A magyarok többsége miért nem szereti a liberális demokráciát?
1. Mivel nem tapasztalhatták a magyar emberek, mi is az a valódi liberális demokrácia.
A pártok ráépítettek a "liberalizmusra", közben eddig maximum álliberális demokrácia volt itthon, nem liberális.
Itthon még a liberálisabb kormányzások idején is állandó volt a gyűlölködés, az uszítás, a politikai oldalak csatározása, nem vagyok Fidesz-párti, de itthon még nem alakult ki egyszer sem egy valódi liberális demokrácia.
2. A magyarokat nem tanították meg arra, hogy miért fontosak a liberalizmus értékei. A legfontosabbakat kiemelve: másság elfogadása, más véleményének elfogadása és tiszteletben tartása, a szabadelvűség és a saját magadért és másokért kiállás. Nem véletlen szidják a mai fiatalokat rengetegen, ők egyre jobban kiállnak egymásért és egymás mellett, nem elégedettek a minimálbérrel, és akkor ők vannak megbélyegezve, mert lusták. Az emberek nem mernek kiállni magukért és a jobb körülményeikért. Ezzel szemben a fiatalabb generáció nem akarja tönkretenni magát (egészség, család stb.) a minimálbérért, van választási lehetőségük. Egyszerűen a magyar társadalom nem fedezte fel a liberális értékek jelentőségét.
"A magyarok többsége miért nem szereti a liberális demokráciát?"
Mert emlékszenek rá mit tett velünk ez a "liberális demokrácia" a rendszerváltástól 2010-ig és mire akarnak rávenni azok, akik szerint csakis a liberális demokrácia a demokrácia.
#34
Ennek kellene lennie.
A valóságban azonban akik liberális demokráciáról beszélnek, azt éltetik, azok pontosan nem ezt tekintik liberális demokrácának.
Akiknek meg nem tetszik a "liberális demokrácia" azok ezt tudják, és pontosan az ellen vannak, amit liberális demokráciának hazudnak.
A liberalizmus elvei ma már az alapját jelenti az életünknek. Nem kell a liberális jelzőt odatenni a demokrácia szó elé, mert nem is tekintjük demokráciának ahol nincs szólás és véleményszabadság, nem egyenjogúak a nők vagy nem szabad a vallásgyakorlás, nincs tolerancia. Az nem mindegy, hogy ezek hogyan jelennek meg és mennyire tartják őket tiszteletben.
Sajnos a tapasztalat az, hogy pont akkor sérültek ezek a liberális alapelvek leginkább, amikor úgynevezett "liberális demokráciában" éltünk és pont azok sértik meg leginkább ma is , akik magukat liberálisoknak nevezik. Ahogyan a "liberális demokráciát" úgy is akarják megvalósítani, hogy ismét sérüljenek, korlátozzák az alapvető liberális jogokat, értékeket. Nem is kell messzebbre nézni mint a facebook cenzúra erőltetése vagy hogy törvényi szabályozást akarnak a "fake news" ellen. Amiről mi itt már jól tudjuk, hogy leánykori nevén az az állami cenzúra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!