Az Európai Egyesült Államokkal mi a probléma?
"Ki mondta, hogy ez kötelező? Az USA-ban is elég jól megoldják az ilyesmit, ott nincs állami támogatás. Ahol kedvezőbb a tőkének, oda vándorol. A szegényebb régiók pedig eleve kedvezőbbek, mivel ott nem kell akkora béreket fizetni. Én sem támogatom az állami osztogatást."
Akkor minek áltatjátok az egyszerűbb gondolkodású, lehetséges szavazókat azzal, hogy egységes európai minimálbér lenne ha ezt megalakulna? :P
Nem a magyarok ellenzik,hanem azok a fideszesek,akik köszönik szépen most is jól élnek.
Ők nem is minimálbéren élnek,fizetős egészségügybe járnak már most is.
Abból,hogy a szegényekre több adóterhet tolnak,mint eddig.
Egyesült Államokban nem lehet annyit csalni,trükközni,törvényeket módosítani,stb.
"Akkor minek áltatjátok az egyszerűbb gondolkodású, lehetséges szavazókat azzal, hogy egységes európai minimálbér lenne ha ezt megalakulna? :P"
He? Te miről beszélsz? Milyen mi és milyen szavazókat? Teljesen elment az eszed?
"Eleve nem tudom, hogy hoznátok összhangba a nyugat és kelet-eu közötti gazdasági, fejlettségi különbségeket?"
Nem lehetne tökéletesen összhangba hozni, de ez miért is áll ellentétben az Európai Egyesült Államokkal?
Nyugat- és Kelet-Magyarország sincs "összhangba hozva", mégis egyazon ország.
Az egykori Nyugat- és Kelet-Németország sincs azonos szinten, mégis egy ország.
Az Amerikai Egyesült Államok különböző tagállamai sincsenek azonos gazdasági szinten, sem azonos életszínvonalon, mégis elég régóta egy ország.
És akkor Oroszországot inkább nem is említem: Moszkva és környéke Európa legdrágább régiója - versus Szibéria...
Egy országon belül is mindig vannak gazdag és szegény régiók, és minden szövetségi államon belül is vannak gazdagabb és szegényebb tagállamok.
Az Európai Egyesült Államok egy tökéletesen megvalósítható terv, ugyanúgy ahogy a német, az orosz vagy az amerikai szövetségi államok jól működnek.
Nem szűnnének meg soha teljesen a tagállamok közti különbségek, mindig volnának jobb és rosszabb helyzetű régiók.
Ellenben volna valóban közös külpolitika, amivel a világ vezető hatalmává tudna válni (egybe véve az EU-t ma is a világ legerősebb gazdasága, Európában van a világ három legerősebb pénzneme, a világ atomhatalmainak majdnem a fele az EU tagja, további kettő pedig a szövetségese, stb.).
És az életszínvonalbeli különbségek ellenére valóban meg lehetne állapítani közös európai minimálbért és minimálnyugdíjt is, simán. Nyilván, Nyugaton az átlagbérek és az átlagnyugdíj akkor is messze a keleti tagállamok fölött volna, de legalább volna egy közös minimum, ami alá egy tagállamban sem lehet süllyedni.
Emellett a közös határvédelem, a közös rendészet, a közös monetáris poitika és gazdaság előnyeit, gondolom, nem is kell részletezni.
De nyilván csak szövetségi államként elképzelhető, az USA, Németország vagy Oroszország mintájára. Olyan, központosított államként, amilyen Franciaország, Magyarország, Szlovákia, stb. nyilván nem tudna működni, már csak a nyelvi, kulturális sokszínűség miatt sem.
De nagyon jól működtethető, erős szövetségi állam tudna lenni, a tagállamok széleskörű autonómiájának megőrzése mellett, közös monetáris politikával, a világ egyik legerősebb pénznemével, a világ legerősebb gazdaságával, a világ egyik legkiterjedtebb piacával, közös határvédelemmel és hadsereggel, a világ egyik meghatározó atomhatalmaként, nagyobb népességgel mint az Amerikai Egyesült Államok és Oroszország EGYÜTTVÉVE (a világ harmadik legnépesebb állama volna).
Olyan világhatalom volna, amely maga mögé utasítaná az Amerikai Egyesült Államokat, Oroszországot és Kínát is.
Épp ezért dolgozik Putyin és Trump is az európai egység ellen, mert mindketten a vezető szerepre gyúrnak (de közben Kína is arra gyúr).
Azt is látni kell, hogy Magyarország ebben a konstellációban a jól megfizetett áruló szerepét kívánja betölteni, orosz- amerikai, kínai kapcsolatokra gyúr, az EU belső bomlasztásáért cserében.
Itt nem a migrációról van szó, hanem arról, hogy MINDEN EU-csúcson következetesen és egyedüliként vétózik Magyarország. Konkrétan harminc ezüstért árulja el Orbán az európai egységet, azt remélve, hogy a júdáspénzen Magyarország tényezővé válhat. Nem fog.
Ja értem! Ettől várnátok, hogy ti kerüljetek hatalomra? :'D
A többi meg megvan az eu-ban is, így nem sok ráció van a felsoroltakban.
Az európai minimálbér tökéletesen megvalósítható, viszont cserébe belerokkan az ország, mivel az egy főre eső GDP nincs annyi mint néhány ország minimálbére. Ugyanez a nyugdíjjal. Miből fizeted ki ha nincs miből? Igen van különbség országokon belül is, de ezek icipicik mint mondjuk Luxemburg és Bulgária között.
Luxemburgnak 104 ezer euró / fő a GDP-e, Bulgáriának 8 ezer / fő. Ez ma akkora különbség amit lehetetlen megoldani.
# 16-os, valamit elég rosszul "értesz", pubi. Nem tudom, ki az "TI", de én személy szerint a zöldeket támogatom, akik pillanatnyilag ellenzékben vannak az EU-ban.
A parlamenti többségben a konzervatív, kerezténydemokrata Néppárt van benne (ez egyben a legnagyobb frakció), a Szocialsták és az ALDE.
Eddig legalábbis a ti főnökeitek ültek a parlamenti többségben, az EP legnagyobb pártjában. Az én pártpreferenciám eddig is ellenzékben volt, és elég valószínű, hogy ezután is ott marad, és ez nem lenne másként egy Európai Egyesült Államokban sem.
Baromira nem értem, miről beszélsz.
# 19-es, vonatkoztass már el egyszer a böszmétől. Kit érdekel ő Európában?
Az Európai Egyesült Államok, azaz a szövetségi Európa eszméjét sokan képviselik, ez egy Európa-szerte igen elterjedt eszme, sőt, tulajdonképpen az EU alapítói is erre gondoltak, amikor létrehozták, ezért rögzítették az alapokmányban a folyamatos, egyre erősebb kohéziót és integrációt, ami végül egy államszövetségből szövetségi állammá válik.
Erről egy évvel ezelőtt közös tanulmányt írt a francia és a német külügyminiszter.
Gyurcsány csak ráépült erre, mert gondolta, népszerűséget hozhat neki egy ilyen, elég széles támogatottságú elképzelést a zászlajára tűzni.
De ezt baromira nem Gyurcsány találta kis, és nem is tényező benne.
És attól még nem válik rossz ötletté, mert Gyurcsány is beállt mögé. Gyurcsány egy 6%-os párt vezetője Európa egyik legkisebb országában, az EU lakosságának 2%-át tömörítő Magyarországon.
Szerinted kit érdekel Európában a két százalék hat százaléka?
Ne gondolkozzatok már mindig, minden európai ügyről belpolitikai szemellenzővel!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!