Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg egy szánalomra méltó...

Tényleg egy szánalomra méltó csökevény vagyok amiért kb.10 éve nem szavazok?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem azért nem járok szavazni, mert lusta vagyok, hanem mert egyetlen egy jelölttel sem szimpatizálok. Legyen az országgyűlési választás, EP választás vagy akár önkormányzati.

Fontos talán még azt is megemlítenem, hogy nem azért nem szimpatizálok senkivel, mert totál érdektelen vagyok a témában és nincsenek ismeretem. Sajnos pont, hogy vannak.


Ennek ellenére a héten már több emberrel sikerült összeszólalkoznom amiért nem mentem el szavazni. Persze tudom, én vagyok a gyökér amiért elárulom, de ha azt válaszolom a kérdésükre, hogy "voltam", akkor meg elindul egy másik beszélgetés, amit értelmes ember úgy zár le, hogy "semmi közöd hozzá", ellenben én kissé konfliktuskerülő vagyok, így nem szívesen állok bele senki véleményébe, főleg hogy úgysem én fogom megváltoztatni.

Szerintem semmi gond nincs azzal, ha valaki úgy nem szavaz, ha ismeretek birtokában nem tud választani egyetlen jelölt között sem.

Nektek mi erről a véleményetek?



2019. máj. 28. 21:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy senki nem szereti a politikát sem a politikusokat. De elmegy és szavaz a legkevésbé antipatikusra.
2019. máj. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A te dolgod!

Szerintem itt a kutyát nem érdekli, hogy te öntésképtelen vagy és a jogodról lemondasz.

2019. máj. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
Sajnos az ilyenek miatt tudta bebetonozni a hatalmát a jelenlegi garnitúra. Mindenképpen muszáj időnként lecserélni a brancsot, máskülönben ez lesz belőle..
2019. máj. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg.
2019. máj. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Sokan nem tudnak zöld ágra vergődni, ezzel nem csak te vagy egyedül, de szerintem az mindenképp világos számodra is, hogy elégedett vagy-e az eddigiekkel vagy sem, azaz a kormánypártot vagy az ellenzéket támogatod,. Ezek után szerintem már egy fokkal egyszerűsödik a helyzet és ha mégis ennyire döntésképtelen vagy, akkor szavazz a kevésbé rosszra, mert nyilván nem lesz olyan párt aminek a nézeteivel 100%-osan egyet tudsz érteni, de ne mond azt, hogy 1/8 arányban mindegyik ugyan annyira győzőtt meg :)
2019. máj. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Én sem szavazok 10 éve, de most végre kaptam motivációt: Gyurcsány ellen. Szóval a következőn ott leszek...
2019. máj. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz egyet ezekkel akkor ott az érvénytelen szavazat lehetősége is. Akkor teljesítetted a kötelességed tehát szavaztál, illetve megfelelsz a saját igényeidnek is mert nem szavaztál senkire.
2019. máj. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 mindentudó99 ***** válasza:
77%
#3 Akkor a gyakorin se rontsd itt a levegőt.
2019. máj. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy csökevény vagy. Te is tudod pontosan, hogy van olyan politikai tömörülés, akivel részben egyetértesz és kivel teljesen nem. Szóval lenne választásod, hogy kit támogatnál. Tökéletes programú párt nincsen, de olyan van aki többé kevésbé képviseli azt, amit szeretnél. És ez a kulcspont. Ha nem akarod belátni, akkor tényleg gyökér vagy.
2019. máj. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Szóval akkor szummázva, szavazzak oda ami a legkevésbé büdös szar, lehetőleg ne a jelenlegi kormányra, mert az rossz, ha bebetonozzák magukat. Értem.

Őszintén szólva, ha nem lenne nyílt titok, hogy mennyit lopnak, milyen módszerekkel (ne menjünk bele) és mondjuk lenne egy életképes reform az egészségügyben meg az oktatásban, még be is húznám őket, mert KKV-ként azt mondom, hogy soha nem volt ilyen kevés és egyszerű a közteherviselés. Ellenben pofátlan az egész amit művelnek, az egészségügy balkáni. Kérdem én, hogy jobb volt, amikor 4 évente váltotta egymást a szoci-jobbos kormány? Ha már elmentünk országgyűlési választás irányba...akkor az ment, hogy 3 évig látványosan mindenki tömte a zsebét, próbálta az előző kormány kartelleit kipaterolni a kulcs pozíciókból, aztán brigád csere és kezdődött elölről minden. Most legalább részben nyugi van. Ettől függetlenül SOHA nem húznám be az X-em a Fideszre. De a szemkilövető, feleségét mostanában a kirakatba rakó Gyurcsányékra sem, ahogy az inkompetens LPM-re, a megszeppent Momentumra, vagy a Fidesz "B"-re, leánykori nevén Jobbikra sem már, akiknél még a Fidesz is "szélsőjobbosabb", vagy ott a Mi hazánk nevű mókusörs, akiknek becsülendőek az elveik, a magaménak is vallom a jelentős részét, lehet széllel szemben pisilni, de nem biztos, hogy érdemes.

Nyilván ennél jóval mélyebb dolgok vannak, csak szummáztam címszavakban egy kicsit kisarkítva a véleményem.

Végső soron, ha lenne egy párt, akiknek életképes, megvalósítható terve lenne az oktatásra és az egészségügyre + nem macerálnák a vállalkozások adóit és adminisztrációját (legalábbis nem negatív irányban), akkor gondolkodás nélkül behúznám az X-em. De egészen addig amíg az a motiváció, hogy "hát inkább X mint Y", nem hiszem, hogy érdemes rakosgatni az X-eket jobbra-balra.

2019. máj. 29. 01:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!