Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg egy szánalomra méltó...

Tényleg egy szánalomra méltó csökevény vagyok amiért kb.10 éve nem szavazok?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem azért nem járok szavazni, mert lusta vagyok, hanem mert egyetlen egy jelölttel sem szimpatizálok. Legyen az országgyűlési választás, EP választás vagy akár önkormányzati.

Fontos talán még azt is megemlítenem, hogy nem azért nem szimpatizálok senkivel, mert totál érdektelen vagyok a témában és nincsenek ismeretem. Sajnos pont, hogy vannak.


Ennek ellenére a héten már több emberrel sikerült összeszólalkoznom amiért nem mentem el szavazni. Persze tudom, én vagyok a gyökér amiért elárulom, de ha azt válaszolom a kérdésükre, hogy "voltam", akkor meg elindul egy másik beszélgetés, amit értelmes ember úgy zár le, hogy "semmi közöd hozzá", ellenben én kissé konfliktuskerülő vagyok, így nem szívesen állok bele senki véleményébe, főleg hogy úgysem én fogom megváltoztatni.

Szerintem semmi gond nincs azzal, ha valaki úgy nem szavaz, ha ismeretek birtokában nem tud választani egyetlen jelölt között sem.

Nektek mi erről a véleményetek?



2019. máj. 28. 21:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Amúgy érdekelne, hogy miért nem látsz ilyen megvalósítható tervet. A momentum saját bevallása szerint egy olyan programot írt, ami megvalósítható, mivel a 2017-es költségvetési számokból indult ki.

Azért mert be tudod kategórizálni címszavakkal az ellenzéki prtáokat részben jogosan, részben nem, azért még lesz jobb vagy rosszabb a programja.

A jogtalan kategorizálásra: szemkilövetőnek elkönyvelni Gyurcsányt szerintem azért nem jó, mert 2006-ban molotov koktélok repkedtek. Normális ember egy ilyen megmozdulást szeretne megfékezni, mivel törvényt sért, életveszélyes. É inkább lepjenek fel gumilövedékekkel a tömeg ellen, mint az legyen a vége, hogy egy eltévedt molotov koktél egy családi házba berepül.

Illetve pont az mszp-szdsz volt, aki ezekután kitiltotta a gumilövedék használatát, amit a fidesz később újra engedélyezett.

2019. máj. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Nézd, én az utóbbi időben folyton olyan pártokra voksolok és tartok fontosnak a politikában akik szinte be se jutnak. Például a mi hazánk... És én is elgondolkoztam azon hogy az én drága időm senki se rabolja feleslegesen és nem szavazom az életben többé senkire mert ez a két csürhe liheg csak állandóan a hatalomban.
2019. máj. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

#14

És arra nem gondoltál, hogy te szavazol rossz pártra?

Tehát a mihazánk pl. pont a fidesz által pénzelt párt, amit direkt a jobbik szétzilálására hoztak létre, illetve azért hogy a fidesztől legyen valaki jobbrább is.

És látva hogy a fidesz pénzeli, nem hiszem, hogy sokaknak vonzó egy párt. Gyakorlatilag olyan, mint a kdnp.

2019. máj. 29. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

15

Honnan veszed, hogy a Fidesz pénzeli őket?

2019. máj. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
10: Ennek a "megszeppent" Momentumnak köszönhető, hogy fityiszék nem bsztak el csilliárdokat olimpiára..
2019. máj. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#14

Hasonlítsd kérlek össze, hogy hogyan kommunikál egy random ellenzéki pártról a fidesz médiája (orrba-szájba szidja) és hogy hogyan kommunikál a mihazánkról (elfogadja, és nem szidja őket).

Szintén látszik ez abban is, sokkal, de sokkal több média szereplést kapnak, mint az ellenzéki pártok, mivel a fideszes szavazóknak be kell mutatni ezt a pártot, mivel ez a fidesz érdeke is.

Persze erre hallottam olyat, hogy ez arra kell, hogy megossza a jobbikot. Ez lehetne reális elképzelés, csak miért nem történt ilyen, amikor mondjuk a momentum alakult? Ugyanis ő is meg tudja osztani a már létező pártokat. Erre pedig egy logikus magyarázat van. A fidesz pénzeli a mihazánkat.

Ja, és nem utolsó sorban érdemes megfigyelni, hogy számtalan plakát helyet kaptak, míg pl. egy momentum egyáltalán nem kapott ilyet. A plakát helyek pedig fideszesekhez köthető, szóval zöld utat kaptak a mihazánk plakátja.

Elég egyértelmű a kettő közti kapcsolat.

2019. máj. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!