Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy haverom érettségi nélkül...

Egy haverom érettségi nélkül múlt hónapban nettó 310 ezret keresett szalagmunkán. Most tényleg olyan rossz világ van ahol az embernek nincs esélye itthon boldogulni?

Figyelt kérdés

Esztergom, Suzuki. Túlóra van benne meg kb. 60 ezer ebből lakhatási meg hazautazási támogatás. De akkor is kézbe kap 310 ezret úgy, hogy pár éve van csak a cégnél és abszolút a legalja munkát végzi, nem léptetik elő, mert nincs iskolája és a pofáját se bírja tartani.


Ennyiből szerintem már röhögve meg lehet élni sőt ha akar az ember és van egy csepp esze akár félre is lehet tenni.(mielőtt még jönnétek, hogy bezzeg Szabolcsban nincs ilyen munkalehetőség csak jelezném, hogy a csávó se ott született hanem oda ment, mert kellett neki a munka)


2019. máj. 3. 22:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Szalagmunkàsként dolgozok jelenleg. Havi 117 ezret keresek, Debrecenben 20 nap munkára (8 óra).

Egy átlag albérlet 100 ezer rezsi nélkül. És akkor még nem ettem, nem vettem meg a buszberletem stb.

Természetesen keresek jobb munkát, próbálok a szakmámban elhelyezkedni. De kvàra nincsen jòlét. Az ország egy része rabszolga béren van.

2019. máj. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
11# vagyok. Amúgy haverod fizuja véletlenül nem bruttó? Mert a nettó relevànsabb érték. Egyébként ha én elmegyek Debrecenből, hogy jobb munkám legyen, többet keresek, akkor rohadtul nem fogok megàllni Esztergom környékén, hanem megyek Ausztriàig legalább. Ha már távol kell lennem a családtól, akkor ugyanmindegy, ha megyek még pár száz kilométert és valóban élhető béreket keresek. Na meg nekem az sem mindegy, hogy emberileg hogy állnak hozzám és milyenek a munkakörülmények.. Sok gyárban Magyarországon pisilni sem lehet és a napi 1 szünet is kb fele a törvényben előírtnak.. Nem minden a pénz, az utóbbi is fontos tényező szerintem.
2019. máj. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
36%

Nem rossz a világ, én simán el tudom képzelni ezt az összeget így nettóban.

Csak hát a magyarok nem szeretik az ilyet, mert még a végén kiderül, hogy már nem lehet a kormányra fogni mindent.

Alpine, GE, stb már simán kifizetni a 300 nettót.

2019. máj. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

[link]

185 ezer nettót az alapfizetés annak aki most megy oda.

(tavaly az A kategóriás emelés +24 ezer nettó volt, kb. a cég 20%-a kapott ilyen emelést, szóval 1-2 év után simán lehet 200 az alapfizetésed nettóban) (ez szereldei fizetés, mindenhol máshol vannak napi pótlékok)

22 munkanappal számolva a 185 ezer mellett is 8400 a napibéred.

Erre számoljál + két szombatot 100%-os fizetéssel és máris kijön 219 ezer (185 ezer + 34 ezer).

+61 ezer támogatás (36 utazási + 25 lakhatási(halkan jegyzem meg van olyan külsős cég aki többet ad))

Az kapásból 280 ezer.

Most olyan nehéz feltételezni, hogy aki ott van több éve az nem az alap 185 ezerrel veri a mellét hanem esetleg 200-220-at is megkap? Vagy esetleg bent marad 1-2 órát még néha délelőttösben?


És igen ez nettóban ennyi. (tavaly egy évet voltam ott és 13. havival együtt kicsivel jött ki 200 ezer alá az átlagfizetésem nettóba)

2019. máj. 4. 10:06
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, aki más munkát is elvállal a meglevő mellett, de akkor meg magánéeted NINCS!

124ezerből nem lehet megélni, ha mondjuk a párod tartós betegsége miatt nem keresőképes...

"Hajrá Fidesz!"😂😂😂

2019. máj. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Meglehet annyit keresni ha mázlid van, és tudod hogy hova kell menni. De azt ne felejtsd el, hogy nem napi 8 órát dolgozik heti öt nap.

Az érettségi és a diploma is csak az életedet könnyíti meg, nem az miatt leszel miliomos (itt persze az átlag diplomákról beszélek). Én jelenleg 290 ezret kapok nettóba, a munkás haverom meg 300 felett visz haza. Ez így jól hangzik nem? De ha úgy mondom, hogy ő heti hat napot dolgozik reggeltől estig több éve, én meg heti öt napot lassan egy éve akkor már más a helyzet. Arról nem is beszélve, hogy beszélek angolul is, és bármikor kimehetek külföldre dolgozni úgy, hogy ugyan ennyi lesz a munkaidőm és nem gyümölcsöt szedek 12 órába harmad annyi vagy még kevesebb pénzért.

Persze azt hozzá kell tenni, hogy külföldre ettől még nem lenne egyszerű mennem, de a lehetőségem meg van rá, és egy igen nagy esélyem is hogy sikerüljön.

Szóval ha tanulsz, az nem jelenti azt, hogy egy 40 milliós házba fogsz lakni később, hanem esélyeket ad neked, és kényelmesebb életet biztosít.

És hogy miért jó egy érettségi?

Volt egy pozíció egy kamionos cégnél, ahol nem tudom mit kerestek, lényeg hogy németet igen jól kellett beszélni + érettségi. Barátom báttya jelentkezett (ffelsőfokon beszél németül), felvették, és kegyetlenül sokat keres. Persze azt hozzá kell tenni, hogy jókor volt jó helyen, a megjelenése és stílusa igényes, és nagyon jól tud kommunikálni. De ha nem lett volna érettségije, nem tudott volna elmenni oda.



Szóval soha ne feledd! Lehet elcsépelt szöveg, de magadnak tanulsz, senki másnak! Nyelvet sem azért tanulsz, mert kötelező, hanem ha beszélsz egy nyelvet felsőfokon, az felér egy igen jó szakmával.

2019. máj. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
28%

Ja persze kérdező, szerinted oke, hogy 24 napot kéne havonta dolgozni ahhoz, hogy ne haljon éhen? Ráadásul a családtól távol, ahogy írod, mert ő ment a munka után.

Ahhoz, hogy kijelenthessük, hogy lehet boldogulni, szerintem az is hozzatartozik, hogy a saját szulovarosodban se csak kozmunka opció legyen.. A havi 24 nap meg nevetséges, nem ér annyit szaros 200 ezer nettó, hogy egy perc szabadidőm se lehessen és csak képről lássam a családomat.. A kérdésbe meg bele kellett volna írni, hogy bruttó. Egyáltalán nem mindegy

2019. máj. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Meg a túlóra sem elhanyagolhatò..
2019. máj. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#16 Nem azt reklámoztam, hogy legyél 8 osztályos hanem azt, hogy ha hajlandó vagy keményen dolgozni akkor annak ellenére is tudsz magyar viszonylatban elég komoly pénzeket szakítani. Így számomra teljesen érthetetlen amikor az épp aktuális kormányt szidják, hogy miért nem tol mindent a seggük alá amikor a való élet azt bizonyítja, hogy csak akarni kell és lehet boldogulni.


#17 sikerült elolvasni, hogy a szaros kétszáz az túlóra nélkül van meg nettóban és túlórával meg ilyen olyan támogatással már 300?


Nyilván nem ideális, hogy el kell menni otthonról, de pl. a srác azóta már ott családot alapított és még jól is járt, hogy kitört a régi környezetből, mert amiket mesélt az alapján otthon nem lett volna nagy jövője.

2019. máj. 4. 12:49
 20/22 anonim ***** válasza:
37%
Ez aztán a szociográfiai fölmérés, hogy egy ember állítólag így és úgy. Na most a hazai átlagbér ennek kétharmada, a medián meg -amit a többség keres-ennek kb. a fele, és nem mindenki bírjaa harminc-negyven évig a fizikai munkát. Igazából nem is értem minek erről kérdést kiírni, most essünk hasra, hogy valami melós gyerek állítólag ennyit meg annyit keres? A valóság a társadalom nagyobbik részének meg nem ennyi.
2019. máj. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!