amennyivel tavaly kétharmadot szereztek. Őket kéne megszólítani, ami nem lesz egyszerű, részben azért, mert nincs s palettán olyan ellenzéki erő, ami erre alkalmas, részben meg azért, mert még sosem volt ilyen jó kormànyunk.
2019. máj. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

"Mindenki lentről indul.. ha hitelesek hosszú távon és olyat kínálnak ami megvalósítható és bíznak bennük idővel akkor nem 5%-on állnak hanem mennek felfele."

Csak gyakorlatilag láthatóan nem így működik. Az LMP mit ért a hatalmas függetlenségével (2 kétharmadot a fidesznek)? Semmit, ahogy a Jobbik se sokat. Ezért szereti minden fityeszes lelkesen mantrázni, amit te is írsz, hiszen amíg külön-külön akarnak a pártok fellépni a fidesz ellen, addig zavartalan fityeszes mámorban úszhattok.

2019. máj. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#8 Azért mert az LMP egy hiteltelen párt volt mindig is.. és a programja se érdekelt különösebben senkit.
2019. máj. 25. 15:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fognak össze az a baj, mert egyedül úgyse tudnak kormányt váltani. Ha összefognak az a baj..

Nem lehet mindenkinek megfelelniük. Egyébként én nem mondanám, hogy összefogtak, de nem marjàk egymást, képesek együtt is levezényelni egy tüntetést mondjuk. Annak nincs értelme, hogy még az ellenzék is harcoljon magán belül, amikor még a fidesz is ott van..

2019. máj. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%

2010-ben haragudtam a fideszre, amiért Kígyó Ferit futni hagyta. De valójában szabadlábon több hasznot hoz az országnak, mintha a börtönben leülné. Ez olyan, mintha közmunkára ítélték volna. Azt pedig kiválóan teljesíti.

14-ben megfúrta Bajnait. Tavaly, Botkát. És a Jobbikot is szétszedte, meg az LMP-t.

Majdcsak ledarálja a többit is!

Fideszre szavazok, Gyurcsánynak drukkolok! 😄

2019. máj. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!